Вітаю Вас, Гость
Головна » 2017 » Січень » 6 » Курси підвищення кваліфікації бібліотекарів навчальних закладів
10:39
Курси підвищення кваліфікації бібліотекарів навчальних закладів

З 28 листопада по 9 грудня 2016 року відбулися курси підвищення кваліфікації бібліотекарів навчальних закладів з проблема курсів: «Сучасні технології створення моделі бібліотеки навчального закладу».

Попереднє онлайн-опитування слухачів курсів дозволило визначити основні питання з даної проблеми, які потребували уваги і системного підходу до їх розгляду. Було визначено і коло питань, які означили бібліотекарі як пріоритетні. 

Зазначимо, що попередньо представлена тематика лекційно-практичних навчально-тематичного плану на 93% задовольняла бібліотекарів, а коригування плану відбулося у ході курсового навчання.

На курси підвищення кваліфікації бібліотекарів навчальних закладів прибуло 28 бібліотекарів 14 районів та усіх міст обласного підпорядкування. 68% слухачів  проходили курсове навчання, 86%  слухачів мають стаж роботи понад 10 років. 

Тож лекційно-практичні заняття моделювалися з максимальною опорою на знання слухачами бібліотечної справи.

Як зазначили слухачів, лекторська група враховувала специфіку їх бібліотечної діяльності.

Питання педагогічної психології, педагогічної інноватики та сучасного стану розвитку науки викладачами було викладено з використанням інтерактивних елементів навчання дорослих і мали позитивну оцінку у слухачів. До опрацювання питань сучасної методики організації бібліотечного процесу залучалися слухачів.

Використання сучасних технологій та бібліотечних інновацій цікавлять слухачів найбільше. Слухачі працювали над створення, редагування блогів та наповнення їх контенту в рамках теми «Використання хмарних технологій у професійній діяльності бібліотекарів» (викладач – Г.В. Скрипка), створювали буктрейлери на базі обласної бібліотеки для дітей імені Т.Г.Шевченка під час практикуму «Буктрейлер – інновація в просуванні книг і дитячого книгочитання в діяльності сучасного бібліотекаря». 

Моделювання бібліотечних уроків, особливості організації сучасного бібліотечного процесу, сучасні підходи до розширення та популяризації інформаційно-ресурсної бази бібліотеки використанням медіапростору базувалися на досвіді кращих бібліотекарів області та досвіду слухачів курсів. 

Схвальні відгуки отримала виїзна бібліотечна практика з проблеми «Сучасні технології як засіб оновлення бібліотечного процесу навчального закладу: досвід, ідеї, перспективи», яка проходила на базі КЗ «Навчально-виховного об’єднання  № 25 «ЗШ І-ІІІ ступенів, природничо-математичний ліцей, центр позашкільного виховання «Ліра» Кіровоградської міськради» (завідувач бібліотеки – Г.Т. Коновал). Слухачі особливо відмітили високий методичний рівень проведення інтегрованих бібліотечних уроків та виховних заходів з різними віковими групами школярів, їх інформаційну насиченість,  вміле використання інтернет-ресурсів, краєзнавчого матеріалу.

Під час практикумів, конференції з досвіду роботи круглого столу слухачі мали змогу представити власне бачення шляхів оновлення бібліотечного процесу на основі впровадження сучасних технологій та переосмислення підходів до його організації.

Підготовка та захист індивідуальних проектів мотивували бібліотекарів до глибокого самоаналізу ведення бібліотечної справи, а також послугували платформою для обміну ідеями, бібліотечними новаціями.

За бажанням слухачів, фрагменти їх захисту розміщуємо на сайті.


Фотозвіт курсів >>>

Переглядів: 524 | Додав: SIRIUS | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar