Вітаю Вас, Гость
Головна » Статті » Олександрійський р-н

Засідання Олександрійського відділення географічного товариства України

Звивається стежиночка до рідного села, 
Та найдорожча жилочка, де молодість пройшла, 
Та ниточка без вузликів, що в серці я ношу, 
Та найсвятіша музика, якою дорожу. 

Віктор Геращенко

Світ змінюється, пріоритети і стратегії змінюються з часом, а традиції залишаються. Однією з найкращих традицій Олксандрійського району є краєзнавча діяльність. Вона має глибокі корені, напрацьовані багатьма поколіннями фахівців. Значне пожвавлення цієї роботи спостерігається зі створенням Олександрійського відділення географічного товариства України (керівник Балацький Л.Ю., вчитель географії Войнівської ЗШ І-ІІІ ст.).

Серед основних завдань товариства були і є поширення та обмін історико-географічною інформацією і знаннями, підтримка краєзнавчих досліджень, сприяння якісній освіті та розумінню значимості краєзнавства владними структурами і громадськістю, поліпшенню якості публікацій географічного змісту.

Краєзнавство для членів товариства - це відправна точка захоплюючої подорожі у бурхливе географічне та історичне минуле; стартовий майданчик для польоту фантазії про майбутнє. Про майбутнє людини, його сім'ї, його села. Адже як відомо – хто не пам’ятає минулого, той не має майбутнього.

17 грудня 2015 року чергове засідання географічного товариства на тему «Історія села Щасливе» проводилося у Щасливській ЗШ І-ІІ ст, на якому зібралися члени товариства Петренко Н.В., спеціаліст з охорони пам’яток відділу культури і туризму; Демченко О.В., директор районного ЦДЮТ; Остапюк Л.М., вчитель географії та біології Щасливської ЗШ І-ІІ ст.; Демченко А.О., методист районного ЦДЮТ та місцеві краєзнавці: Погорілий І.П., у минулому директор школи; Міщенко Л.Б., бібліотекар; Пєшко І.В., вчитель музичного мистецтва; Сосновська Л.І., громадський активіст; Засідка Н.П., поетеса. 

Усіх гостинно зустрічала та вітала директор школи Михайлова С.В. У роботі засідання взяли участь і учні 7-9 класів.

Балацький Л.Ю. розпочав роботу краєзнавчого засідання із презентації діяльності географічного товариства України, проекту «Історія міст і сіл Кіровоградської області» та останніх видань з даної теми.

Пєшко І.В. представив власні дослідження на тему «Виникнення та розвиток села Овнянки». Петренко Н.В. ознайомила присутніх з сучасним станом курганів Олександрійського району. А Остапюк Л.М. розповіла про учнівську краєзнавчу діяльність та підкреслила, що ведеться вона з безпосередньою активною участю всіх поколінь сім'ї дитини. Адже бабусі і дідусі наших вихованців - це живі учасники історії рідного краю. Діти спільно з батьками та прабатьками обговорюють сімейні традиції, реліквії, національні, професійні коріння свого роду. Старі фотографії, розповіді старших членів сім'ї допомагають дітям глибше усвідомити історичні факти і події, відчути зв'язок своєї сім'ї і себе з рідною землею. Місцем проведення свят і обрядів, різних виховних заходів – є улюблена світлиця шкільного етнографічного музею.

Демченко О.В. означила, що краєзнавство є важливим засобом зв'язку школи з життям, одним із джерел збагачення учнів знаннями про історію рідного краю, засобом виховання любові до нього і формування громадянських понять і якостей, допомагає усвідомити нерозривний зв'язок, єдність історії кожного, навіть малесенького, села з історією нашої країни, відчути причетність до неї кожної родини і визнати своїм обов'язком, честю стати гідним спадкоємцем кращих традицій рідного краю.  

Найщирішими, що від серця йдуть, словами, найчистішими барвами передала замріяну красу рідного села Щасливе, оспівала його прекрасних і мужніх людей, трударів, воїнів та творців  поетеса Засідка Н.П.

Завершилося засідання географічного товариства  цікавою екскурсією до нещодавно створеного музею історії села Щасливе, яку провела директор школи Михайлова С.В.

  

  

  

А. Демченко, методист РЦДЮТ

Категорія: Олександрійський р-н | Додав: SIRIUS (17.12.2015)
Переглядів: 192 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar