Вітаю Вас, Гость
Головна » 2019 » Березень » 12 » Підсумки курсів підвищення кваліфікації керівників гуртків науково-технічного та дослідницько-експериментального напрямів
15:16
Підсумки курсів підвищення кваліфікації керівників гуртків науково-технічного та дослідницько-експериментального напрямів

У період з 25 лютого по 7 березня 2019 року на базі комунального закладу «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського» відбулися курси підвищення кваліфікації керівників гуртків науково-технічного та дослідницько-експериментального напрямів закладів освіти з проблеми «Сучасні підходи до соціалізації учнів в умовах діяльності гуртків науково-технічного та дослідницько-експериментального напрямів».

До початку курсів було проведено онлайн-опитування слухачів на основі якого було складено навчально-тематичний план, що передбачав реалізацію соціально-гуманітарного, професійного та діагностико-аналітичного модулів. До програми курсів включено різні форми та можливості для удосконалення професійної компетентності педагогів-позашкільників: лекції, практичні заняття, тренінги, творчі зустрічі, практика, участь у тематичній конференції з обміну досвідом, захист індивідуальних та колективних творчих проектів, відвідування музеїв та базових закладів освіти.

Під час настановчого заняття учасники були ознайомлені з навчально-тематичним планом та проблемою курсів, формами роботи, звітністю, вимогами з безпеки життєдіяльності й охорони праці, а також з програмою позааудиторної роботи. Проведено вхідне комплексне діагностування педагогів.

Для слухачів курсів підвищення кваліфікації були проведені тренінги:
•    з національно-патріотичного виховання «З Україною в серці»;
•    «Шляхи впровадження STEM-освіти в основній школі».

Здобувачі освіти також мали можливість:
•    обговорити питання правового регулювання атестації педагогічних працівників, шляхи стимулювання підвищення рівня професійної компетентності педагогів;
•    удосконалити свої знання організації роботи з охорони праці, безпеки життєдіяльності в закладах освіти області та профілактики травматизму  серед вихованців;
•    опрацювати технологію підготовки методичної розробки з позашкільної освіти.

На базі музею історії техніки фізико-математичного факультету Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка відбулась творча зустріч педагогів-позашкільників з викладачами з метою пошуку форм та методів зацікавлення вихованців технічною творчістю. 

Педагогічна практика проходила на базі: 
•    кафедри фізико-математичних дисциплін Льотної академії Національного авіаційного університету;
•    комунального закладу «Кіровоградський обласний центр технічної творчості учнівської молоді.

Керівники гуртків ознайомились з діяльністю Кіровоградської Малої академії наук з питань організації навчально-дослідницької діяльності школярів в умовах гурткової роботи, формування пошукових та дослідницьких навичок  учнів, розвиток їхнього творчого потенціалу. 

Слухачі взяли участь у роботі конференції з обміну досвідом з проблеми: «Сучасні підходи до соціалізації учнів в умовах діяльності гуртків науково-технічного та дослідницько-експериментального напрямів». Обговорення виступів виявилося змістовним, аргументованим і корисним для професійної діяльності та самовдосконалення педагогів-позашкільників.

Окрім цього, слухачі курсів підвищення кваліфікації склали залік та успішно захистили власні випускні роботи. Проведено вихідне діагностування здобувачів освіти обговорено форми професійної комунікації у міжкурсовий період. Усі змістові аспекти програми курсів реалізовано.

У вихідних анкетах слухачі відзначають високий рівень організації навчального процесу та викладацької майстерності викладацької групи. Викладачі забезпечували на високому та достатньому рівнях сутність та знання про методику виховання, знання провідних педагогічних теорій, методику професійного удосконалення тощо.

Напрямами подальшої самоосвіти, які визначилися під час курсів підвищення кваліфікації, більшість слухачів вважають опрацювання за впровадження інноваційних педагогічних технологій, вивчення та аналіз перспективного педагогічного досвіду.

Переглядів: 86 | Додав: SIRIUS | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar