Вітаю Вас, Гость
Головна » 2019 » Лютий » 12 » Підсумки курсів підвищення кваліфікації керівників гуртків еколого-натуралістичного напряму закладів освіти
10:14
Підсумки курсів підвищення кваліфікації керівників гуртків еколого-натуралістичного напряму закладів освіти

У період з 28 січня по 8 лютого 2019 року на базі комунального закладу «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського» відбулися курси підвищення кваліфікації керівників гуртків еколого-натуралістичного напряму закладів освіти з проблеми: «Формування ціннісного ставлення до навколишнього середовища та здоров’я людини».   

За 2 тижні до початку було проведено онлайн-опитування слухачів, які були направлені на курси, на основі якого було складено навчально-тематичний план, що передбачав реалізацію соціально-гуманітарного, професійного та діагностико-аналітичного модулів. Передбачено різні форми та можливості для удосконалення професійної компетентності педагогів-позашкільників: лекції, практичні заняття, тренінги, творчі зустрічі, практика, участь у тематичній конференції з обміну досвідом, захист індивідуальних та колективних творчих проектів, знайомство з діяльністю базових кафедр Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка, музеями, культурна програма.

Знайомство учасників та обговорення програми курсів відбулось під час настановчого заняття. 

 

Враховуючи вимоги часу та актуальність висвітлення проблеми, для слухачів курсів підвищення кваліфікації проведено тренінг з національно-патріотичного виховання «З Україною в серці».

 

 

30 січня 2019 року на базі природничо-географічного факультету Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка відбулась творча зустріч слухачів курсів з викладачами, магістрантами та студентами з проблеми: «Профільна спрямованість у діяльності гуртків еколого-натуралістичного напряму: регіональний аспект».

Педагогічна практика слухачів курсів підвищення кваліфікації з проблеми «Формування ціннісного ставлення до природи в умовах гуртка» була проведена на базі комунального закладу «Кіровоградський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді».

 

Здобувачі освіти мали змогу взяти участь у проведенні очного туру обласного етапу Всеукраїнського конкурсу “Джерело творчості” у номінації “Керівник гуртка-2019” за еколого-натуралістичним напрямом позашкільної освіти. Схвальні відгуки колег та приз глядацьких симпатій «Громадський вибір» отримала здобувач освіти курсів підвищення кваліфікації - керівник гуртка ЦДЮТ «ЗОРІТ» міста Новоукраїнки Тетяна Вікторівна Сидоренко.

 

Практичне заняття здобувачів освіти відбулося на базі Інституту сільського господарства Степу Національної академії аграрних наук України у с. Созонівка. Окрім того керівники гуртків відвідали відділ природи Кіровоградського обласного краєзнавчого музею.

Слухачі взяли участь у роботі конференції з обміну досвідом з проблеми: «Формування ціннісного ставлення до навколишнього середовища та здоров’я людини» Обговорення виступів виявилося змістовним, аргументованим і корисним для професійної діяльності та самовдосконалення педагогів-позашкільників.

Окрім цього, слухачі курсів підвищення кваліфікації склали залік та успішно захистили власні випускні роботи. Усі змістові аспекти програми курсів реалізовано.

У вихідних анкетах слухачі відзначають високий рівень організації навчального процесу та викладацької майстерності викладацької групи. Викладачі забезпечували на високому та достатньому рівнях сутність та знання про методику виховання, знання провідних педагогічних теорій тощо.

Напрямами подальшої самоосвіти, які визначилися під час курсів підвищення кваліфікації, більшість слухачів вважають опрацювання за впровадження інноваційних педагогічних технологій, вивчення та аналіз перспективного педагогічного досвіду.

Переглядів: 150 | Додав: SIRIUS | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar