Вітаю Вас, Гость
Головна » Статті » Маловисківський р-н

Україні присвячується

15 червня 2016 року на базі Смолінського НВО було проведено районний фестиваль патріотичних проектів «Я – громадянин України», присвячений 25-ій річниці незалежності України. У фестивалі взяли участь 16 загальноосвітніх навчальних закладів Маловисківського району.

Програму фестивалю підготували позашкільники Смолінського НВО (Н.М.Петрова, Л.В. Ковальова) та Маловисківського районного будинку дитячої та юнацької творчості (директор Л.Б. Романенко). 

На початку заходу учасники фестивалю заспівали гімн разом з вчителем музики Смолінського НВО Шевченко С.М. 

Протягом 5 років учні загальноосвітніх навчальних закладів району працювали над проектом «Я-Ми-Родина-Україна». За цей час було проведено безліч годин пам’яті, благодійних акцій, флеш-мобів, ярмарок, зустрічей з учасниками бойових дій…

На фестивалі патріотичних проектів учні презентували свої проекти, які розмістили попередньо на блозі виховної роботи та сайтах загальноосвітніх навчальних закладів.

Велику зацікавленість викликав проект «Рушник пам’яті», який презентували учні Смолінської ЗШ №1 І-ІІІ ступенів. На рушнику 21 століття історія червоними і чорними нитками вишила події Великої Вітчизняної війни. Тож нехай на «Рушнику пам’яті» імена героїв, вишиті дитячими руками, допоможуть виховати патріотів рідної землі, які знають історію, поважають людей старшого покоління і активними громадянами крокують в майбутнє. 

Важливою складовою системи патріотичного виховання є участь учнів загальноосвітніх навчальних закладів у Всеукраїнській дитячо-юнацькій військово-патріотичній грі «Сокіл» («Джура»). Команда Великовисківської ЗШ І-ІІІ ст. два роки поспіль (2014 та 2015 рік) брала участь у Всеукраїнському фіналі на о. Хортиця та в м.Батурині, де виступила досить вдало. Члени команди мали перемоги в стрільбі, рухові за азимутом, стройовому вишколі.

У червні 2016 року в обласному етапі Всеукраїнської дитячо-юнацької, військово-патріотичній грі «Сокіл» («Джура») команда зайняла 2 почесне місце. Затамувавши подих, глядачі спостерігали за дійством на сцені, яке представила команда «Чорний Ворон» Великовисківської ЗШ І-ІІІ ст.., презентуючи проект «Відроджуємо національні традиції». 

На фестивалі учні Злинської загальноосвітньої школи № 1 І-ІІІ ступенів презентували роботу «Злинка: моє село – маленька Україна», яка була спрямована на збагачення учасників проекту знаннями про історію с. Злинки, прищеплення любові до малої батьківщини, збереження традицій, обрядів, звичаїв односельців. Адже знання історії рідного краю дає людині право вважати себе повноцінним представником громадського суспільства. 

Перед присутніми виступила лауреат першої обласної краєзнавчої премії імені Володимира Яструбова 2014 року, авторка двох видань книги «Злинка: від витоків до сьогодення», директор громадського музею «Історія с. Злинки» Голованова О.В. Вона розповіла про разючі позитивні зміни, які відбуваються сьогодні в селі. Ольга Володимирівна закликала присутніх оберігати, знати і пам’ятати історію рідного села, адже для кожного Батьківщина починається саме там, де народилися. 

Зі сльозами на очах присутні в залі діти, педагогічні працівники спостерігали за учнями 9 класу Якимівської ЗШ І-ІІІ ст. Кушнір Діаною та Білецьким Владиславом, які презентували проект «Наші захисники –наші герої».

Діти розповіли про жителів с. Якимівка, які захищають нашу державу в зоні антитерористичної операції та про батька Владислава-учасника АТО.

Сьогодні кожен громадянин України виборює мир та спокій для нашої рідної землі. І це в особливий спосіб роблять наші діти, виборюючи мир творчістю! Адже творчість – це єдина зброя, яка в них є. 

Ми як громадяни України, співчуваємо усім, хто опинився в зоні бойових дій на Сході нашої країни та разом виступаємо із закликом до миру! У цей непростий час нашим українським солдатам, які зараз боронять єдність країни, дуже потрібна підтримка та теплі слова. Діти разом з батьками, класними керівниками, керівниками гуртків намалювали листи солдатам, зробили обереги, ляльки-мотанки, патріотичні стрічки які будуть передані до 24 серпня в зону АТО нашим землякам.

Цією акцією учні загальноосвітніх навчальних закладів району виявили свою любов та підтримку, патріотизм та турботу до наших солдатів-хлопців, висловивши подяку нашим мужнім захисникам, прагнучи підтримати їхній дух і наповнити серце відвагою.

Надзвичайно зацікавила учасників фестивалю алея майстрів, мандруючи якою діти змогли взяти участь у майстер-класах, які організували та провели керівники гуртків Смолінського НВО (Доник О.В., Лєтунова Т.М., Дружиніна Т.Ф.) та Маловисківського РБДЮТ (Романенко Л.Б., Богодвид Л.П., Михалковська О.С., Теровець Н.С. та Лопатенко А.О.). Під час майстер-класів кожен мав можливість виготовити гарні прикраси з жовто-блакитних стрічок, ляльку-мотанку. Працювали станції «Побажай Україні»( діти писали побажання та прикріплювали на дошку) та фейс-арт. Також учасники фестивалю презентували виставку робіт з декоративно-ужиткового мистецтва. 

Учасників фестивалю прийшли підтримати переможці районного конкурсу «Дзвіночок», виконавши пісні про Україну, про рідний край. Глядачі були зворушені піснями у виконанні Шевченко Даші (Лозуватська ЗШ І-ІІ ст.), Скрипки Даші (Смолінська ЗШ№1 І-ІІІ ст.), Приймакової Катерини та Головащенко Юлії (Смолінське НВО), Гросул Людмили та вчителя музики Смолінського НВО Шевченко С.М. Окрасою свята був і танок у виконанні танцювального гурту Хмелівської ЗШ І-ІІІ ст. (керівник Бершадська О.В.). Затамувавши подих, присутні в залі слухали вірш «Якою я бачу свою Україну», у виконанні Захарової Анастасії, учениці 9 класу Злинської ЗШ№1 І-ІІІ ст..

Закінчилося свято феєричним флеш-мобом, підготовленим керівником гуртка Смолінського позашкільного закладу Пархомовською С.В.. Під сучасну українську музику більш як 100 дітей утворювали різні фігури: герб України, серце, слово «Україна».

 

Категорія: Маловисківський р-н | Додав: SIRIUS (15.06.2016)
Переглядів: 156 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar