Вітаю Вас, Гость
Головна » 2013 » Травень » 21 » Літній відпочинок та оздоровлення дітей
15:22
Літній відпочинок та оздоровлення дітей

20 травня 2013 року на базі обласного центру дитячої та юнацької творчості та обласного центру туризму, краєзнавства і екскурсій учнівської молоді відбувся обласний семінар-практикум з питань організації оздоровлення та відпочинку дітей влітку 2013 року, створення літніх творчих шкіл.

Програма семінару (стор. 1, стор. 2)   

У семінарі-практикумі взяли участь начальники відділів управлінь освіти райдержадміністрацій, міських рад, керівники шкіл, позашкільних навчальних закладів, методисти районних та міських методкабінетів, працівники КОІППО імені Василя Сухомлинського.

Перед учасниками заходу виступив заступник голови – керівник апарату обласної державної адміністрації Віктор Віталійович Рєзнік, який наголосив, що такі заняття – вимога часу, адже вони дають можливість організаторам оздоровлення та відпочинку обмінятися досвідом та напередодні канікулярного періоду удосконалити форми і методи роботи з дітьми влітку.

- Глава держави доручив владі на місцях системно підійти до надання відпочинкових послуг та зробити усе можливе, щоб влітку діти отримали змістовний відпочинок та якісне оздоровлення – акцентував Віктор Рєзник, - тому працювати з дітьми, особливо творчими, під час канікул необхідно відповідально і креативно, використовуючи не лише наявний потенціал дитячих таборів та пришкільних літніх майданчиків, а й залучати до оздоровлення школярів наші кращі профілакторії та заклади санаторного типу, залучаючи до роботи студентів та волонтерів наших педзакладів.

На базі обласного центру туризму, краєзнавства і екскурсій учнівської молоді відбулася прес-конференція директора департаменту освіти і науки, молоді та спорту облдержадміністрації Ельзи Володимирівни Лещенко з проблеми «Організація літнього оздоровлення та відпочинку дітей».


Ельза Володимирівна відзначила, що нинішнього року Президент України та Уряд поставили завдання перед владою на місцях – збільшити кількість дітей, які оздоровлюватимуться влітку – до 70%.

Кількість дітей, які оздоровлюватимуться у літніх стаціонарних таборах на території області нинішнього року збільшиться – з 50,4 тис. до 50,6 тис. дітей.

Діти-сироти також матимуть можливість повноцінно відпочити та оздоровитися на узбережжі Чорного моря – вже з 24 травня по 1 червня. Перші з них, а це 44 дитини-сироти відпочиватимуть у Коблево. 

Також Ельза Володимирівна торкнулася питання стану фінансування на утримання дітей під час літнього відпочинку. Кращих показників досягнуто у Добровеличківському, Кіровоградському, Онуфріївському, Олександрівському та Петрівському районах, де в день на одну дитину витрачається від 10-ти до 17-ти гривень. Найгірший показник – від 2-х до 6-ти гривень – у Гайворонському, Знам’янському, Компаніївському, Маловисківському районах та у місті Олександрії.

Окрім того директор департаменту наголосила, що літні школи та оздоровчі табори мають бути не лише гуманітарного, а також соціального спрямування, з тим, щоб усі діти мали умови для оздоровлення та відпочинку та мали можливість соціально адаптуватися.


Міцай Ю.В., завідувач НМЛ виховної роботи і формування культури здоров’я, виступаючи наголосила, що ефективність оздоровчої кампанії залежить від залучення учнів до реалізації оздоровчих просвітницьких та превентивних програм, соціально значимих проектів, акцій (презентація виступу).


Міцай Ю.В. акцентувала увагу на необхідності використання під час літнього оздоровлення виховного потенціалу таких програм: 

- комплексна програма формування у дітей та підлітків навичок здорового способу життя (за проектом «Діалог»);

- «сприяння просвітницькій роботі «рівний-рівному» серед молоді україни щодо здорового способу життя»;

- тренінговий курс «Дорослішай на здоров’я» (для учнів 9-11 класів);

- тренінговий курс «Розв’язання проблеми насильства в школі»;

- соціально-просвітницькі тренінги з формування мотивації до здорового способу життя  та профілактики ВІЛ/СНІДу (навчально-методичний посібник; рекомендовано МОН України; лист від 01.12.2005 р. № 14/18.2-2701);

- навчально-методичний посібник «Чесна гра». Рекомендації з навчання футболу та життєвим навичкам (перша ліга – 12-14 років; вища ліга – 15-17 років);

- навчально-методичний посібник «Чесна гра» запобігання насильству та поширенню ВІЛ/СНІДу;

- навчальний посібник для учнів 9-11 класів «Ми – різні, Ми – рівні». Основи культури ґендерної рівності;

- навчальна програма «Абетка харчування» (схвалено для використання у ЗНЗ науково-методичною радою Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України; лист ІІТЗО від 07.06.2010 р. № 1.4/18-Г-276).


Переглядів: 718 | Додав: SIRIUS | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar