Вітаю Вас, Гость
Головна » 2017 » Жовтень » 2 » Засідання творчої лабораторії бібліотекарів навчальних закладів
16:45
Засідання творчої лабораторії бібліотекарів навчальних закладів

27 вересня 2017 року відбулося засідання творчої лабораторії бібліотекарів навчальних закладів з проблеми «Фахові конкурси як стимул до професійного зростання бібліотекарів навчальних закладів».

Дяченко Надія Іванівна, методист НМЛ виховної роботи і формування культури здоров’я КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського», керівник творчої лабораторії, привітала всіх присутніх з професійним святом у переддень Всеукраїнського Дня бібліотек.

Учасники засідання – це бібліотекарі, члени творчої лабораторії, переможці та лауреати обласного та всеукраїнського етапів Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека-2017», члени обласного журі конкурсу.

Дяченко Н.І. у виступі «Фахові конкурси як стимул до професійного зростання бібліотекарів навчальних закладів» акцентувала на важливості проведення фахових конкурсів як для виявлення й популяризації кращого досвіду щодо використання сучасних технологій, інноваційних підходів у веденні бібліотечної справи, так і для підвищення рівня самооцінки, самоаналізу бібліотечної діяльності. Також було наведено статистику участі та результативності регіонів області  у фахових бібліотечних конкурсах та окреслено особливості проведення цьогорічного конкурсу. 

Методист та колеги привітали присутніх переможців та лауреатів обласного та всеукраїнського етапів Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека-2017», зокрема: 

Бебих Ніну Анатоліївну, завідувача бібліотеки Капітанівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Новомиргородської районної ради, переможця обласного та лауреата всеукраїнського етапів;

Ленів Олену Володимирівну, завідувача бібліотеки комунального закладу «Навчально-виховне об’єднання - «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 31 з гімназійними класами, центр дитячої та юнацької творчості «Сузір’я» Кіровоградської міської ради Кіровоградської області», переможець обласного та учасник всеукраїнського етапів.

Лауреатів обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека-2017»:

Гайдай Людмилу Миколаївну, завідувача бібліотеки Новоукраїнської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 6 Новоукраїнської міської ради;

Літвінову Ірину Борисівну, бібліотекаря Смолінської загальноосвітньої школи №1 І-ІІІ ступенів Маловисківської районної ради Кіровоградської області;

Полтавець Світлану Владиславівну, бібліотекаря комунального закладу «Компаніївське навчально-виховне об’єднання» Компаніївської районної ради;

Ратуш Аліну Миколаївну, бібліотекаря Перчунівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Добровеличківської районної державної адміністрації.

Члени журі обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека-2017» – Ружанська Т.В., провідний бібліотекар Помічнянської ЗШ І-ІІІ ступенів №3  Добровеличнівської РДА та Ткаченко О.М., бібліотекар Нечаївської ЗШ І-ІІІ ступенів ім. Ю.І. Яновського, переможці попередніх фахових бібліотечних конкурсів, наголосивши на  особливості цьогорічного конкурсу, акцентували увагу як на позитивних сторонах, цікавих і сучасних підходах конкурсантів до представлення власного досвіду, використання ІКТ та інтернет-сервісів, власних веб-ресурсів для розширення інформаційно-освітнього простору користувачів, просування книг, мотивації школярів до читання, так і ряду прорахунків при розкритті системи роботи та певних проблемах з доступом до ряду веб-ресурсів з конкурсними матеріалами. Кожен з них дав цінні практичні поради щодо алгоритму підготовки конкурсної роботи, а також відбору найбільш ефективних, інноваційних та цікавих форм роботи, розкритих і через додатки, що доповнюють зміст досвіду роботи.

Переможці та лауреати обласного етапу Бебих Н.А., Ленів О.В., Гайдай Л.М., Літвінова І.Б., Полтавець С.В., Ратуш А.М. зосередилися не лише на підготовці конкурсних матеріалів, а й показали сучасні напрацювання, зокрема, щодо розкриття для своїх читачів нових імен письменників та поетів, створення ігрових програм, використання інтернет-сервісів для популяризації творчого й життєвого шляху письменників-земляків, цьогорічних ювілярів. 

Ніна Анатоліївна Бебих окреслила системний підхід до реалізації теми «Популяризація книги та читання – одна з умов розвитку підростаючого покоління»,

Матеріали  Людмили Миколаївни Гайдай до виступу  «Формування національної самосвідомості учнів засобами бібліотеки та книги» 

Ткаченко О.М., бібліотекар Нечаївської ЗШ І-ІІІ ступенів ім. Ю.І. Яновського акцентувала увагу на матеріалах, підготовлених для колег-бібліотекарів «Використання інтернет-сервісів у роботі бібліотекаря (з досвіду роботи)», створених з використанням ІКТ та інтернет-сервісів до ювілею письменника-земляка Ю.І. Яновського «Слово про Вершника», ім’я якого носить її школа – Нечаївська ЗШ І-ІІІ ступенів імені Ю.І. Яновського, розміщених на головній сторінці блогу «Бібліосвітлиця», інтернет-плакат «Великий геній Павлиша» (до 99-річчя з дня народження педагога, науковця, письменника В.О. Сухомлинського).

Сучасне бачення ведення бібліотечного процесу, вміле використання новацій у роботі з читачами, презентувала колегам-бібліотекарям Тетяна Олексіївна Капкан, бібліотекар Великосеверинівської ЗШ І-ІІІ ступенів Кіровоградської РДА під час виступу «Інновації в шкільній бібліотеці», де розкрила не лише інноваційні форми партнерства бібліотекаря і педагогів свого навчального закладу, а й досвід бібліотекарів Кіровоградського району.

На засіданні творчої лабораторії наголосили на особливості проведення цьогорічного Всеукраїнського Місячника шкільних бібліотек у 2017 році під гаслом «Шкільна бібліотека – за здоровий спосіб життя»).  

Нагадуємо, що загальний науково-методичний супровід щодо організації та проведення Місячника здійснюватимуть Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти» та Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В.О. Сухомлинського НАПН України, фахівці якої підготували змістовні методичні рекомендації щодо проведення Місячника.

Варто використати матеріали керівника майстер-класу бібліотекарів Компаніївщини Полтавець С.В. –  засідання № 3 «Формування здорового способу життя у шкільній бібліотеці», розміщеного на блозі «Бібліородзинки».

Запрошуємо всіх бібліотекарів популяризувати власний досвід проведення Місячника, найцікавіші бібліотечні та методичні форми, зокрема: конкурси, виставки, інтегровані бібліотечні уроки, інтерактивні ігри, інтернет-плакати, флеш-моби, відеоруханки та ін. через власні веб-ресурси та веб-сайт НМЛ виховної роботи і формування культури здоров’я.

Чекаємо Ваші матеріали впродовж жовтня-листопада 2017 року на е-mail: nadin051@gmail.com 

Творчості Вам, бібілотекарі, успіхів та нових ідей!


Важливим напрямком бібліотечної діяльності є перехід на систематизацію документів за Універсальною десятковою класифікацією (Наказ МОНУ від 20.06.2017 р.№929 «Про впровадження Універсальної десяткової класифікації  в практику роботи бібліотек») та відповідний наказ начальника управління освіти, науки, молоді та спорту Кіровоградської ОДА від 23.07.2017р. № 563.

З особливостями Універсальної десяткової класифікації та деякими рекомендаціями щодо поступового переходу на систематизацію документів за УДК учасників творчої лабораторії ознайомила Бєляк Л.В., завідувач відділом комплектування та обробки документів Кіровоградської бібліотекарів для дітей імені Т.Г. Шевченка.

Основна інформація щодо Універсальної десяткової класифікації розміщена на веб-сайті Державної наукової установи «Книжкова палата України імені Івана Федорова», на веб-сайті Національної бібліотеки для дітей

Скорочені таблиці УДК українською мовою розміщені на сайті Консорціуму УДК

За інформацію щодо випуску Таблиць зіставлення індексів ББК і УДК слідкуйте на сторінці веб-сайту ДНУ «Книжкова палата України імені Івана Федорова» 

Додаткова інформація:

Переглядів: 422 | Додав: SIRIUS | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar