Вітаю Вас, Гость
Головна » 2013 » Листопад » 23 » Всеукраїнський форум працівників позашкільної освіти, присвячений Року дитячої творчості в Україні
21:14
Всеукраїнський форум працівників позашкільної освіти, присвячений Року дитячої творчості в Україні

20 листопада 2013 року в Київському Палаці дітей та юнацтва відбувся Всеукраїнський форум працівників позашкільної освіти, присвячений Року дитячої творчості в Україні.


У заході взяли участь заступник Міністра освіти і науки України Борис Жебровський, Уповноважений Президента України з прав дитини Юрій Павленко, заступник керівника Головного управління з гуманітарних і суспільно-політичних питань-керівник управління з питань гуманітарної політики Адміністрації Президента України Василь Лукомський, перший віце-президент Національної академії педагогічних наук України Володимир Луговий, начальник відділу навчальних закладів Міністерства культури України Тетяна Колос, начальник відділу позашкільної освіти, виховної роботи та захисту прав дитини Міністерства освіти і науки України Алла Середницька, а також делегації з усіх областей України – директори та методисти позашкільних навчальних закладів, представники інститутів післядипломної педагогічної освіти, кращі керівники гуртків і секцій, члени громадської організації «Асоціація позашкільних навчальних закладів України».

До складу Кіровоградської делегації, яку очолила Ельза Володимирівна Лещенко, директор департаменту освіти і науки облдержадміністрації, увійшли:

Шатна Лідія Францівна, начальник відділу дошкільної, загальної середньої, позашкільної освіти та виховної роботи департаменту освіти і науки облдержадміністрації;

Данилов Сергій Олександрович, головний спеціаліст департаменту освіти і науки облдержадміністрації;

Міцай Юлія Віталіївна, завідувач науково-методичної лабораторії виховної роботи і формування культури здоров’я комунального закладу «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського»;

Суркова Ганна Павлівна, директор комунального позашкільного навчального закладу «Кіровоградський обласний центр дитячої та юнацької творчості»;

Поркуян Олег Вікторович, директор комунального позашкільного навчального закладу «Кіровоградський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді», Заслужений працівник освіти України;

Нєчаєва Зінаїда Іванівна, директор комунального позашкільного навчального закладу «Кіровоградський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді»;

Михайлюк Андрій Васильович, директор комунального позашкільного навчального закладу «Кіровоградський обласний центр туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді»;

Пугаков Сергій Анатолійович, заступник директора комунального позашкільного навчального закладу «Кіровоградський обласний центр туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді»;

Філянт Світлана Володимирівна, заступник директора Кіровоградського обласного навчально-виховного комплексу (гімназія-інтернат-школа мистецтв), виконавчий директор Кіровоградської Малої академії наук учнівської молоді;

Коптєва Ольга Миколаївна, директор Кіровоградського державного будинку художньої та технічної творчості;

Марущак Ірина Миколаївна, директор Долинського районного центру дитячої та юнацької творчості;

Савіцький Віктор Андрійович, директор центру дитячої та юнацької творчості «Юність» Новенської селищної ради м. Кіровограда;

Білокоз Людмила Віталіївна, заступник директора Новоукраїнського районного центру дитячої та юнацької творчості «ЗОРІТ»;

Коваленко Людмила Леонідівна, завідувач методичного відділу будинку дитячої та юнацької творчості Кіровоградської міської ради.

Форум відкрив заступник Міністра освіти і науки України Борис Михайлович Жебровський, який наголосив на актуальності та символічності проведення зазначеного заходу саме у Всесвітній день дитини.

Захід продовжився звітуванням керівників усіх обласних органів управління освітою про виконання Указу Президента України від 28 грудня 2012 року №756 «Про проведення у 2013 році в Україні Року дитячої творчості».

Директор департаменту освіти і науки Кіровоградської облдержадміністрації Ельза Володимирівна Лещенко у своїй доповіді зупинилася на питаннях збереження і якісного розвитку мережі позашкільних навчальних закладів області, підкреслила особливу роль позашкільної освіти у формуванні особистості дитини, розвитку її творчих здібностей та зупинилися на питаннях доступності до якісної позашкільної освіти дітей та учнівської молоді регіону, зміцненні матеріально-технічної бази позашкільних навчальних закладів.

Ельза Володимирівна зазначила, що на Кіровоградщині функціонує 44 позашкільних навчальних закладів різних напрямків і профілів, 40 дитячо-юнацьких спортивних шкіл, 46 мистецьких шкіл, а також Мала академія наук. Позашкільну освіту у них здобувають понад 70 тисяч школярів, що складає 81,4 %.

Директор департаменту освіти і науки облдержадміністрації Ельза Володимирівна Лещенко акцентувала увагу на важливій ролі комунального закладу «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського» у професійному становленні педагогів-позашкільників, забезпеченні безперервного розвитку потенціалу кожного спеціаліста, його інтелектуального та загальнокультурного рівня, отримання професійно необхідних знань та вмінь.

Відзначила вона динаміку збільшення кількості керівників гуртків, директорів та методистів позашкільних навчальних закладів, які охоплені курсовою підготовкою та беруть активну участь у роботі обласних методичних формувань.

Під час форуму відзначено вагому роль Малої академії наук України у розвитку позашкільної освіти. Зокрема, наголошено, що сьогодні активізувався процес формування мережі регіональних академій наук учнівської молоді.

Аналіз участі учнів-слухачів Кіровоградської Малої академії наук у ІІІ етапі конкурсу свідчить про підвищення результативності її роботи. Зросло відсоткове співвідношення кількості учасників та переможців ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт з 21% у 2009 році до 61% у 2013 році.

Вперше за період роботи Кіровоградської МАНУМ у 2,5 рази більше призових місць отримано учнями на ІІІ етапі конкурсу-захисту наукових робіт (2010 р. – 4; 2011 р. – 6; 2012 р. – 13; 2013 р. – 27).


Серед досягнень у сфері позашкільної освіти директор департаменту освіти і науки облдержадміністрації виділила дієву та оригінальну систему організації учнівського самоврядування в області, яка вже 13 років успішно діє на Кіровоградщині. А результати діяльності юних парламентарів відзначені на регіональному та всеукраїнському рівнях.Також на форумі особливу увагу приділили питанням доступності позашкільної освіти для дітей сільської місцевості та дітей з особливими потребами. У цьому контексті учасники заходу зупинилися на питаннях розвитку позашкільних закладів на базі освітніх округів та створення очно-дистанційних шкіл.

Підсумовуючи теоретичну частину форуму, Уповноважений Президента України з прав дитини Юрій Олексійович Павленко наголосив на важливості завдання, яке визначив Глава держави у рамках Року дитячої творчості – проведення аудиту та формування чіткої статистики охоплення дітей позашкільною освітою у кожному регіоні. Окрім того, на думку Юрія Олексійовича необхідно розробити єдину програму розвитку позашкільної освіти, що потребує узагальнення та аналізу напрацьованого досвіду.

Заступник Міністра освіти і науки України підкреслив, що цей рік став поштовхом у розвитку позашкільної освіти. «Ми почули багато цікавих ідей, які потрібно обговорювати та передавати досвід колегам з інших регіонів», – зазначив Борис Михайлович Жебровський.

У другій частині форуму його учасники працювали у творчих лабораторіях: керівників регіональних департаментів освіти і науки; спеціалістів департаментів освіти і науки; працівників обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти; працівників позашкільних навчальних закладів еколого-натуралістичного напряму; працівників позашкільних навчальних закладів художньо-естетичного напряму; працівників позашкільних навчальних закладів науково-технічного напряму; працівників позашкільних навчальних закладів туристсько-краєзнавчого напряму; працівників системи Малої академії наук України.

У роботі творчої лабораторії працівників обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти взяла участь Юлія Віталіївна Міцай, завідувач науково-методичної лабораторії виховної роботи і формування культури здоров’я, яка приділила увагу проблемі підвищення професійної компетентності педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів у системі післядипломної освіти.

Учасники заходу підкреслили, що Рік дитячої творчості став стартовим майданчиком для нових здобутків у системі позашкілля, відкрив нові перспективи її розвитку, консолідував зусилля всіх педагогів, причетних до виявлення талановитих дітей та забезпечення їх розвитку.

Переглядів: 1153 | Додав: SIRIUS | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar