Вітаю Вас, Гость
Головна » Статті » Петрівський р-н

Фестиваль народно-мистецьких традицій «Благослови, мати…»

11 листопада 2016 року відбувся щорічний фестиваль народно-мистецьких традицій «Благослови, мати…», який покликаний відродити традиції українського народу, зберегти його культурну спадщину.

Щороку на мистецькому святі відроджуються нові звичаї та традиції, про які ми, сучасне покоління, або призабули, або навіть і не знали. А відродити їх допомагають фольклорні колективи загальноосвітніх навчальних закладів району, яких на цьогорічний фестиваль зібралося одинадцять.

Фольклорні колективи представили на суд глядачів обряд першої купелі, хрестин, охризування; показали звичаї святкування «Михайлового чуда», дня Святого Миколая, Різдвяних свят та Щедрого вечора, зустрічі весни та свята Івана Купала. 

Кращі учнівські фольклорні колективи були визнані переможцями у двох номінаціях «Календарно-побутова обрядовість» та «Фольклор». У першій номінації грамотами відділу освіти нагороджені: за І місце – колектив Самоцвіти» Петрівського НВО, за ІІ місце - колектив «Калинонька» Луганської ЗШ І-ІІІ ст. та за ІІІ місце - фольклорний гурт учнів Новостародубської ЗШ І-ІІІ ст.. у другій номінації місця розподілилися таким чином: І - колектив "Барви дитинсва" Петрівської ЗШ І-ІІІ ст., ІІ - гурт «Джерело» Чечеліївської ЗШ І-ІІІ ст., ІІІ - фольклорний гурт Володимирівській ЗШ І-ІІІ ст.. Усі інші колективи відзначені дипломами центру дитячої та юнацької творчості.

Ожили перед юними громадянами України звичаї і традиції нашого народу. Тепер головне, щоб вони і надалі не пішли у забуття. Міцний наш рід, жива у ньому пам'ять про минуле. Бережіть цю прекрасну, невичерпну скарбницю. Не забувайте про них, адже доки живуть наші традиції, доти і живе наш народ!

Категорія: Петрівський р-н | Додав: SIRIUS (11.11.2016)
Переглядів: 83 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar