Вітаю Вас, Гость
Головна » 2013 » Листопад » 7 » Семінар за темою "Школи сприяння здоров’ю України у Європейському русі за здоров’я"
15:54
Семінар за темою "Школи сприяння здоров’ю України у Європейському русі за здоров’я"

31 жовтня 2013 року у м. Києві відбувся семінар за темою «Школи сприяння здоров’ю України у Європейському русі за здоров’я». Серед учасників семінару: члени координаційної ради Національної мережі шкіл сприяння здоров’ю, представники Міністерства охорони здоров’я України, регіональні координатори Національної мережі шкіл сприяння здоров’ю, керівники загальноосвітніх навчальних закладів – Шкіл сприяння здоров’ю, а також Гуф Бьюійс (Goof Buijs), менеджер програми мережі шкіл здоров’я у Європі, старший консультант Нідерландського інституту по зміцненню здоров’я і профілактиці захворювань.

З вітальним словом до учасників семінару звернувся Завалевський Юрій Іванович, заступник директора Інституту інноваційних технологій і змісту освіти, кандидат педагогічних наук та Світлана Володимирівна Кириленко, начальник відділу інноваційної діяльності та дослідно-експериментальної роботи Інституту інноваційних технологій і змісту освіти, кандидат педагогічних наук.

Із основною доповіддю виступив Гуф Бьюійс (Goof Buijs), менеджер програми мережі шкіл здоров’я у Європі, старший консультант Нідерландського інституту по зміцненню здоров’я і профілактиці захворювань,  який розкрив сучасні напрями діяльності Європейської мережі шкіл здоров’я та зазначив, що міжнародний проект «Європейська мережа шкіл сприяння здоров’ю» (ЄМШСЗ) був започаткований Європейським регіональним бюро ВООЗ, Євро-комісією та Радою Європи в 1992 році. За 20  років діяльності проекту у мережу ввійшли 43 країни Європи. Україна офіційно приєдналася до проекту у 1995 році. А також розповів, що на даний час працює група дослідників, експертів, які досліджують здоров’я дітей Європи за підтримки Євро-комісії, Ради Європи та Європейського регіонального бюро ВООЗ.

Кириленко Світлана Володимирівна, звернула увагу на головні стратегії  розвитку Національної мережі шкіл сприяння здоров’ю й зазначила, що в Україні  є навчальні заклади – Школи сприяння здоров’ю директори, яких сьогодні спроможні бачити розвиток освіти в здоровому суспільстві.

Бережна Таміла Іванівна, завідувач сектору науково-дослідної та експериментальної роботи відділу інноваційної діяльності та дослідно-експериментальної роботи  Інституту інноваційних технологій  і змісту освіти відмітила навчальні заклади – Школи сприяння здоров’ю, які працюють у режимі наукового пошуку, впроваджують здоров’язбережувальні педагогічні технології та презентують свій досвід роботи на міжнародних, всеукраїнських конференціях, виставках і семінарах. І це  підтверджує те, що в Україні вибудувана система діяльності навчальних закладів з питань збереження і зміцнення здоров’я дітей та учнівської молоді.

Даниленко Георгій Миколайович, голова Координаційної ради, доктор медичних наук, завідувач відділу гігієни дітей шкільного віку і підлітків, старший  науковий  співробітник, Інституту охорони здоров’я дітей і підлітків Національної академії медичних наук України розкрив  міжгалузеву взаємодію в процесі розвитку Національної мережі шкіл сприяння здоров’ю.

Учасники семінару зазначили, що сьогодні на порядку денному стратегічно важливим напрямом діяльності Шкіл сприяння здоров’ю є їх активна співпраця з місцевою владою, батьківською громадою та іншими організаціями щодо спільного вирішення питань здоров’я підростаючого покоління, а також основними завданнями державної політики, справою кожного громадянина і суспільства в цілому, є утвердження здорового способу життя дітей та молоді.

Під час семінару учасники мали можливість окреслити перспективи подальшого розвитку Шкіл сприяння здоров’ю в Україні.

Крім того, учасники семінару обговорювали проблеми  забезпечення оздоровчої функції освіти, а саме: систему організації навчально-виховного процесу; зниження рухової активності учнів;  недостатню вмотивованість на здоровий спосіб життя у дітей та батьків, а також проблеми забезпечення у навчальних закладах  «шкільної медсестри».

Під час підведення підсумків роботи семінару члени координаційної ради та  регіональні координатори Національної мережі шкіл сприяння здоров’ю внесли свої пропозиції до умов проведення у 2015 році п’ятого Всеукраїнського конкурсу-захисту сучасної моделі навчального закладу «Школа сприяння здоров’ю».

Матеріал з сайту Інституту інноваційних технологій і змісту освіти

Переглядів: 954 | Додав: SIRIUS | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar