Вітаю Вас, Гость
Головна » 2015 » Травень » 14 » В Україні працюватимуть наукові школи для молоді
15:26
В Україні працюватимуть наукові школи для молоді

Метою діяльності наукових профільних шкіл учнівської молоді стане залучення молоді до дослідницької та експериментальної діяльності.

Міністерством освіти і науки затверджено Положення про наукові профільні школи учнівської молоді. Документом визначено порядок організації та діяльності наукових профільних шкіл учнівської молоді, які мають стати однією з форм організації позашкільної освіти дослідницько-експериментального напряму.

Метою діяльності наукових профільних шкіл стане залучення молоді до пошукової, дослідницької та експериментальної діяльності в різних галузях науки, техніки, виробництва, культури, задоволення її потреб у професійному самовизначенні.

Основними завданнями створюваних шкіл є створення умов для реалізації творчих та інтелектуальних потреб учнівської молоді, удосконалення системи виявлення та підтримки інтелектуально обдарованих учнів, самоосвіта та самовдосконалення молоді, а також підготовка до вступу до вищих навчальних закладів.

Слухачами наукових профільних шкіл зможуть бути учні 9-11 класів або вихованці позашкільних навчальних закладів, які займаються науково-дослідницькою, пошуковою, експериментальною діяльністю.

Учні шкіл матимуть право самостійно обирати теми наукових досліджень, оволодівати практичними навичками дослідницької, пошукової та експериментальної діяльності, проводити дослідження в обраному науковому відділенні, отримувати необхідну методичну та організаційну допомогу від наукових керівників тощо.

Зарахування учнів до шкіл здійснюватиметься щороку з 01 до 15 вересня на підставі заявок, поданих загальноосвітніми та позашкільними навчальними закладами.

Школи розпочинатимуть свою діяльність на підставі наказу директора Національного центру "Мала академія наук України".

Наукові профільні школи учнівської молоді організовуватимуть свою роботу з урахуванням структури наукових відділень Малої академії наук України.

Навчальний процес у школах здійснюватиметься відповідно до навчальних планів і навчальних програм, розрахованих на один, два або три роки навчання.

У канікулярний період школи можуть проводити навчальні збори, сесії, до участі в яких можуть залучатися педагогічні, науково-педагогічні та наукові працівники.

Наповнюваність груп встановлюватиметься для кожної школи окремо з урахуванням її профілю, інтересів, нахилів і здібностей слухачів, їх віку тощо. Середня наповнюваність груп має становити, як правило, 10 – 15 слухачів.

Випускникам шкіл, які успішно складуть кваліфікаційні іспити, буде видаватися документ про позашкільну освіту.

Передбачається, що витрати на фінансування та матеріально-технічне забезпечення діяльності наукових профільних шкіл учнівської молоді здійснюватиметься за рахунок коштів, не заборонених чинним законодавством.

Матеріали з веб-сайту Osvita.ua

Переглядів: 381 | Додав: SIRIUS | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar