Вітаю Вас, Гость
Головна » Статті » Долинський р-н

Стежками славного земляка

Одним з видатних та цікавих місць Кіровоградської області вважається державний музей-заповідник І. Тобілевича „Хутір Надія”.

Більше ста років тому на місці, де тепер шумлять могутні дуби і стрункі тополі, плодоносить фруктовий сад, блищить широкий став, був голий степ. Садибу було засновано видатним українським драматургом, актором, театральним та громадським діячем Іваном Карповичем Тобілевичем (Карпенком-Карим) на 11 гектарах землі, що дісталася у спадщину його дружині, Надії Карлівні Тарковській. Саме на спомин про неї Іван Карпович дав назву хутору.

Садиба потопає у зелені крислатих дубів, струнких осокорів, ясенів, тополь, більшість з яких нагадують про перебування тут, на гостині у драматурга, корифеїв українського театру Марка Кропивницького, Марії Заньковецької, Михайла Старицького, Миколи Садовського. Панаса Саксаганського і Марії Садовської-Барілотті. 

У 1982 році, до 100-річчя заснування українського театру корифеїв відновлено будинок драматурга, що був зруйнований 1944 року. Напередодні відзначення 150-річного ювілею драматурга в ньому відкрито нову театрально-літературну і меморіальну експозицію. 

У фондах зібрань заповідника музею "Хутір Надія" - більш як 2 тисячі предметів, значна частина з яких передана сім'єю Тобілевичів-Тарковських.

У 1970 році під час святкування 125-річчя від дня народження Івана Карповича Тобілевича (Карпенка-Карого) за участі найвидатніших сучасних українських письменників та діячів театру започатковано щорічне свято театрального мистецтва "Вересневі самоцвіти", яке з 1990 року стало Всеукраїнським.

Щорічно "Хутір Надія" відвідують кілька тисяч гостей з різних регіонів України та зарубіжжя. Приєдналися до свята і учні КЗ «Долинська ЗШ №2 ім. А.С.Макаренка ДРР», разом із вчителями школи Король Н.П. та Ткаченко О.А.. Вже традиційно під час "Вересневих самоцвітів" на Хуторі можна було побачити виступи аматорських театрів, почути декламації віршів. Свої витвори представили місцеві художники, письменники, майстри декоративно-ужиткового мистецтва.

Гостей та учасників фестивалю привітав письменник та сценарист Іван Драч. Завершився фестиваль виступом театру імені Марка Кропивницького.

Після такої пізнавальної, захоплюючої, цікавої подорожі учні нашої школи вирішили, що їх участь у «Вересневих самоцвітах» стане традиційною! 

 

 

Вчитель школи Н.П. Король

Категорія: Долинський р-н | Додав: SIRIUS (30.09.2017)
Переглядів: 48 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar