Вітаю Вас, Гость
Головна » 2013 » Квітень » 2 » «Собори наших душ»
13:51
«Собори наших душ»

27 березня 2013 року у бібліотеці філії № 16 м. Кіровограда відбулась зустріч з читачами, учнями комунального закладу «Навчально-виховне об'єднання природничо-економіко-правовий ліцей-спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 8 – позашкільний центр» Кіровоградської міської ради» - «Собори наших душ».

Сучасні бібліотеки широко використовують активні форми роботи, їх відзначає стиль взаємодії, самостійний пошук істини, ініціативність, творчість, вони є педагогічно доцільними та інтегруються в освітній процес. При пізнанні історії та культури краю формується основа духовного світу молодої людини, складається система її духовних цінностей. Акумульовані на рівні свідомості почуття та знання, поняття і уявлення про навколишню дійсність сприяють організації різних форм і напрямів життєвого процесу, за яких ці цінності знаходять своє практичне втілення, використовуються у житті при формуванні власної громадянської позиції молодої людини, її поведінки, стосунків з іншими людьми, свого творчого пошуку та самореалізації.

Про важливість володіння знаннями з історії та культури Кіровоградщини вела розмову методист науково-методичної лабораторії виховної роботи обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Лариса Анатоліївна Гайда. Учні дізнались багато цікавого про давнє минуле краю, здійснили віртуальну подорож до Чорного лісу, взяли участь у історико-географічному калейдоскопі. Розповідь про музеї нашого міста супроводжувалась переглядом карт, схем та інших друкованих матеріалів. Лариса Анатоліївна представила новітнє краєзнавче видання – навчальний посібник для учнів "Кіровоградщина. Історія рідного краю". Завершився захід оглядом книжкової виставки "Їх спадок - наше набуття", де було представлено матеріал про музеї та пам'ятники нашого міста. Книжкову виставку доповнювали афоризми та вислови відомих людей про тісний зв'язок минулого та майбутнього.

  

Цікавим став фрагмент зустрічі – обговорення проекту вивчення історії мікрорайону Бєляєва, де розташовані як бібліотека, так і навчальні заклади. Під час такого спілкування діти сприймають історію України не тільки як навчальний предмет у школі, а знайомлячись з історією своєї родини, школи, будинку, пізнають образ свого рідного міста. Тож важливу роль відіграє співпраця працівників бібліотек та педагогів у процесі вивчення, збереження та популяризації історико-культурної спадщини нашого краю, що сприяє вихованню у молодих мешканців міста регіонального патріотизму та національної свідомості.

  

Краєзнавча довідка:

Мікрорайон носить ім'я Героя Радянського Союзу Па́вла Івановича Беля́єва, радянського космонавта № 10.


Павел Беляев родился 26 июня 1925 года в селе Челищево Рослятинского района Северо-Двинской губернии (ныне  Бабушкинский район Вологодской области). В 1942 году после окончания десятилетки поступил на завод. В 1943 году добровольно вступил в ряды Советской Армии и был направлен в Ейское военное авиационное училище лётчиков, в 1943-44 годах размещавшееся в городе Сарапул Удмуртской АССР. Училище окончил в 1945 году. Лётчиком-истребителем участвовал в советско-японской войне (август-сентябрь 1945 года), затем проходил службу в частях Военно-воздушных сил СССР.

С 1956 года учился в Военно-воздушной академии (ныне имени Ю. Гагарина), которую окончил в 1959 году. В 1960 году был зачислен в отряд космонавтов (1960 Группа ВВС № 1). Проходил подготовку к полётам на кораблях типа «Восток» и «Восход».

Павел Беляев и Алексей Леонов на почтовом блоке СССР Восход-2. 18-19 марта 1965 года Беляев совершил космический полёт в качестве командира корабля «Восход-2». Во время полёта второй пилот корабля
А.А. Леонов совершил первый в мире выход в открытый космос. При посадке корабля «Восход-2», из-за отклонений в работе системы ориентации корабля на Солнце, П. И. Беляев вручную сориентировал корабль и включил тормозной двигатель. Эти операции были выполнены впервые в мире. Космонавтов нашли в 30 км юго-западнее г. Березники Пермской области. Полёт продолжался 1 сутки 2 часа 2 минуты 17 секунд.

В последующие годы проходил подготовку к полётам на кораблях типа «Союз». Герой Советского Союза. Награждён орденом Ленина, орденом Красной Звезды и медалями. Герой Социалистического Труда Народной Республики Болгария, Герой Труда Социалистической Республики Вьетнам, Герой Монгольской Народной Республики. Награждён многими иностранными орденами и медалями. Награждён золотой медалью
имени К.Э. Циолковского АН СССР. Был избран почётным гражданином городов Калуга, Пермь, Вологда, Снежинск.

За матеріалами   http://ru.wikipedia.org/wiki/Беляев,_Павел_Иванович

Переглядів: 690 | Додав: SIRIUS | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar