Вітаю Вас, Гость
Головна » Статті » Долинський р-н

Предметно-перетворювальна діяльність в гуртках як важлива складова технологічної освіти

Провідною місією технологічної освіти є забезпечення цілісного фізичного, інтелектуального, соціального і духовного розвитку особистості школяра, формування його технологічної культури, виховання внутрішньої потреби й поважного ставлення до праці, підготовка до успішної творчої предметно-перетворювальної діяльності та професійного самовизначення. 

Сьогодні важливу роль у професійному самовизначенні відіграє народна творчість та декоративного-ужиткове мистецтво, яке є чи не найпершим, із чим знайомляться діти, прийшовши в цей світ. Перші іграшки, колиска, потім іграшки скадніші, одяг, дитячі меблі, предмети побуту, посуд. Світ речей, що створюється художником як розумне і цілісне середовище, що не пригнічує людину, а служить їй, здатний естетично підвищувати і формувати здорове світосприйняття, правильні естетичні уявлення. А ще формує громадянина, людину, яка любить свій край, його природу, народні ремесла, традиції, звичаї.

Саме ці завдання ставлять щодня перед собою педагоги-позашкільники, які навчають дітей у гуртках декоративно-вжиткового напрямку. І щодня своїми справами та доробками доводять необхідність і важливість їх існування.

Ось і 16 листопада 2016 року в рамках тематичного вивчення представниками КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського» діяльності методичного кабінету відділу освіти Долинської районної державної адміністрації з проблеми «Науково-методичний супровід забезпечення рівного доступу до якісної технологічної освіти», ЦДЮТ продемонстрував гостям вироби, виготовлені дітьми, що займаються в гуртках декоративно-вжиткового напряму. 

Директор Центру І. Марущак поінформувала працівників КОІППО про кількість гуртків і вихованців, їх перемоги у творчих конкурсах і виставках та перемоги їх наставників у минулому навчальному році. Крім цього, вона зосередила увагу гостей на тому, що пріоритетним завданням педагогів-декоративників позашкільного навчального закладу на кожному занятті є не лише створення такого художнього середовища, яке приносило б дітям радість, допомагало жити, працювати, розвиватися, почувати себе творцем чогось нового, цікавого, і, головне, українського, а й формування технічно, технологічно освіченої особистості, підготовленої до життя, життєво необхідних знань, умінь і навичок ведення домашнього господарства, забезпечення умов для професійного самовизначення гуртківців, виробленні в них навичок творчої діяльності, вихованні культури праці, здійсненні допрофесійної та професійної підготовки за їх бажанням і з урахуванням індивідуальних можливостей.

Категорія: Долинський р-н | Додав: SIRIUS (16.11.2016)
Переглядів: 198 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar