Вітаю Вас, Гость
Головна » 2013 » Листопад » 7 » Презентація книги «Злинка: від витоків до сьогодення»
16:34
Презентація книги «Злинка: від витоків до сьогодення»


31 жовтня 2013 року комунальним закладом «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського» разом з обласною універсальною науковою бібліотекою імені Дмитра Чижевського була проведена презентація книги «Злинка: від витоків до сьогодення» (Авт.-упор.: О.В. Голованова).


Україна як держава проходить складний шлях формування, вчиться заявляти про себе не тільки у міжнародних відносинах, а й на рівні чисельних її міст, містечок та сіл. У багатовимірному і строкатому середовищі сучасності особливо актуально звучить думка Григорія Сковороди «Пізнай себе…».

Книга «Злинка: від витоків до сьогодення» (Авт.-упор.: О. В. Голованова –Кіровоград: ТОВ «Поліграф-Сервіс», 2013. – 304с.) безперечно є подією у формуванні так званого культурного ландшафту України. За цим виданням стоїть колосальна праця з усіх напрямків краєзнавчої роботи: дослідження, вивчення, збереження і популяризації історико-культурного потенціалу Центральної України, зокрема і нашого краю – території Кіровоградщини.

Особливо важливим фактором є процес фіксації історичних подій у вказаній книзі, адже діє беззаперечний закон історії – фактом стає те, що помічено і описано, відома обмеженість нашої пам'яті…

Слід відзначити глибинну сутність цієї роботи, її ціннісну вартість не тільки для сучасників, а й для прийдешніх поколінь. Тут говориться – хто ми є, кого дали світу, чим збагатили людське суспільство. 

Культурологічне середовище Маловискіського району Кіровоградської області дуже цікаве. Сучасні педагоги З. Шевченко, С. Сіренко, П. Постолюк, О. Шарко продовжують традиції краєзнавців О. Ковтуна, Г. Перебийноса, В. Топчія, П. Бровченка. Їхня діяльність відзначається позитивною співпрацею, підтримкою, взаємоповагою та творчістю.

На Маловисківщині проводяться науково-практичні історико-краєзнавчі конференції, діє наукове товариство як територіальне відділення Малої академії наук, працюють краєзнавчі гуртки і музеї у школах. 

До когорти педагогів-краєзнавців долучилась потужна творча енергія Ольги Володимирівни Голованової. Народилась вона 26 лютого 1967 року у с. Злинка Маловисківського району. У 1984 році закінчила Злинську загальноосвітню школу №1, у 1988 – Кіровоградський педагогічний інститут ім. О. С. Пушкіна, отримавши спеціальність «педагогіка і методика початкового навчання». З 1989 року працює у рідній школі на посаді вчителя початкових класів, має вищу кваліфікаційну категорію та звання «Старший вчитель».

У 2006-2009 рр. працювала у складі обласної творчої групи вчителів-дослідників, у 2009-2012 рр. – творчої групи методистів-кореспондентів при КОІППО ім. Василя Сухомлинського.

Здійснює значну громадську діяльність у селі, у 2009 році відновила роботу сільського краєзнавчого музею, значно поповнила його основні фонди, постійно проводить екскурсії для учнів села, приймає гостей те тільки з нашої області, а й різних куточків України та Росії. 


Особлива роль вчителя сільської школи, такі педагоги не тільки дають дітям знання, а й будують світ навколо себе, водночас зберігаючи духовні цінності і традиції місцевої спільноти. Над проектом підготовки книги «Злинка: від витоків до сьогодення» Ольга Володимирівна працювала 4 роки.

Книга присвячена історії села Злинка Маловисківського району Кіровоградської області. У серії нарисів автор оприлюднює багато цікавих аспектів минувшини її малої Батьківщини. Нариси виконані у науково-популярному стилі і будуть цікавими для істориків-краєзнавців, студентів вищих навчальних закладів, учнів шкіл та усіх тих, хто цікавиться минулим рідного краю. 

Нариси виконані у науково-популярному стилі і будуть цікавими для істориків-краєзнавців, студентів вищих навчальних закладів, учнів шкіл та усіх тих, хто цікавиться минулим рідного краю.


Слобода Розкольнича Злинка заснована російськими селянами-старообрядцями у 1757 році, а потім була козачою станицею, військовим поселенням з назвою Новоукраїнськ, містечком з багатотисячним населенням, волосним центром та окремим Злинським районом. Через село проходили тракти державного значення Петербурзького і Московського напрямку, тому через Злинку проїздили і зупинялися ІІ Російська армія під командуванням генерала П. І. Паніна (1770 р.), військовий корпус М. І. Кутузова (1774 р.), О. С. Пушкін (1820 р.).

У селі діє єдиний в Україні Єдиновірчий приход (з 1798 року) у Свято-Покровській церкві, який вирізняється своїм знаменним співом крюкової нотації. 

У 1913 р. на честь святкування 300-річчя царювання династії Романових у селі було встановлено пам'ятник царю Олександру ІІ. В період політичних змін, а саме у 1920 році, злинчани вчинили збройне повстання проти армії С Будьоного.

Нині у селі проживає близько 4 тисяч населення, діють дві загальноосвітні школи І-ІІІ ступенів, дошкільний навчальний заклад, Будинок культури, музей історії села, лікарня, 2 елеватора, кар'єр, є залізниця.


Отже, 31 жовтня 2013 року на базі обласної універсальної наукової бібліотеки імені Дмитра Чижевського відбулась презентація книги про село Злинку.О. Голованова зустрічає гостей та земляків-злинчан


О. Голованова зустрічає гостей та земляків-злинчан


О. Голованова. Авторська презентація

Цікавим була панельна презентація «Калейдоскоп вражень»

Наші земляки: 


В.С. Пращур – директор Будинку народної творчості

Рецензенти:


І.М. Миценко – доктор економічних наук, професор,
академік Академії економічних наук України,завідуючий кафедрою міжнародної економіки КНТУ


Л.А.Гайда – методист КОІППО імені Василя Сухомлинського,
член Національної спілки краєзнавців України

Учасники проекту видання:


К.В. Шляховий – співробітник Кіровоградського обласного краєзнавчого музею


Р. Любарський – кореспондент газети "Народне слово”, поет, письменник, критик

Запрошені гості:


Н.А. Калініченко – професор, завідуюча кафедрою
психології та педагогіки КОІППО імені Василя Сухомлинського


В.Ф. Попов –  голова туристичної фірми «Мелодія-тур»З.Ф. Шевченко – вчитель історії, краєзнавець, завідуюча етнографічним музеєм с.Хмельове


Г.Д. Недолужко – директор видавництва ТОВ «Поліграф-сервіс»

В.В. Бондар – голова обласної організації Національної спілки письменників України

Учасники зібрання відзначили унікальність книги, її своєчасність, суспільну важливість. Кіровоградщина вкрай потребує таких праць, вони є базовими у процесі формування своєї ідентичності, самоповаги і віри у наші творчі можливості.

Завітайте до Злинки, відвідайте цікаві пам’ятки історії та природи!


Переглядів: 1447 | Додав: SIRIUS | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
avatar