Вітаю Вас, Гость
Головна » Статті » Долинський р-н

У Кіровограді відшумів «Єврофест-2016»

Уже традиційно в третю суботу травня Україна відзначає День Європи. У Кіровограді з цієї нагоди щорічно проводиться дитячий фестиваль "Єврофест", ініційований Радою євроклубів Кіровоградщини обласного центру дитячої та юнацької творчості разом із молодіжними громадськими організаціями та підтриманий органами влади. 

Розпочався фестиваль гімном України та гімном Євросоюзу. В урочистому відкритті "Єврофесту - 2016" взяв участь перший заступник голови облдержадміністрації Сергій Коваленко. Вітаючи учасників заходу, які приїхали на фестиваль з усіх районів Кіровоградщини, посадовець підкреслив: 

– День Європи в Україні – це свідчення того, що наша держава вже ніколи не зверне з європейського шляху розвитку. Саме за можливість бути Європою не лише географічно, а й у реальному житті, віддали свої життя Герої Небесної Сотні. За цей час ми бачимо реальні кроки, зроблені Президентом та Урядом: підписана Угода про асоціацію, чекаємо на безвізовий режим і, впевнений, що наступного року на "Єврофесті" будемо говорити, що це вже відбулося і ми маємо можливість без віз подорожувати Європою, як справжні європейці.

З’їхалися школярі, представники євроклубів, із різних куточків Кіровоградщини. Ковалівський парк перетворився на справжній, хоча й віртуальний, Євросоюз. Долинський район представили вихованці гуртка «Євроклуб «Діалог» Центру дитячої та юнацької творчості (керівник Удовіченко І.П.) Медвідь Юлія, Удовіченко Ян, Оврашко Вікторія, Пугач Каріна, Василишина Яна, Момонт Анна та Мекачева Марія. Протягом року вихованці гуртка досліджували країну Європейського Союзу – Іспанію. 

Гуртківці, вбрані у національні іспанські костюми, виглядали досить реалістично. Діти разом із керівником гуртка Іриною Удовіченко створили своєрідну візитну картку, з якої можна було дізнатися про історію, культуру, традиції, національні костюми обраної країни, а також провели для гостей фестивалю майстер - клас із виготовлення іспанських віял, взяти участь у вікторинах та куштувати національні страви. 

Цьогорічний фестиваль проходив у форматі баркемпу, коли кожен школяр був активним співучасником запланованого дійства. Програма "Єврофесту - 2016" була дуже насиченою: концертні виступи творчої молоді, різноманітні презентації, виставки, майстер-класи, інтерактивні ігри, вікторини, квести, імпровізована подорож країнами Європи, а також інтерактивне опитування на тему "Україна - країна європейських цінностей" та засідання дискусійного клубу "Угода про асоціацію: які можливості вона відкриває" (за правильні відповіді діти отримували сувеніри). Загалом, презентували свою роботу та спілкувалися між собою понад 3 сотні школярів протягом семи годин.

У ході фестивалю вихованці гуртка «Євроклуб «Діалог» були нагороджені грамотою за активну участь у «Єврофесті – 2016» за вагомий внесок у справу реалізації державної європейської політики в області та з нагоди відзначення Дня Європи, а Удовіченка Яна нагороджено Дипломом управління освіти, науки, молоді та спорту Кіровоградської обласної державної адміністрації та цінним подарунком за зайняте І місце у обласному конкурсі до Дня Європи в Україні «Єврофест – 2016» у номінації: відеофільм та відеопрезентації «Євросоюз очима молоді». 

Висловлюємо щиру подяку Долинській міській раді та районній державній адміністрації за сприяння участі вихованців ЦДЮТ в обласному дитячому фестивалі, які ще раз довели, що вони займають гідні позиції на обласному рівні й щораз поповнюють скарбничку досягнень обдарованої учнівської молоді Долинщини.

Ірина Марущак, директор ЦДЮТ Долинського району

Категорія: Долинський р-н | Додав: SIRIUS (20.05.2016)
Переглядів: 201 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar