Вітаю Вас, Гость
Головна » 2014 » Грудень » 9 » Підсумки курсів підвищення кваліфікації бібліотекарів навчальних закладів
12:22
Підсумки курсів підвищення кваліфікації бібліотекарів навчальних закладів

З 17 по 28 листопада 2014 року на базі комунального закладу «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського» відбулися курси підвищення кваліфікації бібліотекарів навчальних закладів з проблеми: «Сучасні бібліотечні технології як засіб організації ефективного бібліотечного процесу».  

На курси прибуло 29 осіб із 12 районів області, серед яких 22 бібліотекаря загальноосвітніх навчальних закладів, 3 – навчальних закладів професійно-технічної освіти та 4 – інших закладів освітянської мережі. Переважна більшість з них – мають відповідну освіту й досвід бібліотечної роботи. 

Попередньо розмішена на сайті НМЛ інформація щодо проблеми курсів, орієнтовної тематики лекційно-практичних занять, видів підсумкової роботи (підсумкові тести), дозволили бажаючим підготувати матеріали на конференцію з досвіду роботи й для захисту індивідуальних проектів та тестів.

Запропонована попередня он-лайн реєстрація бібліотекарів надала можливість куратору курсів та викладачам ознайомитися з якісним складом майбутніх слухачів, визначити тематику консультації для найменш досвідчених з них, коригувати зміст практичних занять, що у подальшому сприяло активізації участі у них слухачів.

Навчально-тематичний план курсів передбачав реалізацію соціально-гуманітарного, професійного та діагностико-аналітичного модулів.

Питання, що були розглянуті у соціально-гуманітарному модулі, ознайомили слухачів із основами сучасної освіти, медіа-освіти й медіа-грамотності, проблемами класифікації компетенції та компетентності, концептуальними засадами впровадження інклюзивної освіти в Україні, організацією роботи з безпеки життєдіяльності в загальноосвітніх навчальних закладах. 

Професійний модуль навчально-тематичного плану відповідав запитам слухачів. Тематика занять включала розгляд проблемних питань щодо сучасних підходів та методики організації бібліотечного процесу на основі використання ІК-технологій, педагогічної психології та інноватики, знайомила з сучасним станом розвитку науки та шляхами упровадження інформаційно-комунікаційних технологій у бібліотечний процес.

Бібліотечно-педагогічна практика для слухачів курсів підвищення кваліфікації була проведена на базі загальноосвітньої школи І ступенів «Мрія» та гімназії нових технологій навчання Кіровоградської міськради з проблеми: «Сучасні технології як засіб розширення інформаційного простору користувача бібліотеки навчального закладу: практичний аспект». Слухачі мали змогу ознайомитися з роллю та системою роботи бібліотек у розширенні інформаційно-освітнього простору даних навчальних закладів, практичними шляхами розширення документально-ресурсної бази бібліотек створенням власних ресурсів та максимального використання мережі Інтернет. Бібліотекарі вище зазначений навчальних закладів розкрили питання щодо використання ІК-технологій у системі формування ціннісних ставлення до мистецтва та вихованні естетичних смаків читачів сучасними бібліотечними засобами (Калашнікова О.В., бібліотекар ЗШ І ступенів «Мрія») та комплексного підходу до популяризації інформаційно-ресурсної бази гімназії через видання газети, ведення блогу бібліотеки й систему занять з основ інформаційної культури (Петрова Л.О., провідний бібліотекар гімназії нових технологій навчання). 

Цікавою і корисною за відгуками слухачів стала зустріч із працівниками Державного архіву Кіровоградської області. 

У ході круглого столу «Бібліотека як інформаційний центр навчального закладу: аспекти створення та ефективного функціонування» та конференції з проблеми: «Сучасні бібліотечні технології як засіб організації ефективного бібліотечного процесу», слухачі мали змогу обговорити умови та шляхи трансформування бібліотек навчальних закладів в інформаційні центри й представити власне бачення використання сучасних технологій у веденні бібліотечної справи, що відповідає вимогам сьогодення. 

Під час захисту індивідуальних проектів слухачі презентували як проекти, ініційовані бібліотекою, так і власні проекти, мультимедійні додатки до бібліотечних уроків тощо. 

Як підсумок навчання на курсах підвищення кваліфікації, всі слухачі склали залік відповідно до розроблених тестових завдань. Переважна більшість слухачів показала достатній рівень знань як з питань педагогіки, психології, сучасних технологій, так і з основ бібліотечної справи.

За результатами вихідного діагностування й позитивними відгуками слухачів після лекційно-практичних занять (щодо форм подачі матеріалу, змістовому наповненню й контакту з аудиторією), лекторська група максимально врахувала специфіку діяльності бібліотекарів навчальних закладів. 

Слухачі курсів відзначають високий рівень організації навчального процесу та педагогічної майстерності викладачів Бика А.С., Вікторіної О.М., Гайди Л.А., Гельбак А.М., Дяченко Н.І., Желєзнової Т.П., Жосана О.Е., Кендюхової А.А., МіцайЮ.В., Митрофаненка Ю.С., Небеленчук І.О., Павлюх В.В., Пляки С.М. та Скрипки Г.В.


Фотозвіт курсів.


Презентації проектів слухачів курсів підвищення кваліфікації.

  • Горбатенко О. (Суботцівська загальноосвітня школа I-IІІ ступенів Знам'янської районної ради).

  • Калашнікова О. (загальноосвітня школа І ступеня "Мрія" Кіровоградської міської ради).

  • Кирпита В. (загальноосвітній навчальний заклад I-III ступенів № 6 Олександрійської міської ради).

  • Крисько Л. (Петрівський навчально-виховний комплекс "Дошкільний навчальний заклад - загальноосвітня школа I-IІI ступенів" Знам'янської районної ради).

  • Лукіянчук Л. (загальноосвітня школа I-III ступенів с. Казавчин Гайворонського району).

  • Майданник Т. (Аджамська загальноосвітня школа I-III ступенів Кіровоградської районної державної адміністрації).

  • Назарова Л. (комунальний заклад "Навчально-виховне об'єднання "Загальноосвітня школа I-III ступенів № 17 - центр естетичного виховання "Калинка" Кіровоградської міської ради Кіровоградської області").

  • Петрова Л. (Кіровоградська гімназія нових технологій навчання Кіровоградської міської ради).

  • Слєсарева З. (професійно-технічне училище № 32 м. Бобринець).

  • Ягоденко Л. (Митрофанівський навчально-виховний комплекс "Загальноосвітня школа I-III ступенів - дошкільний навчальний заклад" Новгородківської районної ради).

Переглядів: 773 | Додав: SIRIUS | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar