Вітаю Вас, Гость
Головна » Статті » Добровеличківський р-н

ХУТІР НАДІЯ – ЗАПОВІДНИЙ КУТОЧОК КІРОВОГРАДЩИНИ

13 квітня 2017 року учні Помічнянської ЗШ I-III ст. № 3 відвідали державний музей-заповідник Івана Карпенко-Карого – Хутір Надія, який розташований поблизу с. Миколаївка Кіровоградської області. Це мальовнича садиба, що знаходиться на березі ставка, який викопаний у формі підкови. В центрі садиби стоїть пам’ятник українському корифею І. Карпенку-Карому.

Науковий співробітник музею Валентина Тобілевич розповіла, що хутір названо в честь дружини І. Карпенко-Карого – Надії Тарковської, кохання до якої він проніс крізь усе своє життя. На хуторі Надія нашим славетним співвітчизником написано 11 із 18 п’єс, які увійшли у золотий фонд української літератури. З вуст Валентини Василівни ми почули ще багато цікавої інформації про життя та творчість І. Карпенко-Карого.

Мандруючи кімнатами музею, ми ніби потрапили в іншу епоху, адже в них практично відновлено інтер’єр тих часів. Фонди музею складають документи, фото, газетні та журнальні матеріали, близько двох тисяч оригінальних предметів.

Вразили присутніх своєю величчю кремезні дуби, яких на хуторі більше ста. І це не звичайні дерева, адже кожен із них має свою історію. Всі вони посаджені відомими людьми або в честь відомих людей. Ніхто не залишився байдужим, побачивши, як кремезний дуб Миколи Карповича «обіймає» своїми вітками дуб, посаджений Марією Заньковецькою. Символічно, що ці люди кохали один одного за життя. 

Хутір Надія пронизаний неймовірною енергетикою творчості, любові, жаги до життя. Тож не дивно, що стежина до заповідника-музею ніколи не заростає. Сюди хочеться повертатися знову і знову, бо кожного разу відкриваєш для себе щось нове і цікаве.

 

 

Категорія: Добровеличківський р-н | Додав: SIRIUS (13.04.2017)
Переглядів: 288 | Рейтинг: 5.0/15
Всього коментарів: 0
avatar