Вітаю Вас, Гость
Головна » 2013 » Листопад » 12 » проведення регіонального уроку “Єдина родина в центрі України” у Долинському районі
13:17
проведення регіонального уроку “Єдина родина в центрі України” у Долинському районі

Відповідно до соціальних ініціатив Президента України, плану заходів обласної та районної державних адміністрацій та листа департаменту освіти і науки, молоді та спорту облдержадміністрації від 01.11.2013 року №01-12/642/1-35 відділ освіти райдержадміністрації інформує, що в рамках проведення тижня розвитку національних культур у всіх загальноосвітніх навчальних закладах району 7 листопада 2013 року о 9.00 відбувся регіональний урок "Єдина родина в центрі України”.  

Цікавий урок проведено у 11 класі Долинської ЗШ №1 (класний керівник Басюк Л.А.), який є багатонаціональним: в класі  навчається 20 учнів, з них: 

16 учнів – українці, 1 учень – нащадок білорусів, 1 учениця має російське коріння, 2 учениці – єзиди. Гостями уроку були: голова Долинської районної державної адміністрації Вітряк Г.М., заступник голови районної державної адміністрації Бондаренко І.П.

Президент України наголошує – заклади системи освіти повинні виховувати молоде покоління у дусі толерантного ставлення до представників інших культур, традицій та релігії. Тому на уроці класний керівник формувала толерантність до етноменшин, зокрема виховувала повагу до традицій і культури інших національностей.  Учні познайомили всіх присутніх з традиціями, походженням, культурою своїх національностей:

Шевченко Катерина розповіла про українські народні традиції;

Радченко Богдан розповів про походження своєї родини з Білорусії;

Драгумірова Анастасія познайомила  з  родинними  традиціями росіян; 

Якубова Нана та Усубян Маріам виступили з презентаціями: «Походження народу єзидів», «Мандрівка до храму «Лалиш», «Національні страви».

Ключове завдання Президента України у державній етнонаціональній політиці – це забезпечення потреб національних меншин у культурній, мовній, освітній та інформаційній сферах. На уроці характеризували досягнення учнів класу в навчанні та позакласній роботі, участь їх в олімпіадах, учнівському самоврядуванні класу та  прийшли до висновку, що діти різних національностей мають рівний доступ до навчання, конкурсів, олімпіад, органів самоврядування. 

Епіграфом уроку були слова Т.Г. Шевченка «… і чужому научайтесь, і свого не цурайтесь». Висновок учнівських думок: «В наших руках доля України, ми вивчаємо різні мови, ми шануємо традиції народів, що живуть поряд з нами. Кожен з нас – маленька часточка великого народу, великої родини ми повинні жити у дружбі з іншими народами».

На дошці було зображене Дерево надій і побажань шкільній родині. Всі присутні написали і прокоментувати побажання на листочках та прикріпили до дерева. Свої побажання учнівському колективу озвучили голова районної державної адміністрації Вітряк Г.М. та його заступник Бондаренко І.П.: « Всім учням гарної здачі ЗНО, вступити до вузів, про які мрієте, здійснення всіх бажань. Влада завжди гарантує підтримку».

Підводячи підсумки уроку класний керівник звернулася до учнів: «Дорогі діти!   У вас попереду ціле життя. Ви будете зустрічати різних людей, різних націй, різних культур. Ви повинні бути добрими, чуйними, ввічливими, толерантними одне до одного. Пам’ятайте, що Україна належить до багатонаціональних держав. Державною мовою в Україні є українська мова. Українська держава гарантує всім національним меншинам право на національно-культурну автономію, тобто користування і навчання рідною мовою; розвиток національно-культурних традицій, використання національної символіки, сповідання своєї релігії. Як говорить Президент України Янукович В.Ф.: «Міжнаціональна злагода та релігійне порозуміння – це європейські цінності, умова стабільності та єдності громади».

В кінці уроку всі присутні пригостилися національними стравами, які приготували учні разом з батьками.

Фотозвіт проведення регіонального уроку "Єдина родина в центрі України”.

Переглядів: 610 | Додав: SIRIUS | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar