Вітаю Вас, Гость
Головна » 2015 » Вересень » 8 » КІНОПЕРФОМАНС «Петро Тодоровський: витоки» як форма творчої співпраці педагогів з бібліотеками та музеями
11:59
КІНОПЕРФОМАНС «Петро Тодоровський: витоки» як форма творчої співпраці педагогів з бібліотеками та музеями

26 серпня 2015 року у відділі мистецтв комунального закладу «Кіровоградська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Д. Чижевського» було презентовано спільний творчий проект «КІНОПЕРФОМАНС «Петро Тодоровський: витоки». Рекомендуємо педагогам-предметникам, організаторам виховного процесу та керівникам гуртків ознайомитись з досвідом організації вказаного заходу.

Зібрання у формі кіноперфоманса було присвячене 90-річчю від дня народження нашого видатного земляка, кінодіяча Петра Тодоровського. Організатори – науково-методична лабораторія виховної роботи і формування культури здоров’я комунального закладу «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського», Бобринецький районний краєзнавчий музей ім. М. Смоленчука, НВК «Бобринецька гімназія-загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №1» та відділ мистецтв комунального закладу «Кіровоградська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Д. Чижевського».

Учасниками були мешканці нашого краю – педагоги, журналісти, музейники, члени єврейської громади, творчі люди, які цікавляться історією нашого краю, і кіно зокрема.

«Яскрава, талановита, неймовірно приваблива людина», – таким запам’ятався Петро Юхимович Тодоровський сучасникам. Представник цілої епохи, напевно, останній з того блискучого покоління радянського кіно у період його розквіту. Степова Україна (м. Бобринець) сформувала той поетичний світогляд митця, який заворожував та захоплював тисячі шанувальників його кінотворчості.

На заході було представлено:

Слайд-шоу про життя і діяльність П. Тодоровського та його музичні твори.

 

Авторську презентацію Л. Гайди «Петро Тодоровський у Музеї кіно Одеської кіностудії».

Проект «Місця, пов’язані з життям і діяльністю Петра Тодоровського у Бобринці» (директор Бобринецького районного краєзнавчого музею ім. М. Смоленчука Р. Кучугура). 

Виставку видань та документальних матеріалів Бобринецького районного краєзнавчого музею ім. М. Смоленчука.

Досвід використання краєзнавчих матеріалів у роботі з учнями (Н. Бібік, учитель та керівник шкільного музею НВК «Бобринецька гімназія – загальноосвітня школа І-ІІІст. №1».

Повідомлення С .Ушакової «Діяльність бібліотек у процесі популяризації творчості Петра Тодоровського», під час якого демонструвались фрагменти фільмів МАЙСТРА та звучала його музика.

Використання потенціалу української біографістики в культурологічно-освітньому просторі краю на прикладі представленого Кіноперфоманса було висвітлено у місцевих засобах масової інформації.

Також рекомендуємо ознайомитись із публікацією Василя Даценка «Петро Тодоровський: у його спогадах про війну завжди  була присутня  мала батьківщина» ("Перша електронна газета").


Довідка про життя та діяльність Петра Тодоровського

Петро Юхимович Тодоровський (26 серпня 1925, Бобринець Кіровоградська область – 24 травня 2013, Москва) – український і російський кінооператор, кінорежисер, сценарист, композитор. Заслужений діяч мистецтв УРСР (1967). Народний артист РРФСР (1985). Лауреат Державної премії Росії (1995). Лауреат кінопремії «Ніка» в номінації «Честь і гідність» (2003).

З Бобринця пішов на фронт, (повернувся на короткий час у 1946 році). Пройшов Другу світову війну, був поранений, відзначився в боях, нагороджений орденами Вітчизняної війни І та ІІ ступеня, медалями.

У 1954р. закінчив операторський факультет ВДІКу (майстерня Б.І. Волчека). 1955–1972 рр. працював на Одеській кіностудії (оператор, а з 1962 р. – кінорежисер). За операторську роботу над картиною «Спрага» удостоєний Другої премії на Всесоюзному кінофестивалі у 1960 р.

У 1970 р. дебютував в якості актора в ролі старшого лейтенанта Володимира Яковенка в телефільмі «Був місяць травень» (реж. М. Хуциєв, сценарій Г. Бакланова). Пізніше зіграв кілька епізодичних ролей. Грав на семиструнній гітарі, імпровізував. З 60-х також виступав як самобутній композитор – автор музики і пісень до фільмів (зокрема, до українських - «Сильніші від урагану» та «Над нами Південний Хрест» на вірші поета Г. Поженяна).

З 1975 р. – кінорежисер на «Мосфільмі». У 1984 році картина режиссера «Військово-польовий роман» (1983) була висунута на премію «Оскар» в номінації «Найкращий фільм іноземною мовою». Велику популярність здобув фільм «Інтердівчинка» (1989). У 1998-му поставив мелодраму «Ретро втрьох», римейк картини А. Роома «Третя Міщанська».

Сценарні та режисерські роботи П. Тодоровського удостоєні безлічі різноманітних призів і премій на міжнародних та вітчизняних кінофестивалях (КФ «Вікно в Європу» у Виборзі, МФ фільмів про права людини «Сталкер» в Москві, КФ російських фільмів у Онфлері, ОРКФ «Кінотавр» в Сочі, МКФ в Женеві, ОКФ «Кіношок» в Анапі, Премія «Золотий Овен», МКФ авторського фільму в Сан-Ремо, КФ «Сузір'я»,Міжнародний кінофестиваль у Токіо, Премія «Ніка», МКФ в Анкарі, МКФ у Празі, Всесоюзний кінофестиваль, МКФ у Вальядоліді, МКФ у Венеції. 

Пішов з життя 24 травня 2013 року, похований на Новодівичому кладовищі в Москві.

Син: Валерій Тодоровський (нар. 8 травня 1962р.) – російський сценарист, кінорежисер, продюсер, актор.

Дружина – Міра Григорівна Тодоровська зняла фільм за останнім сценарієм свого чоловіка «Зустріч на Ельбі»: http://tvkultura.ru/article/show/article_id/126343/

Фільми Петра Тодоровського:

 • «Весна на Зарічній вулиці» (1956, у співавт.)

 • «Моя дочка» (1956)

 • «Два Федори» (1958)

 • «Спрага» (1959)

 • «Ніколи» (1962) та ін.

Кінорежисер:

 • «Ніколи» (1962, у співавт.)

 • «Вірність» (1965, також співавт. сценарію)

 • «Фокусник» (1967)

 • «Міський романс» (1970, також співавт. сценарію)

 • «Остання жертва» (1975, також співавт. сценарію)

 • «У день свята» (1978, також співавт. сценарію)

 • «Кохана жінка механіка Гаврилова» (1981)

 • «Військово-польовий роман» (1983, також автор сценарію)

 • «По головній вулиці з оркестром» (1986, також співавт. сценарію)

 • «Інтердівчинка» (1989, також співавт. сценарію)

 • «Анкор, ще анкор!» (1992, також автор сценарію)

 • «Що за чудова гра» (1995, також автор сценарію)

 • «Життя забавами повне» (2001, також автор сценарію)

 • «У сузір'ї бика» (2003, також співавт. сценарію)

 • «Ріоріта» (2008, також автор сценарію) та ін.

 

Переглядів: 280 | Додав: SIRIUS | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
avatar