Вітаю Вас, Гость
Головна » 2013 » Вересень » 18 » ПІДСУМКИ КУРСІВ ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ НОВОПРИЗНАЧЕНИХ ПЕДАГОГІВ-ОРГАНІЗАТОРІВ
10:52
ПІДСУМКИ КУРСІВ ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ НОВОПРИЗНАЧЕНИХ ПЕДАГОГІВ-ОРГАНІЗАТОРІВ

У період з 2 по 13 вересня 2013 року відбулися курси підвищення кваліфікації новопризначених педагогів-організаторів з проблеми «Впровадження інтерактивних технологій виховання в практику роботи сучасної школи».

Протягом двох тижнів реалізовано навчально-тематичний план курсів, що включав соціально-гуманітарний, професійний та діагностико-аналітичний модулі.  

Тематика занять соціально-гуманітарного модулю була направлена на акцентування уваги про важливість якісної освіти як пріоритету розвитку сучасного суспільства, висвітлення концептуальних основ компетентнісного підходу; формування світогляду, національної самосвідомості, правової культури; поглиблення знань з питань профілактики дитячого травматизму в навчальному закладі та сучасних підходів до атестації педагогічних працівників.

Професійний модуль навчально-тематичного плану курсів підвищення кваліфікації був практично спрямованим і мав на меті залучення слухачів до оцінки власного рівня професіоналізму, характеру його зростання в умовах підвищення кваліфікації; розгляду педагогічних проблем та шляхів їх вирішення, стимулювання самоаналізу.

Під час навчальних занять опрацьовані наступні теми:

- Шляхи реалізації програми «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України» у практиці роботи педагога-організатора;

- Наукові засади проблеми виховання ціннісного ставлення до людини;

- Розвиток креативності школярів;

- Регіонально-культорологічні проекти у виховному середовищі навчального закладу;

- Організація ефективної виховної діяльності;

- Вимоги щодо науково-методичної продукції;

- Педагогічні умови проектної діяльності в навчально-виховному процесі;

- Особливості впровадження курсу за вибором «Сімейні цінності»;

- Психолого-педагогічна корекція агресивної поведінки школярів;

- Корегування культури міжособистісної взаємодії: попередження та розв’язання конфліктів;

- Електронний посібник як засіб розвитку творчої особистості;

- Використання виховного потенціалу Інтернет-ресурсу в діяльності педагога-організатора;

- Еволюція суспільно-політичних поглядів В.О. Сухомлинського;

У форматі круглого столу слухачі курсів підвищення кваліфікації обговорили проблеми «Впровадження здоров'язбережувальних технологій у практику роботи педагога-організатора» та обмінялися досвідом роботи під час конференції з проблеми «Впровадження інтерактивних технологій виховання в практику роботи сучасної школи».

Педагогічна практика відбулась на базі комунального закладу «Навчально-виховне об’єднання «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 33, дошкільний навчальний заклад Кіровоградської міської ради Кіровоградської області».

Директор закладу Колосова С.О. ознайомила слухачів з характеристикою закладу, особливостями організації навчальної та виховної роботи, досягненнями та нововведеннями. Для більш детального знайомства гостям було продемонстровано відеофільм з історії закладу, який був створений до 100-річчя закладу, який святкувався у 2010 році. 

Відповідно плану педагогічної практики заступник директора з виховної роботи Кушнірова Н.І. висвітлила такі питання: «Основні напрямки розвитку виховної моделі закладу. Система планування» та «Реалізація основних завдань і принципів виховання через систему КТС». 

НВО № 33 – один із небагатьох закладів, що працюють за системою КТС. Маючи досвід її впровадження, педагогічні працівники презентували свої доробки та демонстрували результати проведених КТС. Зокрема, «Аналіз виховної роботи за системою КТС 2012/2013 навчального року» (Кушнірова Н.І., заступник директора з виховної роботи); КТС-проект «Чотири лапи» (Ішова В.О., класний керівник 4 класу); КТС-фестиваль «Літературний дивокрай» (Лихошерстова І.А., вихователь ГПД).

Своїми напрацюваннями поділилися і решта педагогів закладу на виставці матеріалів, серед яких слухачам курсів підвищення кваліфікації було продемонстровано відеотеку заходів поетапної роботи за системою КТС та уривки із передач «Ранкова кава» (КОДТРК «Кіровоград») про хореографічний гурток «Колосок», «Вчитель number one» за участю лауреата Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року-2009» Н.М. Котляренко.

Наприкінці курсів підвищення кваліфікації відбувся захист випускних робіт.

Фотозвіт.

Переглядів: 733 | Додав: SIRIUS | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar