Вітаю Вас, Гость
Головна » Статті » м. Світловодськ

Заходи Всеукраїнського Тижня права «Сходинками правових знань» в ЗШ № 8

З 1950 року держави світу і зацікавлені організації відзначають 10 грудня як День прав людини, який знаменує річницю ухвалення Асамблеєю ООН Загальної декларації прав людини в 1948 році. Щороку до цієї дати в Україні проходить Всеукраїнський Тиждень права. 

Ось і цього року в рамках Всеукраїнського тижня права, паралельно з акцією «16 днів проти насильства», в загальноосвітній школі Світловодської міської ради № 8 з 4 по 8 грудня 2017 року традиційно пройшов тематичний Тиждень права «Сходинками правових знань». 

Протягом тижня відбулися заходи для учнів різних вікових категорій, спрямовані на забезпечення правової освіти та правового виховання учнів, профілактику насильства, попередження проявів торгівлі людьми та сучасного рабства, усвідомлення учнями своїх громадянських прав та обов’язків. Учні 7-10-х класів взяли участь у конкурсі соціального плакату «Стоп-насильство!».

На початку Тижня для учнів школи було оформлено інформаційні стенди «Всеукраїнський Тиждень права» та «Акція «16 днів проти насильства».

Для учнів 8 класів було проведено правовий лекторій «Права людини: від становлення до сьогодення». Вчитель історії Мєтова О.А. розповіла, що до поняття «права людини» людство прийшло не відразу. Вперше про права особистості заговорили французькі просвітителі Вольтер і Жан Жак Руссо. Пройшло ще майже два сторіччя, перш ніж людство дозріло до прийняття загального кодексу прав людини. 10 грудня 1948 року Організація Об'єднаних Націй прийняла Загальну декларацію прав людини, що проголошує права людини і громадянина. В основу документа були покладені всі напрацювання людської думки, які були на той момент з даного питання. Це був перший досвід колективної розробки універсального документа з прав людини. Діти з цікавістю прослухали лекцію, яка супроводжувалася тематичною презентацією та соціальними роликами. 

Виховною службою школи організовано роботу правового відеолекторію: для учнів 1-х класів проведено демонстрацію презентації «Конвенція ООН про права дитини в малюнках»; для учнів 5-х класів проведено відеолекторій «Права та обов'язки дітей»; для учнів 11-го класу - відеолекторій «Знай свої права. Захисти себе від сексуального насильства». Також учні 10-11-х класів переглянули документальний фільм «Життя на продаж» виробництва компанії МТV EXIT, що розповідає про проблему торгівлі людьми та сучасне рабство.

Для учнів 3-х класів педагогом-організатором Вяловою М.О. проведено виховний захід «Великі права маленької дитини». Діти пригадали права, які їм гарантує держава згідно з Конвенцією ООН про права дитини, переглянули відеоролик, ознайомилися з тематичною книжковою виставкою, яку для них підготувала шкільний бібліотекар Комаревська А.Т..

Учні 8-9-х класів зустрілися із спеціалістом МЦ СССДМ Євсюковою Т.А., яка провела з підлітками відверту розмову про ризики молоді у сучасному світі: торгівля людьми і сучасне рабство, насильство, вживання наркотиків, загроза ВІЛ/СНІДу.

З метою формування правової культури учнів, розуміння ролі права в суспільстві, розвитку юридичного мислення, вироблення навичок правомірної поведінки, підвищення зацікавленості та інтересу молодого покоління до правових знань для учнів 8 класів вчителем історії Мєтовою О.А. проведено правознавчий брейн-ринг «Права і обов’язки громадян України». Учні відповідали на запитання правознавчої вікторини, розв’язували тематичні кросворди, ситуативні правові задачі, презентували стіннівки «Права та обов’язки дітей», пояснювали розуміння крилатих висловів з правової тематики.

Класним керівником 10 класу Полтавець Т.А. проведено тематичну виховну годину «Ти – людина, значить маєш права». Учні пригадали історичні факти щодо проголошення прав людини, основні нормативні документи, які регламентують права людини, завдання державних органів та служб, покликаних реалізувати права людини, права дітей у нашій країні, розглянули ряд ситуативно-правових задач з точки зору порушення прав дитини. Також учні згадали і про відповідальність при порушенні законодавства України, а саме про кримінальну відповідальність малолітніх за вчинення правопорушень, тим самим підкресливши, що кожен громадянин має не тільки права, але й обов’язки.

Виховна служба школи

Категорія: м. Світловодськ | Додав: SIRIUS (08.12.2017)
Переглядів: 114 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar