Вітаю Вас, Гость
Головна » Статті » Новоукраїнський р-н

Мініатюрне диво-мистецтво

Писанка – це неповторне багатство…
Його треба берегти , як безцінний скарб!
Нам слід пишатися ним перед світом!

Олександр Довженко

Кожна писанка - це ніби маленький світ, частинка мистецтва твоєї Батьківщини. У кожного народу є свої традиції, які вони мальовничо зображують на писанці. Кожна робота майстра над писанкою - є безцінним скарбом для народу, бо саме завдяки ним, збереглося мистецтво писанкарства до наших днів. Сьогодні ми бачимо писанки на ярмарках, у магазинах, художніх салонах. 

Масове розписування яєць в Україні існувало протягом століть. У XIX ст. писанкарство у різних художніх варіантах побутувало на всій території України, про що свідчать давні колекції українських писанок у музеях Києва, Лубен, Львова, Кракова, Варшави, Брно та інших. Писанки виготовляли навесні, перед Паскою. Писанки переважно виготовляли для себе і лише зрідка для продажу на ярмарку. 

Під впливом народного мистецтва у дітей формується пізнавальний інтерес та художній смак, розвивається творче мислення та розширюється світогляд дитини.

Тому в РЦДЮТ «ЗОРІТ» 9 квітня 2016 року проведено черговий майстер-клас по розпису пасхальних яєць в гуртках декоративно-ужиткового мистецтва – «Бісероплетіння» (керівник Нероба С. А.) та «Рушничок» (керівник Лоза В. О.) для молодших школярів. Діти ознайомилися з символами, які зображуються на писанках, розписали крашанки та отримали безліч позитивних емоцій від роботи. 

Оригінальний орнамент писанок зачаровував і дорослих , і дітей, адже він несе у собі прадавні символи народу, так як українська писанка - є символом життя нашого народу.

  

Інфо «Актив-клаба»

Категорія: Новоукраїнський р-н | Додав: SIRIUS (09.04.2016)
Переглядів: 149 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar