Вітаю Вас, Гость
Головна » 2015 » Червень » 4 » Про підсумки курсів підвищення кваліфікації бібліотекарів навчальних закладів
16:35
Про підсумки курсів підвищення кваліфікації бібліотекарів навчальних закладів

08.06.2015 р. додано презентації проектів слухачів курсів підвищення кваліфікації та фотозвіт.

З 18 по 29 травня 2015 року на базі комунального закладу «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського» відбулися курси підвищення кваліфікації бібліотекарів навчальних закладів з проблеми: «Теоретичні і практичні аспекти становлення і розвитку бібліотеки як інформаційного центру навчального закладу».  

На курси прибуло 38 осіб із 13 районів області та міст Знам’янки, Олександрії, Кіровограда бібліотекарів загальноосвітніх навчальних закладів, 3 – навчальних закладів професійно-технічної освіти та 8 – інших закладів освітянської мережі.

Переважна більшість з них мають відповідну освіту й досвід бібліотечної роботи. 

Завчасно розмішена на сайті НМЛ інформація щодо проблеми курсів, орієнтовної тематики лекційно-практичних занять, видів підсумкової роботи (підсумкові тести), дозволили бажаючим підготувати матеріали на конференцію з досвіду роботи й для захисту індивідуальних проектів та тестів.

Запропонована попередня он-лайн реєстрація бібліотекарів надала можливість куратору курсів та викладачам ознайомитися з якісним складом майбутніх слухачів, визначити тематику консультації для найменш досвідчених з них, коригувати зміст практичних занять, що у подальшому сприяло активізації участі у них слухачів.

Навчально-тематичний план курсів передбачав реалізацію соціально-гуманітарного, професійного та діагностико-аналітичного модулів.

Питання, що були розглянуті у соціально-гуманітарному модулі, ознайомили слухачів з проблемами класифікації компетенції та компетентності, концептуальними засадами впровадження інклюзивної освіти в Україні, організацією роботи з безпеки життєдіяльності в загальноосвітніх навчальних закладах. 

Професійний модуль навчально-тематичного плану відповідав запитам слухачів. Тематика занять включала розгляд проблемних питань щодо завдань, теоретичного підґрунтя та практичних шляхів становлення і розвитку бібліотеки як інформаційного центру навчального закладу, включаючи питання методики організації бібліотечного процесу та розширення послуг бібліотеки на основі використання ІК-технологій та шляхів розширення й творчого використання бібліотеками інформаційно-освітнього та культурного простору для задоволення зростаючих потреб користувача. Акцентувалася увага слухачів на питаннях використання досягнень педагогічної психології у практичній діяльності, сучасного стану розвитку науки та шляхами упровадження її досягнень для розвитку бібліотеки як інформаційного центру навчального закладу. 

Бібліотечно-педагогічна практика для слухачів курсів підвищення кваліфікації була проведена на базі комунального закладу «Навчально-виховне об'єднання «Спеціалізований загальноосвітній навчальний заклад I ступеня «Гармонія» – гімназія імені Тараса Шевченка – центр позашкільного виховання «Контакт» Кіровоградської міськради з проблеми: «Розширення інформаційно-освітнього простору користувача: досвід, ідеї, перспективи».

Слухачі мали змогу ознайомитися з місцем бібліотеки у інформаційно-освітньому середовищі навчального закладу, аспектам цілеспрямовано його використання та системою роботи бібліотек щодо розширенні інформаційно-освітнього простору користувача, практичними шляхами розширення документально-ресурсної бази бібліотек, створенням власних ресурсів та максимальним використанням мережі Інтернет. Бібліотекарі вище зазначеного навчального закладу (К.В. Богдашова та Н.М. Маркова) розкрили аспекти творчої співпраці з педагогічним колективом, музеями навчального закладу та міста, з обласною бібліотекою для дітей імені А.П. Гайдара, бібліотеками інших навчальних закладів м. Кіровограда у плані розширення простору читача. Важливе місце було відведено питанню використання ІК-технологій у системі формування інформаційної культури користувачів сучасними бібліотечними засобами та комплексного підходу до популяризації інформаційно-ресурсної бази через ведення блогу бібліотеки й систему занять з основ інформаційної культури. 

Цікавими і корисними, за відгуками слухачів, стали практичні заняття на базі обласних державних бібліотек, під час яких обговорювалися аспекти співпраці бібліотек різних систем у розширенні інформаційно-освітнього, духовного та культурного простору читача. На базі обласної універсальної наукової бібліотеки імені Д.І. Чижевського відбулася презентація науково-просвітницького проекту «Пам’ятки науки і техніки Кіровоградщини» (до Дня науки).

У ході круглого столу «Бібліотека як інформаційний центр навчального закладу: шляхи становлення та ефективного функціонування» та конференції з проблеми: «Теоретичні і практичні аспекти становлення і розвитку бібліотеки як інформаційного центру навчального закладу» слухачі мали змогу обговорити умови та шляхи трансформування бібліотек навчальних закладів в інформаційні центри й представити власне бачення використання сучасних технологій у веденні бібліотечної справи, що відповідає вимогам сьогодення. 

Під час захисту індивідуальних проектів слухачі презентували як проекти, ініційовані бібліотекою, так і власні проекти, мультимедійні додатки до бібліотечних уроків, віртуальні виставки й огляди літератури, зокрема творчості письменників-земляків тощо. 

Як підсумок навчання на курсах підвищення кваліфікації, всі слухачі склали залік відповідно до розроблених тестових завдань. Переважна більшість слухачів показала достатній рівень знань як з питань педагогіки, психології, сучасних технологій, так і з основ бібліотечної справи.

За результатами вихідного діагностування й позитивними відгуками слухачів після лекційно-практичних занять (щодо форм подачі матеріалу, змістовому наповненню й контакту з аудиторією), лекторська група максимально врахувала специфіку діяльності бібліотекарів навчальних закладів. 

Слухачі курсів відзначають високий рівень організації навчального процесу та педагогічної майстерності викладачів А.С. Бика, С.В. Буртового,. О.М. Вікторіної, В.П. Воловоденко, Л.А. Гайди, А.М. Гельбак, Н.І. Дяченко, Т.П. Желєзнової, О.Е. Жосана, Ю.В. Міцай, Ю.С. Митрофаненка, І.О. Небеленчук, В.В. Павлюх, С.М. Пляки та Г.В. Скрипки.

Фотозвіт курсів.


Презентації проектів слухачів курсів підвищення кваліфікації

Звертаємо увагу! Матеріали подано у авторській редакції!

Інформацію підготувала Дяченко Н.І., методист НМЛ виховної роботи
і формування культури здоров’я КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського»

Переглядів: 582 | Додав: SIRIUS | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar