Вітаю Вас, Гость
Головна » Статті » Долинський р-н

Ой, Маланко-сонечко, загляни в віконечко!

Сьогодні ми з вами живемо в чудовий час, користуємося досягненнями науки і техніки, маємо швидкий доступ до будь-якої інформації, озброєні ґрунтовними знаннями, чимало вміємо, а ще не так давно люди жили зовсім по-іншому. Вони багато фізично працювали, щоб забезпечити себе всім необхідним для життя, виконували різні роботи, про які ми сьогодні і не здогадуємось, та й відпочивали зовсім не так, як ми тепер. Але всі кращі надбання і досягнення нашого народу, його звичаї і традиції, пісні і думи не пропали даремно, не канули у вічність, вони збереглися і не тільки в генетичній пам’яті, але і в теперішній культурі, в побуті, у звичаях нашого народу, тобто у нашому серці, як щось дороге, притаманне тільки нам, українцям. Тому ми весь час повертаємось до народного джерела, до тих традицій, звичаїв, з яких беремо наснагу і сьогодні, бо це все наше, рідне, дороге, любе та миле нашому серцю. 

За тиждень після коляди, напередодні Нового Року (за старим стилем) — Щедрий Вечір. За християнським календарем — це день Преподобної Меланії. В народній традиції обидва свята об'єднались, і тепер маємо Щедрий Вечір або свято Меланки, до якого готувалися учні КЗ «Долинська ЗШ №2 ім. А.С. Макаренка Долинської районної ради»: Москалик Каріна, Фрідрік Анастасія, Панченко Тетяна (учениці 9 класу) та Дейнега Анастасія (учениця 10 класу) завзято грали щедрівниць, тупала ніжками та бодала ріжками грайлива кізонька у виконанні учениці 9 класу Гальчук Аліни, розумного Василя зобразив учень 7 класу – Семикоп Владислав, а чудову, веселу Меланку – Березовський Максим (8 клас), хитре чортиня – Колісник Володимир (7 клас). Святкове дійство разом з дітьми підготували вчителі КЗ «Долинська ЗШ №2 ім. А.С. Макаренка Долинської районної ради», Шапранова Л.В. та Стеблина О.О.

Радо зустрічали дитячий різдвяний вертеп та пригощали смаколиками у відділі освіти, молоді та спорту Долинської районної державної адміністрації, районній бібліотеці для дорослих та Долинській районній державній адміністрації. 

Не забули учні у такі свята і пенсіонерів нашої школи та ветерана Великої Вітчизняної війни Дерипаску Надію Кузьмівну, з повагою та задоволенням щедрівками і колядками поздоровили їх із святом.

І дітям і дорослим дуже сподобалася участь у театральній виставі. Учасники вертепу пообіцяли повернутися наступного року!!!

Категорія: Долинський р-н | Додав: SIRIUS (13.01.2017)
Переглядів: 149 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar