Вітаю Вас, Гость
Головна » 2018 » Листопад » 9 » ПІДСУМКИ ОБЛАСНОЇ НАУКОВО-ПРАКТИЧНОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ «ЦІННІСНА СПРЯМОВАНІСТЬ ВИХОВНОГО СЕРЕДОВИЩА ЗАКЛАДУ ОСВІТИ В УМОВАХ СУЧАСНИХ ОСВІТНІХ ЗМІН
11:58
ПІДСУМКИ ОБЛАСНОЇ НАУКОВО-ПРАКТИЧНОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ «ЦІННІСНА СПРЯМОВАНІСТЬ ВИХОВНОГО СЕРЕДОВИЩА ЗАКЛАДУ ОСВІТИ В УМОВАХ СУЧАСНИХ ОСВІТНІХ ЗМІН

8 листопада 2018 року на базі комунального закладу «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського» відбулась обласна науково-практична конференція з проблеми «Ціннісна спрямованість виховного середовища закладу освіти в умовах сучасних освітніх змін».

У зібранні взяли участь понад 80 педагогів, серед яких методисти методичних кабінетів, керівники районних, міських методичних об’єднань, директори закладів загальної середньої освіти, заступники директорів шкіл, учителі-предметники, педагоги-організатори, класні керівники, бібліотекарі закладів загальної середньої освіти, педагоги-краєзнавці, керівники музеїв, працівники закладів позашкільної освіти.

Під час конференції було обговорено низку проблем, які стосувались формування системи цінностей у дітей та підлітків, що визначені орієнтирами нової української школи.

З вітальним словом до учасників конференції звернулась Голодюк Л.С., заступник директора з науково-методичної діяльності КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського», доктор педагогічних наук, доцент. У своєму виступі вона окреслила можливості співпраці інституту з педагогами області у розвитку ціннісно спрямованого освітнього середовища.

Далі на пленарному засідання учасники конференції заслухали доповідь Міцай Ю.В., завідувача науково-методичної лабораторії виховної роботи і формування культури здоров’я, кандидата педагогічних наук, яка ознайомила  присутніх з ідеями ціннісно спрямованої освіти, що були реалізовані у ході обласного педагогічного марафону «Штрихи до портрета Василя Сухомлинського».

Про те, які ціннісні орієнтири визначені у діяльності центру розвитку молодіжних ініціатив Новоукраїнської громади, педагогів області проінформувала заступник Новоукраїнського міського голови, координатор парламенту дітей та молоді Новоукраїнської ОТГ Білокоз Л.В.

Учасники конференції мали змогу дізнатися про важливі компетентнісно-ціннісні аспекти у процесі вивчення суспільствознавчих дисциплін та як формувати патріотичні почуття учнів на уроках математики від наступних доповідачів – учителя історії НВК «Знам’янська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 2 – ліцей» Філіпової С.М. та учителя математики Помічнянської ЗШ I-III ступенів № 3 Баранової С.Л.

У своєму виступі учитель історії КЗ «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 3 імені Олени Журливої Кіровоградської міської ради Кіровоградської області» Новік С.Б. поділилася досвідом своєї роботи щодо формування в учнів почуття гідності та національної ідентичності в процесі дослідження життя та творчості поетеси Олени Журливої, ім’я якої носить заклад освіти.

Як шкільна бібліотека працює над створенням інформаційно-освітньої платформи для забезпечення ціннісно спрямованого освітнього процесу учасники конференції дізналися від Полтавець С.В., бібліотекаря КЗ «Компаніївське навчально-виховне об’єднання».

По завершенню пленарного засідання робота на конференції продовжилась у секціях за трьома тематичними напрямами.

Секція 1 присвячена проблемі ціннісного виміру освіти та об'єднала педагогів для пошуку шляхів формування системи цінностей у процесі вивчення навчальних предметів та в позаурочний час.

Виховні технології на уроках математики та фізики презентували Приймак Т.Ф. (Оситнязька ЗШ Великосеверинівської ОТГ), Ткаченко А.В. (Нечаївська ЗШ ім. Ю.І. Яновського Компаніївського району), які зосередились на аспекті формування цінностей, установок і переконань учнів засобами фізико-математичних завдань та проектів, зміст яких включає соціально значущий компонент.

Проблемі формування життєвих цінностей учнів засобами зарубіжної літератури приділено увагу у виступі Мєркунової Н.О., учителя зарубіжної літератури Помічнянської ЗШ I-III ступенів № 3 Помічнянської міської ради.

Проблема організації наскрізного виховного процесу, що формує цінності, була розкрита у виступі Придвір Н.О., завідувача центру позашкільної освіти «Барви» КЗ «Компаніївське НВО» Компаніївської селищної ради. У виступі наголошено, що для ефективності цього процесу важливо використовувати потенціал позашкільної освіти, залучивши учнів до роботи гуртків, художньої та літературної творчості, діяльнісного відпочинку.

Учасники конференції звернули увагу, що виникає потреба в осмисленні педагогічної спадщини видатного українського педагога-гуманіста, нашого земляка В.О. Сухомлинського, оскільки в умовах сучасних реформ розглядається в її компетентнісно-ціннісному вимірах. Зокрема його ідеї розвитку, формування, виховання дитини висвітлено у виступах:

Будулатій Л.М., директора Грузьківського НВК «ЗШ І-ІІІ ступенів – ДНЗ» Кіровоградської райдержадміністрації;

Клименко Л.Б., педагога-організатора Созонівського НВК «ЗШ І-ІІІ ступенів – ДНЗ» Кіровоградської райдержадміністрації;

Сичової Г.М., учителя початкових класів Софіївської ЗШ І-ІІ ступенів Компаніївської районної ради.

Під час роботи секції 2 учасники конференції обговорили проблему «Формування ціннісних орієнтацій учнів засобами краєзнавчо-музейної діяльності». Краєзнавство як наука та форма громадської діяльності має значний потенціал у формування світогляду дітей та підлітків на ґрунті системи цінностей – зацікавленості та любові до свого краю, його природи, історії та культури. Саме тема пошуку сучасних форм залучення учнів до вивчення, дослідження, збереження та популяризації духовно-культурної спадщини і цінностей сьогодення є актуальною для багатьох закладів освіти.

Педагоги представили досвід реалізації регіональних культурологічних проектів, діяльності краєзнавчих гуртків та музеїв при закладах освіти і шкільних бібліотек.

За сприяння Державного архіву Кіровоградської області та Кіровоградської обласної універсальної бібліотеки імені Дмитра Чижевського презентовано ТОП-10 краєзнавчих видань за 2018 рік.

Також було обговорено та анонсовано низку краєзнавчих подій, зокрема, відзначення у січні 2019 року 80-річчя з часу утворення Кіровоградської області, навчальні семінари для педагогів-дослідників, створення нових електронних ресурсів та регіональних видань.

Секція 3 об’єднала педагогічних працівників та представників громадських організацій навколо проблеми впровадження та реалізації суспільно значущих ініціатив і проектів для розвитку громади.

Презентовані під час секційного засідання проекти засвідчили про великий їх виховний потенціал у роботі з учнівською молоддю. Всі доповідачі були переконаними щодо вагомості тих виховних впливів на учнів, які чинять реалізовані заходи. Небайдужість ініціаторів проектів до їх утілення у життя не залишається непомітною і тому у більшості випадків підтримується. Прикладами цього слугують екологічний територіальний проект «Аджамка сортує сміття» (Негода О.І., педагог-організатор Аджамської ЗШ І-ІІІ ступенів Кіровоградської РДА), міжрегіональний освітній проект «Прекрасні далі манять нас в похід» (Стеблина О.О., учитель географії та біології КЗ «Долинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 2 ім. А.С. Макаренка Долинської районної ради» та Федоров В.М., учитель географії та біології Добронадіївської ЗШ І-ІІІ ступенів Олександрійської районної ради), проект «Школа моєї мрії» (Бринза Я.С., педагог-організатор Грузьківського НВК «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» Кіровоградської РДА).

Новостворені ОТГ шукають і знаходять можливості також здійснювати проекти, що відкривають нові можливості для розвитку виховного середовища закладу освіти та громади. Яскравими прикладами зі свої професійної діяльності це довели педагоги Оситнязької ЗШ І-ІІІ ступенів – філії КЗ «Великосеверинівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, Позашкільний центр» Великосеверинівської сільської ради Кіровоградського району – завідувач філії Ситник К.М. та учитель початкових класів Гацелюк О.М.

Реалізацію проектів на сучасному етапі важко уявити без партнерської взаємодії з громадськими організаціями, які, у свою чергу, також стають ініціаторами багатьох суспільно значущих ініціатив, що виступають платформою для співпраці та співтворчості педагогів, батьків і дітей. З однією із таких ініціатив, а саме фестивалем «Педагогіка XXI століття», учасників секції ознайомила керівник громадської організації «Центр розвитку людини та сім’ї «Сонячний Зайчик» Новакова І.П.

Підбиваючи підсумки роботи конференції, її організатори та модератори секцій зазначили актуальність проблем, які обговорювались у ході проведення зібрання, та визначили подальші напрями щодо партнерства.

Інформацію підготували працівники НМЛ виховної роботи Міцай Ю.В., Гайда Л.А., Пляка С.М.


Звертаємо увагу, що починаючи з 12.11.2018 р. матеріали учасників, які брали участь в обласній науково-практичній конференції (виступи, презентації, буклети тощо), будуть завантажуватися на електронну дошку за посиланням https://padlet.com/koippo414/conference08112018

До 20.11.2018 р. планується завершення виставлення матеріалів учасників, хто надав їх організаторам.

Учасники конференції можуть доповнити надані матеріали власними презентаціями, тезами виступів, відеороликами, які самостійно можна завантажити на електронну дошку до 20.11.2018 р., зазначивши у заголовку «Матеріали учасника конференції ПРІЗВИЩЕ ІМ’Я».

Переглядів: 193 | Додав: SIRIUS | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar