Вітаю Вас, Гость
Головна » Статті » м. Світловодськ

Мій рідний край ні з чим не порівняти!

З 17 по 28 вересня 2018 року в ЗШ № 8 пройшла тематична Декада формування ціннісного ставлення до держави «Мій рідний край ні з чим не порівняти!», спрямована на реалізацію національно-патріотичного виховання здобувачів освіти.

У рамках Декади в школі пройшли різноманітні заходи. 

Для учнів 9-х класів керівником гуртка «Європейський клуб» Мєтовою О.А. підготовлено брейн-ринг «Пізнавай Європу – розбудовуй Україну», метою якого було повторити і розширити знання про Європу, її географію, історію, культуру та традиції. Почалася гра з надихаючого ролика «Ода радості», яка є гімном Європейського Союзу. Гра складалася з кількох раундів: «Розминка», під час якої учні відповідали на загальні питання; «Відомі люди» - гравці повинні були за певними критеріями відгадати історичну чи культурну особистість; «Видатні споруди» - дев’ятикласники встановлювали відповідність між архітектурною спорудою і країною, в якій вона розташована. 

Під час мовного конкурсу необхідно було з’ясувати лексичне значення слів, які прийшли в українську мову з європейських. Говорячи про Європу, неможливо не згадати про цікавий світ європейського кінематографу. Конкурс «Європейське кіно» мав на меті повторити знання учнів про європейські кінофестивалі та історію їх розвитку. 

Найбільш цікавим було представлення домашнього завдання. Учні презентували одну із країн Європи (9-А клас – Італію; 9-Б – Велику Британію), їх історію, особливості культури, національної кухні, видатних особистостей. 

У перервах між раундами вболівальники мали можливість познайомитися з цікавими роликами «Найцікавіші куточки Європи», «Європа музична», «Україна – це Європа». Команди порадували своєю жвавістю, інтелектом, небайдужістю, а глядачі – гарячою підтримкою.

«Пізнавай Європу – розбудовуй Україну»

У всіх класах пройшли тематичні класні години, а у 4-х класах вони були відкритими. Учні 4-Б класу на класній годині «Україна – моя Батьківщина», підготовленій класоводом Пасько С.В., пригадали державні та народні символи України, українські прислів’я та приказки. 

Дівчатка під час гри «Віночок» дібрали влучні епітети – Україна мальовнича, квітуча, солов’їна, співуча. Вчитель наголосила, що Україна – це європейська держава, а діти підготували інформацію про те, чому Україну називають серцем Європи, пригадали її географічне положення, назвали сусідні країни. 

Чудовим емоційним акцентом заходу стало декламування ученицею віршу Ліни Костенко «Усе моє, все зветься Україна». На закінчення учні сформулювали правила справжнього патріота, записали їх на сердечках, якими прикрасили на карті кордон України як символ єдності та цілісності нашої країни.

«Україна – моя Батьківщина»

«Люби і знай свій рідний край» - тема класної години в 4-В класі, яку підготувала і провела класовод Гончаренко Н.М. Зміст заходу був спрямований на формування знань про Україну як державу з давньою історією та на реалізацію краєзнавчого аспекту. 

Учні ознайомилися з прапором та гербом м. Світловодська, переглянули відеоролик про історію міста. Не забули і про рідне селище: пригадали легенди про його заснування, ознайомилися з прапором та гербом селища та геральдичними символами, зображеними на них. Закінчилася класна година запальним українським танком.

«Люби і знай свій рідний край»

У цьому році наше селище відзначило 75-ту річницю визволення від німецьких загарбників. 28 вересня учні 9-х класів взяли участь у вшануванні пам’яті загиблих визволителів селища Власівка, що проходило на Площі Героїв, учнями 7-х класів була організована почесна варта біля пам’ятника Невідомому солдату та біля Пам’ятної брили воїнам-визволителям селища, учні школи покли квіти до пам’ятника Невідомому солдату, до Пам’ятної брили воїнам-визволителям 97-ї гвардійської бригади та до солдатських могил на кладовищі.

Здійснення національно-патріотичного виховання через призму формування цінностей і переконань особистості – важливий пункт на шляху виховання випускників з характеристикою: особистість, патріот, інноватор, що, згідно з Концепцією НУШ, є ключовим завданням сучасної школи.

Заступник директора з виховної роботи Макаренко І. В.

Категорія: м. Світловодськ | Додав: SIRIUS (28.09.2018)
Переглядів: 9 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar