Вітаю Вас, Гость
Головна » 2013 » Квітень » 17 » ІНФОРМАЦІЯ ПРО ПРОВЕДЕННЯ ЗАСІДАННЯ ЛАБОРАТОРІЇ ПЕРСПЕКТИВНОГО ПЕДАГОГІЧНОГО ДОСВІДУ
10:41
ІНФОРМАЦІЯ ПРО ПРОВЕДЕННЯ ЗАСІДАННЯ ЛАБОРАТОРІЇ ПЕРСПЕКТИВНОГО ПЕДАГОГІЧНОГО ДОСВІДУ

15-16 квітня 2013 року відбулося засідання лабораторії перспективного педагогічного досвіду з проблеми «Пріоритетні напрями національного виховання особистості та їх реалізація в діяльності опорної школи».

Фотозвіт.

Перший день роботи лабораторії було проведено на базі Вільшанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Вільшанської районної ради.

Із вступним словом до учасників заходу звернувся начальник відділу освіти, молоді та спорту Вільшанської райдержадміністрації Драндалуш В.В., який наголосив на важливих напрямках розвитку освітньої галузі району в контексті пріоритетів виховання особистості. Він повідомив, що на території Вільшанського району знаходиться найбільше в Україні поселення болгар. Це зумовлює певні регіональні особливості, які враховуються учасниками навчально-виховного процесу.

Завідувач науково-методичної лабораторії виховної роботи і формування культури здоров'я Міцай Ю.В. наголосила на тому, що Вільшанська загальноосвітня школа має великий потенціал для виховання толерантності та інших ціннісних орієнтацій учнів, що зумовлено інтеграцією в ній української та болгарської культур.

Завідувач районного методичного кабінету відділу освіти, молоді та спорту Вільшанської райдержадміністрації Доброва О.І. акцентувала увагу на потенціалі опорної школи в системі науково-методичної роботи з педагогічними працівниками.

Виховну модель школи презентувала заступник директора з виховної роботи Кравецька С.В. Навчальний заклад працює над виховною проблемою «Виховання свідомого громадянина своєї держави в системі навчально-виховного процесу», реалізація якої здійснюється за трьома аспектами: загальношкільна виховна робота, робота з класними колективами, робота органів учнівського самоврядування.

В навчальному закладі підтримуються самобутні болгарські традиції, про що переконливо свідчить відвідана членами лабораторії виховна година «Ми – болгарського роду». Під час виховної години учні 5 класу (класний керівник - Красота О.В.) разом з присутніми на заході батьками коротко ознайомили із сімейними традиціями болгарського народу, болгарськими піснями, танцями, елементами фольклору, болгарською кухнею.

Вільшанська загальноосвітня школа співпрацює з районним товариством вільшанських болгар «Алфатар», керівник якого Нестеров А.О. розповів про напрямки цієї взаємодії. Зокрема, товариство є традиційним партнером навчального закладу під час реалізації шкільних проектів, що стосуються збереження традицій болгарського народу. Взаємодія товариства «Алфатар» та учнівського самоврядування школи – важливий чинник виховання молодого покоління. Яскравим прикладом цього став проведений круглий стіл «Молодь знає та зберігає традиції свого народу», на якому окрім учнів та членів товариства «Алфатар» були присутні представники селищної громади.

Учитель історії Кривенко Н.В. представила досвід роботи шкільного євроклубу «Коло друзів». Євроклубівці презентували дослідницько-пошуковий проект «Календарна обрядовість болгар». Творчий вернісаж вільшанських болгар продовжило фольклорне болгарське свято Лазарки (Діордієва А.Є., педагог-організатор).

Культурно-освітня робота членів лабораторії перспективного педагогічного досвіду була продовжена біля пам'ятника відомого болгарського поета Христо Ботєва (Балан І.С., бібліотекар школи) та у Вільшанському районному українсько-болгарському історичному музеї імені Івана Гуржоса (директор музею – Фудар Н.В.)

По завершенню запланованих заходів відбулося обговорення результатів роботи першого дня роботи лабораторії перспективного педагогічного досвіду, де всі мали змогу обмінятися враженнями з колегами.

Другий день роботи лабораторії перспективного педагогічного досвіду було проведено на базі Кіровоградського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського, де з її учасниками працювали Міцай Ю.В., Гайда Л.А. та Пляка С.М., завідувач та методисти науково-методичної лабораторії виховної роботи і формування культури здоров'я.

Було висвітлено низку актуальних питань, які відповідали запитам аудиторії:

«Реалізація програми «Основні орієнтири виховання» в діяльності опорної школи з національного виховання» (Міцай Ю.В.);

«Використання потенціалу навчального посібника «Кіровоградщина. Історія рідного краю» в контексті національного виховання» та «Шляхи реалізації проекту «Кіровоградщина – Кобзареві» (до 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка)» (Гайда Л.А.);

«Використання ресурсів мережі Інтернет у системі виховання особистості» (Пляка С.М.)

Переглядів: 917 | Додав: SIRIUS | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar