Вітаю Вас, Гость
Головна » 2013 » Квітень » 22 » презентація каталогу«Музеї при навчальних закладах України»
12:35
презентація каталогу«Музеї при навчальних закладах України»

19 квітня 2013 року в Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відбулась презентація каталога «Музеї при навчальних закладах України» (упорядник Л. А. Гайда), який видано за програмою співпраці науково-методичної лабораторії виховної роботи і формування культури здоров'я обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені В. Сухомлинського та Центру пам'яткознавства Національної академії наук України.


  

Музеї при навчальних закладах України є суттєвої складовою сучасного освітньо-культурологічного середовища України. Щорічно їх кількість зростає, змінюється зміст та форми діяльності. На сьогодні у нашій державі налічується близько 5 тисяч таких музеїв. Статистика свідчить про те, що найбільше у загальноосвітніх навчальних закладах – 90,16%, у позашкільній освіті – 3,3%, професійно-технічній – 4,2%, у вищих навчальних закладах – 2,2%.За профілями переважають музеї історичних профілів, а також літературні, мистецькі, природничі, меморіальні, технічні тощо.


Мотивацією до швидкого зростання є те, що сучасна школа у системі національно-патріотичного виховання широко стала використовувати регіональний фактор, з іншої сторони – це проблеми діяльності державних музеїв районів, селищ та сіл, які опинились у складному становищі, не мають можливості задовольняти освітній процес та вести дослідницьку діяльність на рівні якого вимагає новітнє інформаційне середовище.


Видання Каталогу це перша спроба на всеукраїнському рівні оприлюднити для широкого загалу відомості про кількісні та змістові показники музеїв при навчальних закладах (шкільних у тому числі).Це надасть можливість для моніторингу діяльності, їхнього науково-методичного супроводу та проектування, удосконалення нормативно-правової бази, залучення музейно-педагогічної спільноти до активних контактів між собою та обміну досвідом роботи, підтримки та заохочення громадської роботи керівників музеїв, створення творчих груп для навчання з вузькопрофільних проблем, подальшої підтримки та розвитку музейної справи.

Каталог видано за програмою співпраці науково-методичної лабораторії виховної роботи і формування культури здоров'я обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського та Центру пам'яткознавства Національної академії наук України.


Серед музейно-педагогічного розмаїття України достойно представлена й Кіровоградщина, у наших навчальних закладах діють 126 музеїв та комплексів, з яких: 48 – історичних, 32 – військово-історичних, 22 – історії школи, 7 – літературних, 16 – історико-етнографічних, 1 – музей хліба.

  

На презентацію Каталогу до обласного краєзнавчого музею було запрошено директорів державних та громадських музеїв області, відомих педагогів-краєзнавців та журналістів.

 

Учасників зібрання привітала директор обласного краєзнавчого музею Наталія Юріївна Агапєєва.

Юлія Віталіївна Міцай, завідувач науково-методичної лабораторії виховної роботи і формування культури здоров'я обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського, звернула увагу присутніх на роль музеїв у розвитку виховного середовища навчальних закладів.

Каталог музеїв при навчальних закладах України як джерело розвитку освітянського краєзнавства – тема презентації Лариси Анатоліївни Гайди, методиста науково-методичної лабораторії виховної роботи і формування культури здоров'я обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського.

Калейдоскоп поглядів «Музеї навчальних закладів і місцева спільнота» представили керівники громадських музеїв:

  • Зінаїда Федорівна Шевченко, керівник історико-етнографічного музею Хмелівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. Маловисківського району;

  • Віктор Павлович Присяжнюк, керівник музею «Звільнення Кіровоградщини» загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. Кіровоградської міської ради;

  • Віра Андріївна Зінченко, керівник музейного комплексу Кіровоградського колегіума;

  • Юрій Павлович Бондарчук, керівник музею історії Національного технічного університету.

Вказані музеї широко використовуються у системі діяльності навчальних закладів та суспільному житті місцевих громад і є суттєвою складовою освітньо-культурологічного середовища Кіровоградщини.

Презентований каталог сприятиме більш широким і плідним контактам музейників і педагогів нашого краю.

Переглядів: 911 | Додав: SIRIUS | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar