Вітаю Вас, Гость
Головна » Статті » м. Олександрія

Зустріч з ліквідаторами наслідків аварії на ЧАЕС в Ліцеї інформаційних технологій м. Олександрії

14 грудня в Україні відзначають День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Цього дня учні Ліцею інформаційних технологій відвідали мітинг, присвячений вшануванню ліквідаторів. У ЛІТ було оформлено інформаційний стенд, у шкільній бібліотеці книжкову виставку, а 17 грудня 2015 року ліцеїсти переглянули відеоролики про аварію на ЧАЕС та її наслідки.

Учні 8-Б, 10-А, 11-А та 11-В класів зустрілися з героями-ліквідаторами Людмилою Федорівною Комлевою (головою громадської організації «Спілка інвалідів Чорнобиля») та Миколою Миколайовичем Туренком (одним із співзасновників громадської організації «Союз Чорнобиль»), які розповіли ліцеїстам про зону відчуження, умови роботи під прицілом радіації та неминучий час, що розділився для ліквідаторів на «ДО» та «ПІСЛЯ».

Туренко М.М. розповів , як його, солдата строкової служби, направили на ліквідацію наслідків аварії у складі групи хімічної розвідки. Їх завданням було здійснювати заходи по дезактивації будівель, доріг від радіоактивного пилу та замірювати рівень радіації. Дезактивацію здійснювали в ОЗК та звичайних респіраторах,які після обробки набували всередині багряного кольору. Микола Миколайович повідомив, що проживали і харчувалися вони в «зоні відчуження». І лише свинцева броня на техніці та БТРах захищали ліквідаторів від вбивчого опромінення.

Саме Микола Миколайович Туренко є одним з ініціаторів створення пам’ятного знака Чорнобильської трагедії в Олександрії, задуму створити його у формі знака радіації. Поетичні рядки, вигравірувані на пам’ятнику «…І розділився час на «до» та «після», упала зірка на ім’я полин, Чорнобиль чорним смолоскипом пав вироком над всім живим», були написані Миколою Миколайовичем.

Героїв не потрібно розділяти на героїв минулого, сучасного і майбутнього. Герої повинні завжди жити в наших спогадах, думках і серцях. Слава Героям Чорнобиля, що захистили Україну і весь світ від Чорнобильського мирного атома.

Категорія: м. Олександрія | Додав: SIRIUS (17.12.2015)
Переглядів: 206 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar