Вітаю Вас, Гость
Головна » Статті » Долинський р-н

Місце подвигу – Афганістан

Скільки ран кровоточать уперто,
Ще Афганом ридають серця.
Те, в що вірили – стерто, розтерто,
Перекреслено все до кінця.

Валентина Кондратенко

Афганська війна. Чужа. Непотрібна. Геройство й біль наших солдат-інтернаціоналістів. Дочасна сивина. Прокляття – чаша випита до дня. Жорстока тиша вибухоподібна. Будь яка війна несе смерть, каліцтво, вдягає в жалобу тисячі материнських сердець. У війни холодні очі, своя безжальна арифметика. Через цю безглузду війну, яка розтягнулась на довгих 10 років, пройшли 700 тисяч чоловік, серед них - 30 % українці. Вона залишила тяжкі наслідки для України. Страшна статистика війни: не повернулися додому 3 360 солдат, 80 осіб пропали безвісти, понад 8 тисяч зазнали поранень, біля 4 тисяч – стали інвалідами, тисячі потрапили в полон, 505 жінок овдовіли, 711 дітей осиротіли. Лише в Кіровоградській області військову службу в Афганістані пройшли 3 636 чоловік, 118 з них загинули, 2 – пропали безвісти.

А з Долинського району виконували свій інтернаціональний обов’язок 139 юнаків, які зазнали страшного пекла Афганської війни. Двоє із них не повернулися додому живими – Гордієнко Олександр із селища Молодіжного та Кушнір Володимир із с. Катеринівка. 

Час іде невпинно. В 2016 році ми відзначили 27-му річницю виведення радянських військ з території Афганістану.

Афганістан був і залишається незагоєною раною. Ніколи не полишить афганський біль того, кому судилося це пережити. За кожним воїном свій життєвий подвиг, своя доля. І ми повинні пам’ятати, що серед нас живуть люди, які були учасниками воєнних дій в Афганістані, для яких вона триває і досі у спогадах, снах, думах… І сьогодні, коли війна своїм чорним крилом торкнулася нашої рідної землі, то багато з них, колишніх воїнів-інтернаціоналістів, стали до бою з ворогом в лавах добровольців, саме вони взяли на себе відповідальність підвезення необхідних речей, продуктів харчування в гарячі точки передової, як ніхто інший розуміючи проблеми солдата на фронті. Своїми руками вони ремонтують списану техніку і відправляють на Схід, ризикуючи власним життя.. Ми пишаємось їхньою мужністю, героїзмом, подвигом.

Гуртківці історико-краєзнавчого гуртка ЦДЮТ, що працює на базі Долинського педагогічно-меморіального музею А.С. Макаренка (керівник Пістрюга С.В.), дослідивши історію Афганської війни, її причини і наслідки, долю бойових побратимів з Долинщини, надрукували пошукові матеріали в районній газеті «Долинські новини». Крім цього, підготували в музеї тематичну виставку «Мій біль – Афганістан» та літературно-музичну композицію «Місце подвигу – Афганістан», яку провели для учнів старшої та середньої ланки Долинської ЗШ І-ІІІ ст. №2 ім. А.С. Макаренка з 10 по 20 лютого 2016 року. У ході композиції був використаний музичний супровід класичної музики Ф. Шопена, Яна Хрісомаліса «Прелюдія «Ностальгія» (афганська традиційна) та кадри кінофільму «Дев`ята рота», діти переглядали спогади та фотоальбом воїна-інтернаціоналіста Музики Анатолія Володимировича та зачитували спогади учасників афганської війни, тематичні вірші наших земляків.

Дослідження історії рідного краю, героїчного шляху наших земляків є основою виховання справжніх громадян України, сприяє формуванню у юних дослідників світогляду, критичного мислення, національно-патріотичних почуттів.

 

  

Світлана Пістрюга, керівник історико-краєзнавчого гуртка ЦДЮТ

Категорія: Долинський р-н | Додав: SIRIUS (15.02.2016)
Переглядів: 163 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar