Вітаю Вас, Гость
Головна » 2015 » Січень » 30 » ІНФОРМАЦІЯ ПРО СЕМІНАР-ПРЕЗЕНТАЦІЮ «ПАТРІОТИЗМ ЯК ЦІННІСТЬ І КОНСОЛІДУЮЧА ОСНОВА НАЦІЇ»
12:18
ІНФОРМАЦІЯ ПРО СЕМІНАР-ПРЕЗЕНТАЦІЮ «ПАТРІОТИЗМ ЯК ЦІННІСТЬ І КОНСОЛІДУЮЧА ОСНОВА НАЦІЇ»

28 січня 2015 року в Національній академії педагогічних наук України відбувся семінар-презентація «Патріотизм як цінність і консолідуюча основа нації».

Організатором заходу виступив Інститут проблем виховання НАПН України.

Участь у заході взяли представники Міністерства освіти і науки України, наукових установ Національної академії педагогічних наук України, обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти, директори регіональних центрів туризму і краєзнавства учнівської молоді, а також спеціалісти-практики освітянської сфери (директори, заступники директорів шкіл з виховної роботи, учителі, соціальні педагоги, психологи).

Метою семінару-презентації стало обговорення актуальних питань, викликів і загроз щодо патріотичного виховання дітей та молоді, презентація доробку Інституту проблем виховання НАПН України у цьому напрямі, вироблення подальших кроків у патріотичному вихованні дітей та молоді на засадах взаємодії якомога ширшого кола різних соціальних інституцій та організацій.

З вітальним словом до присутніх звернулися Бех І.Д., директор Інституту проблем виховання НАПН України, Луговий В.І., перший віце-президент НАПН України, Середницька А.Д., начальник відділу позашкільної освіти, виховної роботи та захисту прав дитини Міністерства освіти і науки України, та було зачитано привітання учасникам заходу від Гриневич Л.М., голови комітету з питань науки і освіти Верховної Ради України.

Всі виступаючі наголосили на важливості мобілізації інтелектуальних, матеріальних і моральних зусиль у питаннях патріотичного виховання дітей та молоді, інтеграції та співпраці різних установ у цій сфері.

У своїй доповіді Сухомлинська О.В., академік-секретар відділення загальної педагогіки та філософії освіти Президії НАПН України, ознайомила учасників семінару із вітчизняними традиціями патріотичного виховання та закордонним досвідом роботи у цьому напрямі.

Сучасні підходи патріотичного виховання дітей та учнівської молоді висвітлено у виступі Беха І.Д. На його думку, пріоритетною є гуманістично-орієнтована розвивальна модель виховання, у якій варто визначати патріотизм як особливе, безумовне і високосмислове почуття-цінність, що характеризує ставлення особистості до народу, Батьківщини, держави та до самої себе. Іван Дмитрович зазначив, що складовими почуття патріотизму є: любов до народу, Батьківщини, держави; діяльнісна відданість Батьківщині; суспільно значуща цілеспрямованість; моральна стійкість; готовність до самопожертви; почуття власної гідності. 

Чорна К.І., завідувач лабораторії громадянського та морального виховання Інституту проблем виховання НАПН України, охарактеризувала особливості сучасного українського патріотичного виховання. Крім того Катерина Іванівна презентувала Програму українського патріотичного виховання дітей та учнівської молоді.

Про хід і результати дослідно-експериментальної роботи Інституту проблем виховання НАПН України щодо виховання патріотизму зростаючої особистості на базі навчальних закладів Черкаської області доповіла Назаренко Г.А., проректор з науково-методичної роботи Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників.

Артеменко О.А., начальник відділення змісту позашкільної освіти та виховної роботи Інституту інноваційних технологій і змісту освіти, нагадала, що у роботі навчальним закладам варто використовувати розроблені методичні рекомендації з патріотичного виховання (лист МОН від 27.11.2014 р. № 1/9-614) та продовжити впроваджувати заходи щодо посилення національно-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді.

Досвід роботи щодо виховання почуття патріотизму у дітей і молоді у навчальних закладах м. Дніпропетровська презентувала Саєнко О.В., директор методичного центру управління освіти та науки Дніпропетровської міської ради. 

Зотова О.В., методист Хмельницького обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Хмельницької обласної державної адміністрації, охарактеризувала науково-освітню співпрацю та спільну проектну діяльність НАПН України і Хмельницького ОЕНЦУМ у питаннях національно-патріотичного виховання учнівської та студентської молоді.

Участь у семінарі-презентації від Кіровоградської області взяли Пляка С.М., методист науково-методичної лабораторії виховної роботи і формування культури здоров’я комунального закладу «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського», Лісота А.А., директор комунального закладу «Кіровоградський обласний центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді» та Мізецька А.С., директор Гнатівської загальноосвітньої школи I-III ступенів Добровеличківської районної державної адміністрації.

Наприкінці семінару-презентації «Патріотизм як цінність і консолідуюча основа нації» його учасники запропонували рекомендації для удосконалення виховання патріотизму підростаючої особистості.


Відеозапис заходу додано 02.02.2015 р.


Інформація про семінар-презентацію «Патріотизм як цінність і консолідуюча основа нації» у випусках телевізійних новин:

Канал 1+1 (ТСН)

 

Канал ICTV (Факти)

Переглядів: 1102 | Додав: SIRIUS | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
avatar