Вітаю Вас, Гость
Головна » Статті » Долинський р-н

Кіровоградщина – перлина скіфського степу

Нема землі коханої так палко,
Як та, що в ній, що не верста, то балка.
А там байрак, а там горбі могил,
І хмари велетні, і синій небосхил.

Євген Маланюк

Вже стало традицією щороку в січні на базі Долинського педагогічно-меморіального музею А.С. Макаренка відзначати річницю заснування Кіровоградської області (10 січня 1939 року). 

Відповідно до Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді, Заходів щодо реалізації Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді Пістрюга С.В., керівник історико-краєзнавчого гуртка Центру дитячої та юнацької творчості, який працює на базі музею, залучає своїх вихованців до дослідження та пропагування історії рідного краю. Діти ознайомлювались із фондами музею відповідної тематики: краєзнавчою літературою, творами та поезіями наших земляків про Кіровоградщину, газетними статтями істориків, краєзнавців, працівників музеїв та мистецтвознавців рідного краю, пошуково-дослідницькими матеріалами. Разом з дітьми Світлана Вікторівна створила тематичну виставку «Кіровоградщина – перлина скіфського степу», підготувала тези юним екскурсоводам для пропаганди історії рідного краю серед своїх однолітків та гостей міста. 

Під час дослідницької роботи керівник гуртка провела низку різноманітних заходів з дітьми, а саме: 

- круглий стіл на тему: «Кіровоградщина – минуле, майбутнє, сьогодення», в ході якого школярі обмінювались інформацією;

- тематичну книжково-ілюстративну виставку та обговорення новинок історичної й краєзнавчої літератури «Кіровоградщина – мій рідний край, моя земля»;

- екскурсію «Історія заснування залізничної станції Долинська» на привокзальній станції Долинська;

- перегляд відеопрезентації «Кіровоградщина – перлина степу».

Вихованці історико-краєзнавчого гуртка, пропагуючи серед своїх однолітків отримані знання, використовували такі види передачі інформації з історії рідного краю як географічне положення, історія заснування Кіровоградської області, історія заснування м. Кіровограда, історія заснування залізничної станції Долинська та провели для учнів Долинської ЗШ І-ІІІ ст. № 2 ім. А.С. Макаренка:

- екскурсію ««Кіровоградщина – перлина скіфського степу» (екскурсоводи Панченко Тетяна, Єфремова Даша, Єфремов Данило, Крижевська Емма);

- екскурсію «Історія заснування залізничної станції Долинська» (екскурсовод Ефремова Даша);

- тематичну вікторину «Чи ти знаєш свій рідний край?» (Єфремова Даша, Кошева Людмила);

- відеопрезентацію «Кіровоградщина – перлина степу» (Хміль Влада, Кудінович Богдана).

З метою кращого розуміння матеріалу та для долучення дітей до світу мистецтва всі виступи юних дослідників перед екскурсантами музею А.С. Макаренка супроводжувались популярною класичною музикою.

С.Пістрюга, керівник історико-краєзнавчого гуртка ЦДЮТ

Категорія: Долинський р-н | Додав: SIRIUS (10.01.2016)
Переглядів: 228 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar