Вітаю Вас, Гость
Головна » Статті » Долинський р-н

Бринить-співає наша мова, чарує, тішить і п’янить…

День української писемності та мови – державне свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. Встановлене воно було 9 листопада 1997 року Указом Президента № 1241/97 «Про День української писемності та мови» на підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства.

Тож 9 листопада 2016 року педагогічний колектив Долинського ЦДЮТ долучився до написання ХVІ Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності. 

Цього ж дня культорганізатор Гапонова О.О. підготувала зустріч вихованців гуртків, які працюють на базі ЦДЮТ, із «майстром слова», відомою поетесою Долинщини Гузнак Н.В. На зустріч був запрошений Рак Артем Леонідович, двадцятип’ятирічний хлопець, який провів в зоні АТО 15 довгих і страшних місяців.

Член об'єднання «Сузір’я Долинщини», учасниця фольклорного фестивалю «Folk-Долинська», фестивалю авторської музики і поезії «Долинський листопад», Наталія Валеріївна цікаво і захоплено розповідала дітям про свій мистецький шлях, про свою любов до української мови і рідного слова, ділилася спогадами, декламувала власні поезії.

У нас тихо… Все так як завжди…
А на сході пекельна війна.
Бережете ви нас від біди,
Що російський прислав сатана.

Ці авторські рядки поетеси вразили усіх присутніх: і дітей, і молодого воїна, і присутніх педагогів. Адже тема війни сьогодні дуже актуальна і болісна, особливо для тих, хто зі зброєю в руках захищає суверенітет України та її державну цілісність.

У ході розмови гостя запропонувала дітям продекламувати вірші – власні або поетів-земляків. Найактивніші читці отримали в подарунок від автора збірку поезії «Співає і плаче душа материнська» з її автографом.

На завершення зустрічі діти подарували гостям квіти, і ще раз переконались у тому, що мові нашій, слову українському не буде кінця!

Оксана Гапонова, культорганізатор ЦДЮТ

Категорія: Долинський р-н | Додав: SIRIUS (09.11.2016)
Переглядів: 115 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar