Вітаю Вас, Гость
Головна » Статті » Світловодський р-н

Мова народу – генетичний код національної культури

Мова народу, народності чи їх діаспори – то генетичний код національної культури,
запорука самобутності та самозбереження

В. Овсянико-Кулиновський

Під таким девізом в Павлівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів 9 листопада 2016 року пройшла ранкова лінійка, присвячена Дню української писемності та мови, підготовлена вчителем української мови та літератури Калініченко Людмилою Іванівною та учнями 8 класу. Глядачі (учні 1-11 класів) з цікавістю прослухали історію становлення української літературної мови від Нестора Літописця до наших днів. Увагу акцентували на тому, що будь-яка людина має знати, звідки вона родом, шанувати мову й історію свого народу. Адже знання мови – ознака культурної людини, знання мови – обов’язок кожного. Людмила Іванівна підкреслила, що за допомогою мови ми шукаємо найточнішого вираження думок або почуттів словом. Тому треба постійно піклуватися про здоров'я нашого слова, оберігати його коріння, плекати його цвіт.

Об одинадцятій годині учні 9-11 класів написали радіодиктант національної єдності.

Після уроків було проведено І етап XVII Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика. Перші місця зайняли:  Хлівний Олександр (11 кл.), Лесько Анастасія (10 кл.), Варчева Єлизавета (9 кл.), Москальова Дар’я (8 кл.), Малік Денис (7 кл.), Садова Єлизавета (6 кл.), Плахотний Денис (5 кл.) Усіченко Іван (4 кл.), Шевченко Іванна (3 кл.).

Вчителі протягом навчального року, як на уроках, так і на позаурочних заходах, прагнуть привити учням усвідомлення того, що слова: «Жива мова – живий народ», – не просто слова.

Ми українці! Об’єднує нас саме мова, яку ми повинні берегти й передати майбутнім поколінням як безцінний скарб.

Заступник директора з НВР Горєва Тетяна Іванівна

Фотографії вчителя інформатики Безнос Ольги Олександрівни

Категорія: Світловодський р-н | Додав: SIRIUS (09.11.2016)
Переглядів: 85 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar