Вітаю Вас, Гость
Головна » Статті » Долинський р-н

Проект «Державні символи Соборної України»

22 січня 1918 року у Києві на майдані святої Софії зібралося багато люду. У церквах дзвонили дзвони вулицями марширувало українське військо, грали оркестри, лопотіли на вітрі національні прапори . То було велике свято – Україна проголосила себе самостійною, вільною державою.

А через рік, того ж 22 січня, на майдані святої Софії в Києві було проголошено злуку всіх українських земель в одну спільну Соборну Українську державу. Західна Україна об’єдналася із Наддніпрянською Україною, щоб зміцнювати і розбудовувати власну державу. Нині в цей день ми святкуємо державне свято – День Соборності України.

Державним гербом України є золотий тризуб на синьому фоні. Про його походження існує близько сорока версій: це і зображення рибальського знаряддя, і символ влади, і уособлення трьох природних стихій: повітря, землі, води. Сучасний герб виник шляхом злиття гербів двох держав: Західно-Української Республіки та Української Народної Республіки.

Прапор України - це символ міцності і незалежності держави.

Поєднання кольорів жовтого і синього – це поєднання символів життя, золотого сонця у синьому космосі і чисте, мирне, безхмарне небо, що простягнулося над жовтим кольором хлібного лану – символом мирної праці і достатку.

На початку навчального року вихованці гуртка «Вузликове плетіння» (керівник Гетманець Д.В.) розпочали роботу над короткотерміновим проектом «Державні символи Соборної України». Метою проекту було поглиблення знань дітей про День Соборності України та державні символи нашої Батьківщини. Реалізувавши проект, напередодні Дня Соборності України вихованці гуртка презентували результати своєї роботи.

У ході проекту школярі ще раз переконалися в тому, що у тяжкій і тривалій боротьбі за національне визволення, утвердження власної державності наш народ не раз переживав як гіркі, так і радісні події. От і сьогодні український народ, звільнений могутнім поривом своїх власних сил майже 100 років тому, має змогу об'єднати всі зусилля своїх синів для захисту нероздільної незалежної Української Держави на добро і щастя українського народу.

  

Категорія: Долинський р-н | Додав: SIRIUS (22.01.2016)
Переглядів: 202 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar