Вітаю Вас, Гость
Головна » Статті » Світловодський р-н

Пам’ятаймо минуле заради майбутнього

Багатовікова історія українського народу мала не одну трагічну сторінку. Одна з найстрашніших - Голодомор 1932-1933 років, який призвів до небачених безвинних жертв, що відчувається і сьогодні, бо знищено найкоштовніше , що є в нації - гени, гени розуму, здоров’я, досконалості фізичної і духовної , гени милосердя, справедливості, людяності й відваги, всіх мислимих людських чеснот і талантів. Не було ні війни, ні посухи. А була тільки зла воля одних людей проти інших. 

В Павлівській загальноосвітній школі проведено лінійку-реквієм вшанування світлої пам’яті жертв голоду та єдиний урок пам`яті «З присвятою замордованим голодом…» 

Учні 3-7 класів взяли участь в підготовці та проведенні Дня скорботи. В підготовці цього Дня використано матеріали відомого місцевого краєзнавця, доцента кафедри всесвітньої історії Кіровоградського педагогічного університету ім. В. Винниченка - Шевченка Сергія Івановича. 

В роки голодомору с. Павлівка втратило 178 осіб, серед яких переважно були хлібороби (актові записи за цей час збереглися частково). Смертність дітей сягала 50 і більше відсотків до загальної кількості померлих. Такого удару ще не знав весь цивілізований світ. 

Тільки сповідавши минулі страждання, викричавши давній біль, крок за кроком пройшовши заново хресну дорогу своєї далекої і близької історії, віднайде себе наш народ, гідний прекрасної долі.

 

 

 

 

Категорія: Світловодський р-н | Додав: SIRIUS (28.11.2015)
Переглядів: 137 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar