Вітаю Вас, Гость
Головна » Статті » Долинський р-н

Крути: бій за майбутнє України

29 січня 2018 року в Україні на загальнодержавному рівні відзначається 100-річчя бою під Крутами, котрий для українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність.

1918 року під Крутами у Чернігівській області за 130 км від Києва відбувся шестигодинний бій між п’ятитисячним підрозділом російської Червоної гвардії під проводом есера Михайла Муравйова та трьома сотнями київських студентів, гімназистів і курсантів, що стали на захист Української Народної Республіки.

Українські юнаки ціною власного життя зупинили на кілька днів наступ більшовицької армії на українську столицю.

«Крути. Паралелі історії 1918-2018 рр.» - під такою назвою відбулася виховна година для гуртківців закладу, яку провела керівник гуртка «Вузликове плетіння» КЗ «Центр дитячої та юнацької творчості Долинської районної ради» Д.В.Гетманець.

Цей день залишиться у пам’яті долинчан ще й тому, що саме цього дня-29 січня 2015 року героїчно загинув в м. Дебальцево, Донецької області наш земляк, учень школи № 1 Іван Яковенко.

Хвилиною мовчання вшанували присутні загиблих захисників Батьківщини.

На захід був запрошений курсант Національної Академії Національної Гвардії України молодший сержант Гетьманець Вадим. Він детально розповів про службу в армії, курсантське життя та запросив юнаків на навчання у НА НГУ. Старшокласники із захопленням слухали курсанта, ставили багато запитань та захоплено розглядали тематичні буклети.

На базі КЗ «Центр дитячої та юнацької творчості Долинської районної ради» для молодших гуртківців закладу керівник театрального гуртка «Прем’єра» Рамазанова Т.З. та керівник гуртка "Творча майстерня" Дзюба І.О. провели розповідь-презентацію «Крути: бій за майбутнє України».

Гуртківці почули про події, історичні відомості про трагедію біля станції Крути на Чернігівщині. Вихованці театрального гуртка «Прем’єра» Рамазанова Мілана та Дубінська Катерина продекламували вірш, присвячений героям Битви під Крутами.

На завершення усі вихованці гуртків переглянули фільм «Герої Крут», у якому було презентовано події крутянської трагедії.

А щоб поєднати минулі події з сучасними  в Україні, коли герої АТО захищають мирний сон громадян, вихованці зробили витинанки «Дерево життя», приготували малюнки з побажаннями для наших захисників, які з часом передадуть в зону АТО.

Категорія: Долинський р-н | Додав: SIRIUS (29.01.2018)
Переглядів: 127 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar