Вітаю Вас, Гость
Головна » Статті » Долинський р-н

Солов’їна, барвінкова, українська рідна мова

21 лютого світ відзначає Міжнародний день рідної мови, встановлений ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітності.

Історія свята, на жаль, має трагічний початок. 21 лютого 1952 року у Бангладеш (Східний Пакистан) пакистанська влада жорстоко придушила мітингувальників (це були переважно студенти), які висловлювали протест проти урядової заборони на використання в країні своєї рідної – бенгальської мови. Після проголошення незалежності Східного Пакистану (Бангладеш) 1971 року цей день відзначають в країні як день мучеників, вшановуючи пам’ять загиблих за рідну мову. Саме за пропозицією цієї країни у листопаді 1999 року ЮНЕСКО проголосило 21 лютого Міжнародним днем рідної мови.

А ми, українці, тільки зовсім недавно здобули свою незалежність, у 1991р. Тепер у нас є своя держава, воля, своя мова. І хоч як не глумились із нашої мови, принижували і забороняли, не хотіли слухати і чути її мелодику звучання, на сьогодні вона відроджується.

21 лютого 2017 року в КЗ “Долинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2 ім. А.С. Макаренка Долинської районної ради”, учні школи та координатор Ольга Стеблина разом із працівниками Долинської районної бібліотеки для дорослих, Світланою Мірошник та Ольгою Стахевич провели ряд заходів приурочених до Міжнародного дня рідної мови.

Учні та працівники бібліотеки разом створили тематичну книжкову виставку «Відомі земляки-поети». На якій познайомилися з біографією людей, які живуть поруч та зачитали уривки із їх творів. 
Діти підготували та переглянули презентацію «Мова моя солов’їна» присвячену українській мові, познайомилися з історією свята, а потім всі дружно взяли участь у мовному калейдоскопі «Рідний голос, рідне слово - все народжене з любові», який складався із ігор, конкурсів, вікторин про українську мову.

Перший конкурс був присвячений одному із визначних скарбів усної народної творчості, а саме: прислів'ям та приказкам, в яких зосереджена народна мудрість. Дітям були запропоновані частини прислів'їв, які необхідно було продовжити.

Другим конкурсом була вікторина «Мовне асорті». Діти дуже активно відповідали на питання, які були їм запропоновані.

Третій конкурс мав назву «Скажи без затримки». Потрібно було назвати без затримки антоніми до певних слів.

В четвертому конкурсі діти ділилися на дві команди, їм було запропоноване одне велике слово “милозвучність”, з його літер вони повинні були за 10 хвилин скласти якомога більше інших слів. 

В п’ятому конкурсі команди із окремих слів складали прислів’я про мову на швидкість.

А останній конкурс мав назву “Юні художники”. Командам потрібно було намалювати прислів’я, які подані на картках. Малюнки вийшли гарні, виконані в жартівливій формі.

Всі учасники заходу отримали невеличкі подаруночки.

Категорія: Долинський р-н | Додав: SIRIUS (21.02.2017)
Переглядів: 33 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar