Вітаю Вас, Гость
Головна » 2012 » Грудень » 17 » Запрошуємо відвідати виставку "Новий рік у поштових листівках" відомого колекціонера та краєзнавця Юрія Тютюшкіна
14:34
Запрошуємо відвідати виставку "Новий рік у поштових листівках" відомого колекціонера та краєзнавця Юрія Тютюшкіна

13 грудня 2012 року у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відкрилася виставка "Новий рік в поштових листівках", яка присвячена святкуванню Нового року та Різдва Христового. Відзначення Нового року в українців поєднує в собі найрадісніші почуття миру, любові і взаєморозуміння. Це свято асоціюється з новими починаннями, родинним теплом, подарунками, здійсненням заповітних бажань у новому році.
  

На виставці представлені дореволюційні новорічні і різдвяні поштові листівки та листівки радянського часу (середина-друга половина ХХ ст.) надані для експонування відомим колекціонером, краєзнавцем Ю.В.Тютюшкіним. 

Юрій Володимирович не тільки колекціонер-збирач усього цікавого, а й дослідник-пропагандист своїх колекційних інтересів. Зацікавившись історією рідного міста, почав збирати колекції сірникових етикеток, паперових грошей, монет, значків, а згодом листівок.

Колекція видів Єлисаветграда використовується для створення багатьох книг, знайшла своє відображення у підготовці видань "Маленький Париж. Елисаветград в старых открытках", "Спасо-Преображенський собор", "Воспоминания о родном крае" та у періодиці.

За допомогою старих листівок міста були відкриті виставки:
1991 – в обласній науковій бібліотеці ім. Н. Крупської.
2005 та 2008 – у міському літературно-меморіальному музеї І. Карпенка-Карого.
2009 – у міському музично-меморіальному музеї К. Шимановського (всі експонати виставки передані музею).
2009 – в обласному краєзнавчому музеї (виставка старовинної цегли присвячена 255-річчю міста Єлисаветграда).

Ю.В. Тютюшкін також постійно поповнює сторінки сайтів міськвиконкому та обласного краєзнавчого музею надбаннями своєї колекції.

Виставку "Новий рік в поштових листівках", відкрила директор Кіровоградського обласного краєзнавчого музею Наталія Агапєєва, яка відзначивши важливість подібних заходів, подякувала Юрію Тютюшкіну за те, що він зібрав цю цікаву колекцію.


У затишній залі музею зібрались краєзнавці, колекціонери, працівники музеїв, навчальних закладів та мешканці міста. Юрія Володимировича привітали: отець Боголєп, Роман Любарський, Світлана Ушакова, Олена Класова, Марина Долгіх, Тамара Саміляк, Олександр Полячок разом із молодіжним фольклорним колективом.

Присутні на відкритті виставки могли першими побачити різноманітні сюжетні зображення на новорічну та різдвяну тематику – засніжені ліси, села під зоряним небом, санчата, ялинки, Діда Мороза і Снігуроньки, зірки, хатки, золоті кулі, зворушливі поздоровлення тощо. За радянського часу листівки багато в чому були виразниками суспільно-політичного, наукового та господарського життя країни.


Обласний краєзнавчий музей запрошує всіх бажаючих переглянути виставку, адже саме листівки стали невід'ємним атрибутом відзначення Нового року та Різдва Христового, двох найбільш улюблених свят для кожного з нас.

Виставка запрошує відвідувачів – з 13 грудня 2012 по 23 січня 2013 року.


Підготувала Л.Гайда

Використані матеріали сайту:

Переглядів: 723 | Додав: SIRIUS | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar