Вітаю Вас, Гость
Головна » Статті » Добровеличківський р-н

ЕКСКУРСІЯ В КОЗАЦЬКУ ДОЛИНУ

20 жовтня 2017 року учні Помічнянської ЗШ І-ІІІ ст. №3 відвідали Хутір «Козацька долина», що розташований в селі Карбівка Добровеличківського району Кіровоградської області. 

Присутні дізналися історію мальовничого куточка нашої Батьківщини. Наприкінці XVIII ст. село отримало назву «Червоне поле», яка походить від назви Червоний шлях, по якому чумаки їздили у Крим по сіль. У кінці XVIII ст., згідно з розпорядженням Новоросійської губернської креслярні, землі села було виділено у власність капітану Олександру Карбовському. За його великий внесок у розвиток села, меценатство, любов до рідної землі, в середині ХІХ ст. село було названо на його честь – Карбівка. 

В Карбівці проводиться фестиваль української народної творчості «Степограй», в якому беруть участь аматори та професійні співаки, кращі хореографічні та театральні колективи Кіровоградської області та України.

В Козацькій долині панує особлива атмосфера, адже тут збережено традиційний український стиль. Біленькі будиночки з маленькими дерев’яними вікнами, які увібрали в себе досвід багатьох поколінь. Хата для українців завжди була святим місцем, де збиралася вся родина, тому кожен предмет у ній слугує як оберіг. Навколо будинків багато зелених насаджень. 

Також присутніх вразила етнографічна експозиція хати-музею. Тут зберігаються величезна старовинна скриня, різноманітні дзеркала, ліжко, піч та безліч інших речей, що мають історичну цінність.

Сподобався учням і місцевий зоопарк, в якому є олені, страуси, лами, кенгуру, дикобраз, посухи та інші звірі. Присутні мали можливість насолодитися прогулянкою по зоопарку, роздивитися тварин та зробити на згадку фотографії.

Екскурсія в Козацьку долину видалася не лише цікавою, але й пізнавальною. Ми чудово відпочили та дізналися багато нового про свій рідний край. Варто пишатися тим, що в нашій Кіровоградській області є такі мальовничі місця, де можна культурно відпочити. І хоча більшість людей, в умовах сьогодення, обирають для відпочинку інші країни, у нас, на Батьківщині, є безліч гарних місць, які нічим не гірші, а навіть в рази кращі, за іноземні. Тож, треба знати історію рідного краю, берегти його та цінувати.

  

  

  ​​​​​​​

Категорія: Добровеличківський р-н | Додав: SIRIUS (20.10.2017)
Переглядів: 165 | Рейтинг: 5.0/8
Всього коментарів: 0
avatar