Вітаю Вас, Гость
Головна » Статті » Долинський р-н

Ой, Маланко-сонечко, загляни в віконечко!

Сьогодні ми з вами живемо в чудовий час, користуємося досягненнями науки і техніки, маємо швидкий доступ до будь-якої інформації, озброєні ґрунтовними знаннями, чимало вміємо, а ще не так давно люди жили зовсім по-іншому. Вони багато фізично працювали, щоб забезпечити себе всім необхідним для життя, виконували різні роботи, про які ми сьогодні і не здогадуємось, та й відпочивали зовсім не так, як ми тепер. Але всі кращі надбання і досягнення нашого народу, його звичаї і традиції, пісні і думи не пропали даремно, не канули у вічність, вони збереглися і не тільки в генетичній пам’яті, але і в теперішній культурі, в побуті, у звичаях нашого народу, тобто у нашому серці, як щось дороге, притаманне тільки нам, українцям. Тому ми весь час повертаємось до народного джерела, до тих традицій, звичаїв, з яких беремо наснагу і сьогодні, бо це все наше, рідне, дороге, любе та миле нашому серцю. 

Учні Долинської ЗШ №2 не встигли повернутися із туристично-краєзнавчої експедиції «Де гори Карпати синіють й туман в полонинах пливе», де вивчали традиції та обряди характерні для західного регіону нашої країни та разом з молоддю села Розгірче ходили колядувати, як миттєво включилися до роботи на рідній Долинщині.

За тиждень після коляди, напередодні Нового Року (за старим стилем) — Щедрий Вечір. За християнським календарем — це день Преподобної Меланії. В народній традиції обидва свята об'єднались, і тепер маємо Щедрий Вечір або свято Меланки, до якого готувалися учні: Григорова Олександра (учениця 9 класу) та Подік Ілона (учениця театрального класу Долинської районної школи мистецтв) завзято грали щедрівниць, тупала ніжками та бодала ріжками грайлива кізонька у виконанні учениці 7 класу Крижевської Еми, розумного Василя зобразив учень 6 класу - Семикоп Владислав, а чудову, веселу Меланку – Боков Андрій, всі ці діти також є учнями театрального класу Долинської школи мистецтв. Святкове дійство разом з дітьми підготували: Мирошниченко А.В., викладач театрального класу Долинської районної школи мистецтв та вчитель Долинської ЗШ №2 ім. А.С. Макаренка, Стеблина О.О.

 

Радо зустрічали дитячий різдвяний вертеп у відділах освіти та культури Долинської районної державної адміністрації, районній бібліотеці для дорослих та Долинській районній державній адміністрації. Пригощали смаколиками від імені своїх колективів Данилюк Вікторія Іванівна, завідувач методичного кабінету відділу освіти, Кащеєва Л.В., начальник відділу культури, туризму та культурної спадщини райдержадміністрації, Гладка Н.М., директор Долинської районної бібліотеки для дорослих та Омельченко С.П., перший заступник голови райдержадміністрації. 

 

І дітям і дорослим дуже сподобалася участь у театральній виставі. Учасники вертепу пообіцяли повернутися наступного року!

Стеблина Ольга, вчитель Долинської ЗШ №2 ім. А.С.Макаренка.

Категорія: Долинський р-н | Додав: SIRIUS (15.01.2016)
Переглядів: 193 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar