Вітаю Вас, Гость
Головна » Статті » Добровеличківський р-н

ЧАРІВНІ ЗВУКИ, УКРАЇНСЬКЕ СЛОВО – МОЯ СЕРДЕЧНА РІДНА МОВА!

Святкування Міжнародного дня рідної мови 21 лютого 2018 року в Помічнянській ЗШ І-ІІІ ст. №3, розпочалося із тематичної лінійки «Кращої ніж рідна, мови не буває». Мова є важливим атрибутом української держави, тому долучення до національної ідеї є передумовою розвитку та процвітання України. 

Учні старшої школи організували виставку стінгазет «Збережімо чистоту рідної мови». Творчий та креативний підхід до висвітлення теми забезпечив представлення змістовних і цікавих робіт.

Учні початкових класів виготовили «Мовне намисто» та вкотре підтвердили, що рідна мова – це не лише засіб спілкування, а й частинка нашої душі.

Знаково, що саме в цей день розпочався шкільний етап міського конкурсу учнівських робіт «З Україною в серці».

У 8-А класі проведено конкурс скоромовок-спотиканок «Хто зможе повторити?». Скоромовки сприяють не лише виробленню дикції та правильної артикуляції, але й підвищують культуру мовлення.

З радістю та задоволенням учні взяли участь у конкурсі кращого декламатора поезій. Емоційне та проникливе розуміння творів є свідченням патріотизму та любові до рідної мови та всього українського. 


На уроці алгебри, під час поетичної хвилинки, восьмикласники дізналися, що не тільки видатні поети, а й математики присвячували свої твори українській мові. Прикладом того може слугувати Григорій Петрович Бевз – кандидат педагогічних наук, автор понад 200 наукових праць, автор підручників з математики, за якими навчаються мільйони учнів.

Багата українська мова, - 
Виразна, зручна і барвиста, 
Для пісні гожа і розмови, 
Для науковця і юриста. 
Науки всі – від Піфагора 
До Корольова і Глушкова 
Доступно, чітко і прозоро 
Доносить українська мова. 
В ній кожне слово змісту повне, 
Звучить привітно, ніжно, щедро, 
Відбірне – мов чільце коштовне, 
Добротне – мов живуче зерно. 
В ній різнобарв'я килимове, 
Тони, і тембри, і відтінки. 
Чудова українська мова, 
Не зневажаймо рідну тільки. 

Знання рідної мови – це не лише обов’язок кожного з нас, а й усвідомлення того, що ми – українці; громадяни славетної держави – Україна.

Категорія: Добровеличківський р-н | Додав: SIRIUS (21.02.2018)
Переглядів: 218 | Рейтинг: 5.0/11
Всього коментарів: 0
avatar