Вітаю Вас, Гость
Головна » Статті » Олександрійський р-н

Чорнобиль з пам’яті не стерти

Заклади загальної середньої освіти Олександрійського району цього вікопомного дня шляхом проведення заходів долучилися до вшанування памяті Чорнобильської катастрофи.

Історія українського народу має багато трагічних сторінок, і серед них – аварія на Чорнобильській АЕС. Минають десятиліття, а чорний день Чорнобильської трагедії все одно хвилює людей: і тих, кого він зачепив своїм недобрим крилом, і тих, хто народився далеко від покривдженої землі. 32 роки ми живемо із тривожною асоціацією, з асоціацією біди, коли чуємо слово «Чорнобиль». Потужна катастрофа на Чорнобильській атомній станції перевернула свідомість людства про масштаби біди, яку може завдати неконтрольована вивільнена енергія. За словом «чорнобиль» - непоправна шкода природі, людські жертви, знівечені долі, тяжкий урок для всіх людей планети. Минуть десятиліття, а чорний день Чорнобильської трагедії все одно хвилюватиме людей. Кажуть, час лікує, затягує рани. Неправда, просто біль відходить кудись глибоко в серце, приживається, там, освоюється, і нікуди від цього не подінешся. 

Заклади загальної середньої освіти Олександрійського району цього вікопомного дня шляхом проведення заходів долучилися до вшанування цієї дати.

У Цукрозаводському НВК відбулися години спілкування «біль Чорнобиля з роками не зникає», «Чорнобиль – чорний біль», літературна година «Чорнобиль з пам’яті не стерти» з нагоди 32-ї річниці катастрофи на ЧАЕС.

Розповідь вчителів про зламані долі та героїчний вчинок багатьох пожежників, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків «запала» в душі молодого покоління, яке повинно пам’ятати про цю трагедію, любити і шанувати свій край. Учні переглянули книги, які були представлені на книжковій виставці «Зона відчуження: жорстокий урок історії», фільм «20 неймовірних істот Чорнобиля» (про наслідки аварії на ЧАЕС), назвали прізвища ліквідаторів аварії, які проживають поряд. Школярі доземно вклонилися в подяці перед померлими і живими ліквідаторами цієї страшної аварії. 

У Войнівській ЗШ І-ІІІ ступенів відбулася лінійка-реквієм «Чорнобиль не має минулого», а також було презентовано документальні відеоролики, вірші та музичні твори. Педагогічна спільнота Добронадіївської ЗШ І-ІІІ ступенів провела урок пам’яті «Біль Чорнобиля з роками не зникає» у формі діалогу, під час якого діти ділилися інформацією, висловлювали власні думки, робили висновки. Переглянули відеоматеріали та слухали аудіо записи. Це тема не залишає байдужим нікого навіть через три десятиліття. 

Тематичний урок-реквієм було проведено для учнів 6-11 класів Недогарського НВК. Школярі та педагоги віддали шану мужності і світлій пам яті ліквідаторів техногенної катастрофи. Також бібліотекарем організована експозиція "Чорнобиль - біль у серці кожного українця».

 

 

Хочеться побажати, щоб всі трагічні сторінки нашої історії відійшли в минуле, щоб наша держава розвивалася, і щоб атом був тільки мирним і безпечним для усіх людей. 

Чорнобиль має бути уроком стриманості та спільної відповідальності!

Категорія: Олександрійський р-н | Додав: SIRIUS (26.04.2018)
Переглядів: 52 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar