Вітаю Вас, Гость
Головна » Статті » Долинський р-н

Паралелі війни…

Ніхто не забутий, на попіл ніхто не згорів...
Солдатські портрети на вишитих крилах пливуть.
І доки є пам'ять в людей і живуть матері,
Доти й сини, що спіткнулись об кулі, живуть.

15 лютого 2018 року в нашій школі відзначили День пам’яті воїнів-інтернаціоналістів. Напередодні 29-ої річниці виведення радянських військ із Афганістану і вшанування учасників бойових дій на території інших держав учні 8-А класу, класний керівник Бірчина І.О. КЗ «Долинська ЗШ І-ІІІ ступенів №2 ім. А.С.Макаренка Долинської районної ради», відзначали цю дату в дитячій районній бібліотеці. Під час заходу зустрілися з воїнами-інтернаціоналістами Анатолієм Музикою та Іващенко Віталієм, які поділилися з присутніми своїми спогадами про пережиті події тих часів.

Традиційно, в ці урочисті дні наша школа приймає гостей – воїнів-афганців. Організатори дійства, учні 10 класу Журавська Даша і Дудінець Богдана та їх керівники Третяк М.О. та Федорова Ю.О., провели екскурс в не таку вже й далеку історію й ознайомили учнів з передумовами афганської війни.

Лейтмотивом заходу стала думка: війна – це безумство, це невиправдана жорстокість, це найстрашніше і найбезглуздіше, що тільки є у світі. Дорогою ціною розплачувалися наші юнаки - життям. Солдати гинули. І кожна смерть була страшною, бо безжально уривала життя у вісімнадцять, коли небо таке високе, коли промені такі сонячні, коли почуття такі ніжні й життя тільки починається….

Гості заходу, жителі нашого міста, члени районної організації Української Спілки ветеранів, учасники бойових дій в Афганістані, свідки тієї жахливої війни, нині волонтери Кошин Павло та Назаренко Олександр під час заходу спілкувалися із учнями. Вони розповідали дітям про роки служби, про військові дії, про своїх товаришів із якими вони пройшли ті нелегкі дороги та провели паралелі між тією давно минувшою війною і сучасними подіями на сході нашої державі. Розповіли про волонтерську діяльність членів Спілки, про часточку тепла небайдужих сердець, яку вони передають від нас захисникам на Сході. Адже війна для нас - це реальні події і вже не в Афганістані, а на нашій рідній землі.

У круговерті сьогоднішніх нелегких днів, коли на Сході країни палає війна не забуваймо про найсвятіше: пам’ять потрібна не мертвим – пам’ять потрібна живим, потрібна для того, щоб на вірності обов’язку виховувати наше молоде покоління.

Свідчення живих учасників тих суворих років - це життєдайне джерело для пізнання правди історії. Ніякі нові підходи для оцінки тих чи інших подій війни не дають нам права похитнути вдячну пам'ять людей, яких у нас називають «афганцями».

Стеблина Ольга, вчитель КЗ «Долинська ЗШ І-ІІІ ступенів № 2 ім. А.С. Макаренка Долинської РДА»

Категорія: Долинський р-н | Додав: SIRIUS (15.02.2018)
Переглядів: 89 | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
avatar