Вітаю Вас, Гость
Головна » 2018 » Жовтень » 2 » Обласний педагогічний марафон “Штрихи до портрета Василя Сухомлинського” завершено в Павлиші
16:44
Обласний педагогічний марафон “Штрихи до портрета Василя Сухомлинського” завершено в Павлиші

Обласний педагогічний марафон “Штрихи до портрета Василя Сухомлинського”, який тривав понад рік, завершено 28 вересня 2018 року в смт Павлиші Онуфріївського району. Дата і місце проведення обрані організаторами невипадково, адже цього дня педагогічна громада Кіровоградщини, України та світу відзначала 100-річчя від дня народження видатного українського педагога-гуманіста, філософа, публіциста, письменника, нашого земляка Василя Олександровича Сухомлинського, який беззмінно працював директором Павлиської середньої школи з 1948 року по 1970 рік.    

Розпочалися заходи в Онуфріївському районному будинку культури. Тут зібралися педагоги-дослідники ідей Василя Сухомлинського із закладів освіти області, які були делеговані від раніше проведених творчих локацій Марафону, а також учасники завершального етапу Марафону - педагогічні і методичні працівники Олександрійського, Онуфріївського, Світловодського районів, міст Світловодська та Олександрії. Для учасників підготовлено виставки напрацювань методичних кабінетів і центрів, творчі здобутки педагогів й учнів закладів загальної середньої та позашкільної освіти; облаштовано декілька фотозон.

По завершенні огляду виставок розпочалася урочиста частина обласного педагогічного Марафону. З вітальними словами до присутніх звернулися голова Онуфріївської райради Уткіна Т.І.,  заступник голови Онуфріївської райдержадміністрації Здебська В.П., начальник відділу освіти Онуфріївської райдержадміністрації Самородченко О.Г.

Працівники КЗ “КОІППО імені Сухомлинського” Міцай Ю.В., Половенко О.В., Гайда Л.А. та Пляка С.М. зробили експрес-аналіз ходу Марафону на кожній із проведених творчих локацій (нагадуємо, що проект об'єднав педагогічну спільноту області у вісім творчих локацій). Організатори обласного педагогічного Марафону “Штрихи до портрета Василя Сухомлинського” поділилися найяскравішими моментами, що запам'яталися, згадали методичних і педагогічних працівників, колективи методичних служб і закладів освіти, які виявили співтворчість та брали активну участь в організації заходів і їх проведенні. 

Окрім того, під час виступу працівники інституту передали до педагогічного-меморіального музею В.О. Сухомлинського ювілейний фотоальбом, започаткований на першій творчій локації у м. Благовіщенському 25 вересня 2017 року, в якому висвітлено хід проведення Марафону.

У форматі самопрезентацій працівники методичних служб Олександрійського, Онуфріївського, Світловодського районів, міст Світловодська та Олександрії ознайомили учасників Марафону з досвідом реалізації педагогічних ідей В.О. Сухомлинського, наголошуючи на необхідності їх осмислення та творчого використання в умовах «Нової української школи».

Продовжилась на базі НВК «Павлиська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – ліцей ім. В.О. Сухомлинського», де педагоги-дослідники працювали у 5 локаціях. У роботі творчої лабораторії сучасного управління взяв участь педагог-однодумець і друг Василя Сухомлинського, заслужений вчитель України, лауреат обласної педагогічної премії імені В.О.Сухомлинського Шевченко І.А.

Віддаючи шану славетному педагогу, представники від творчих локацій поклали квіти на могилу Василя Олександровича та взяли участь в екскурсії оновленим з нагоди сторічного ювілею музеєм В.О. Сухомлинського. 

Підбиваючи підсумки роботи, учасники обласного педагогічного марафону “Штрихи до портрета Василя Сухомлинського” відзначили невичерпність джерела педагогічних ідей у науковій і літературній спадщині педагога-гуманіста, вказали на колосальний обсяг виконаної роботи, налагодження партнерських взаємозв'язків та набуття цінного досвіду спільної взаємодії.

Фотозвіт заходів творчої локації Марафону >>>


Нагадуємо, що очний етап Марафону тривав протягом 2017-2018 рр. Він розпочався у Благовіщенському (25.09.2017 р.), після чого творчі зустрічі відбулися ще на шести локаціях: у Добровеличківці (27.10.2017 р.), Малій Висці (10.11.2017 р.), Кропивницькому (23.11.2017 р.), Бобринці (27.03.2018 р.), Знам’янці (25.04.2018 р.), у с. Веселі Боковеньки Долинського району (16.05.2018 р.).

Більш детальна інформація про обласний педагогічний Марафон доступна на тематичному Інтернет-ресурсі.

Переглядів: 460 | Додав: SIRIUS | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 2
avatar
1 Марина • 11:53, 03.10.2018
Велике дякую за гарний та цікавий марафон.
Все дуже сподобалося.
Особливо інсценізації до казок В.О.СУХОМЛИНСЬКОГО та локації, на яких було доступно і змістовно викладено інформацію.
avatar
2 Наталія Шкідін • 14:47, 03.10.2018
Слова вдячності організаторам Марафону, які майстерно організували протягом року роботу в різних куточках Кіровоградщини та постійно підтримували, скеровували та допомагали дистанційно.
avatar