Вітаю Вас, Гость
Головна » Статті » Долинський р-н

Заняття з елементами тренінгу «Мова без насильства»

З 25 листопада по 10 грудня 2015 року на території України проводиться акція «16 днів проти насильства».

Метою акції є привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім'ї та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків. Подібні заходи широко поширені по всьому світу. Щорічна Всесвітня акція «16 днів проти насильства» була ініційована Першим всесвітнім інститутом жіночого лідерства в 1991 році. В Україні акція проводиться з 2001 року.

Важливим напрямком попередження насильства в сім'ї та надання допомоги постраждалим від насильства є просвіта широкої громадськості і формування у громадян стійкого неприйняття насильства в будь-якій формі.

З метою підтримки акції в Центрі дитячої та юнацької творчості Долинського району було проведено низку заходів, спрямованих на попередження насильства.

Впродовж шістнадцяти днів керівники гуртків Центру провели на заняттях  інформаційну хвилинку «Насилля та його наслідки».

7 грудня 2015 року практичний психолог закладу Зотова О.В. провела з вихованцями-волонтерами заняття з елементами тренінгу «Мова без насильства». Учасники з’ясували суть поняття «насильство», вчилися нести відповідальність за свої дії, вчинки, розглянули приклади хорошої поведінки людей. Ольга Валеріївна надала інформацію про те, як можна захистити себе, свою гідність і права.

У рамках районної акції «Стоп, насильство!» члени Долинського районного парламенту дітей (координатор Зотова О.В.) здійснили просвітницьку роботу серед школярів шкіл міста щодо проблем насильства в сім’ї та шляхів їх вирішення. З метою виявлення порушення прав дитини в школі юні парламентарі провели соціологічне опитування «Проблеми шкільного насильства». Результати дослідження виявили, що 22% молодших школярів потерпають  від натиску старшокласників. З точки зору опитаних жертвами стають через поведінку -24%, зовнішній вигляд - 21 %, коли людина не може себе захистити -16 %, якщо вона належить до певного етносу, національності, раси – 10 %, коли сама провокує агресію – 9 %, через фізичні обмеження – 8 %. Прикро те, що 22 % скривджених дітей ні до кого не зверталися за допомогою, лише 17% зверталися до батьків, а 15%  - педагогів. 26 % тих, хто попросив їм допомогти, отримали цю допомогу в повній мірі.

Підсумком районної акції стало засідання круглого столу «Домашнє насильство - порушення прав людини», яке відбулося 11 грудня 2015 року в Долинській райдержадміністрації. Участь у засіданні взяли заступник голови РДА Омельченко С.П., начальник служби у справах дітей РДА Майстренко Н.В., директор РЦСССДМ Білаш І.Г., начальник відділу з питань сім’ї, оздоровлення дітей та правової роботи управління соціального захисту населення РДА Малолєтко З.П., головний спеціаліст районного управління юстиції Нелюбова А.С. , члени Районного парламенту дітей та його координатор Зотова О.В.  У ході засідання координатор РПД Зотова О.В. ознайомила присутніх із результатами  соціологічного опитування «Проблеми шкільного насильства». Представники РПД  взяли активну участь у обговоренні представлених доповідей та висвітлили проблему насильства з точки зору підлітків.

 

 

 

 

Категорія: Долинський р-н | Додав: SIRIUS (07.12.2015)
Переглядів: 293 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar