Вітаю Вас, Гость
Головна » 2012 » Квітень » 18 » ВИЇЗНЕ ЗАСІДАННЯ СЕМІНАРУ З ПРОБЛЕМИ «ТЕОРЕТИКО-МЕТОДИЧНІ ОСНОВИ СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТКУ ВИХОВНОГО ПРОСТОРУ РЕГІОНУ»
14:46
ВИЇЗНЕ ЗАСІДАННЯ СЕМІНАРУ З ПРОБЛЕМИ «ТЕОРЕТИКО-МЕТОДИЧНІ ОСНОВИ СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТКУ ВИХОВНОГО ПРОСТОРУ РЕГІОНУ»

10-11 квітня 2012 року на базі навчальних закладів Олександрійського району відбулося виїзне засідання постійно діючого семінару для спеціалістів відділів, управлінь освіти; методистів методичних кабінетів (центрів) відділів, управлінь освіти райдержадміністрацій, міських рад з питань виховної роботи та позашкільної освіти з проблеми «Теоретико-методичні основи становлення і розвитку виховного простору регіону».

Упродовж двох днів учасники семінару відвідали 6 навчальних закладів, в кожному з яких відбулися презентації виховних систем навчальних закладів, ознайомлення з оригінальними творчими ідеями, сучасними педагогічними технологіями, що здатні забезпечити розвиток і саморозвиток дитини, вільну реалізацію її природних задатків та сприяють створенню виховного простору регіону.    

Теоретичні аспекти створення та функціонування виховної системи школи, ролі опорного закладу у розвитку виховного простору регіону, впровадження сучасних виховних технологій у практику роботи школи розкрито у виступах Ю.В. Міцай, завідуючої навчально-методичним кабінетом виховної роботи і шкільних бібліотек Кіровоградського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського та 

Н.В. Ляшко, методиста методичного кабінету відділу освіти Олександрійської райдержадміністрації.

Творчі напрацювання у напрямку становлення та розвитку виховних систем шкіл та виховного простору Олександрійщини презентували педагогічні колективи: Добронадіївської ЗШ (директор О.В. Єфімов), Улянівської ЗШ (директор Л.М. Романець), Олександрівської ЗШ (директор Н.В. Глущенко), Користівської ЗШ
ім. А.П. Гайдара (директор В.П. Правий), Головківської ЗШ (директор А.Д. Куруп), Новопразького НВК (директор І.Г. Півняк).

Моделюючи громадсько-активну школу, творча група педагогів Добронадіївської ЗШ наголосила на співпраці з Всеукраїнським фондом «Крок за кроком» та КОІППО імені Василя Сухомлинського.

В основі діяльності ГАШ лежить громадсько-орієнтована освіта, що представляє освітню філософію, яка сприяє створенню можливостей для членів спільноти, допомагає в реалізації їх потреб.

Усі процеси, що відбуваються на базі загальноосвітнього закладу, розподіляються на три напрями: демократизація, волонтерство та партнерство. У рамках кожного напряму визначено цілі, розроблено технології та змодельовано цілісну систему роботи всього навчального закладу.

Директор Добронадіївської ЗШ Єфімов Олександр Вікторович презентував результати участі у міжнародному проекті «Якісний розвиток ГАШ: оцінка впливу міжнародних стандартів», що був реалізований у 2009-2010 роках. Проект передбачав здійснення моніторингу якості діяльності закладу як громадсько-активної школи відповідно до стандартів, які охоплюють такі сфери: лідерство, партнерство, соціальна інклюзія, послуги, волонтерство, навчання впродовж усього життя, розвиток громади, залучення батьків, шкільна культура.

Педагог-організатор школи Єфімова Лідія Олексіївна у своєму виступі поділилася досвідом використання проектної технології при організації виховної роботи з учнями та їх залучення до нових форм проведення виховних заходів, зокрема, квестів, Skype-конференцій тощо. Учасникам семінару було презентовано суспільно важливі проекти, які знайшли відгук та підтримку місцевої громади: «Село майбутнього», «Людина року», «Шкільний квітник», «Голодомор у спогадах моїх односельців», «Українська світлиця», «Рідній школі – 70!».

Досить колоритно зустрічала гостей Улянівська ЗШ (директор Л.М. Романець) – перед учасниками семінару виступав вокальний фольклорний ансамбль «Червона калина» (керівник Д.І. Коломоєць). 

Модель школи було презентовано її керівником Романець Людмилою Михайлівною, яка наголосила, що складовими цілісної виховної системи закладу є національна культура, національна символіка та народне мистецтво. Яскравим доповненням її слів стала виставка майстрині-вишивальниці Г.І. Крусір «І на тім рушникові…», що не залишила байдужими учасників семінару.

Директор Олександрівської ЗШ Глущенко Наталя Василівна презентувала етапи роботи над виховним аспектом науково-методичної проблеми школи – «Відродження історії рідного краю у творчій співдружності всіх учасників навчально-виховного процесу на основі пошуку, вивчення та творчого використання краєзнавчого матеріалу». Також висвітлено питання щодо ролі зеленого туризму у становленні виховного простору Олександрійщини та презентовано один із маршрутів, який користується популярністю у гостей села, – «Богоявленське – наша давня історія». Окрім того, всі учасники семінару були присутні на урочистому відкритті шкільної «Української світлиці», експонати до якої збирали учні та вчителі сільської громади.

11 квітня у ході другого робочого дня учасники семінару відвідали Користівську ЗШ, Головківську ЗШ, Новопразький НВК. 

Директор Користівської ЗШ ім. А.П. Гайдара Правий Віктор Павлович звернув увагу: на важливість підготовки педагогів школи, зокрема, класних керівників до створення виховних систем класних (учнівських) колективів; використанні кваліметричного підходу у здійсненні оцінки професійної діяльності класних керівників; пошуку шляхів реалізації Концепції виховної роботи школи, як важливого чиннику розвитку особистості та становлення виховного простору.

У виховній роботі закладу гармонійно поєднуються українські національні традиції та європейські цінності, в чому учасники семінару мали змогу переконатися, переглянувши виховні заходи: для учнів старшої школи – «Вечорниці», а для початкової – «Подорож країнами Європи».

Головківська ЗШ гостинно відкрила двері перед учасниками семінару. Директор школи Куруп Анатолій Дмитрович розкрив значення народознавчих традицій у виховній системі школи. Учасники семінару відвідали музейний комплекс, до складу якого входять народознавча світлиця та музейна кімната історії школи, що створена за результатами учнівських ключових справ: «Твоя шкільна країна», «Здрастуй, школо!», «Будемо пам’ятати».

А.Д. Куруп наголосив, що особливе значення в системі виховної роботи школи приділяється проблемі формування національної свідомості, духовності школярів. Цій темі присвячена серія учнівських ключових справ: «Передай нащадкам наш скарб – рідну мову», «Беру тебе, як скарб», «До глибини віків», «Сіяли вічне, кували непоборне».

З нетерпінням на гостей чекали в Новопразькому НВК, особливо його наймолодші вихованці, учні початкової ланки – майбутні євроклубівці. Саме цього дня в присутності гостей та учасників семінару відбулася посвята до членів євроклубу «Ровесник», який був започаткований та успішно діє з 2006 року. З цієї нагоди для молодших школярів проведено цікаву ігрову програму «Євроленд-2012» у формі віртуальної подорожі країнами Європи. 

З традиціями та результатами роботи євроклубу «Ровесник» всіх присутніх ознайомила директор Новопразького НВК Ірина Григорівна Півняк. Окрім того було висвітлено творчі здобутки педагогічного колективу з проблеми «Європейський вимір в освіті Олександрійщини». 

Підбиваючи підсумки семінару у формі «відкритого мікрофону», його учасники звернули увагу на важливості підтримки опорних шкіл, розробки відповідних цільових програм, зміцненні матеріально-технічної бази, презентації кращого досвіду роботи опорної школи у напрямку становлення та розвитку виховного простору регіону.

Переглядів: 865 | Додав: SIRIUS | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar