Вітаю Вас, Гость
Головна » 2015 » Листопад » 19 » Інформація про проведення в області другого Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек
11:07
Інформація про проведення в області другого Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек

На виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 12.08.2014 р. № 931 «Про проведення щорічного Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек» та наказу директора департаменту освіти і науки Кіровоградської обласної державної адміністрації від 16.09.2014 р. № 345 «Про проведення в області щорічного Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек» на Кіровоградщині впродовж жовтня 2015 року проходив другий Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом «Виховуємо громадянина – патріота України».

Його мета – розкриття потенційних можливостей бібліотек загальноосвітніх навчальних закладів, підняття їх престижу, привернення уваги вчительської, учнівської та батьківської громадськості до проблем бібліотек загальноосвітніх навчальних закладів та популяризації читання в Україні.

Важливо, що даний місячник сприяв консолідації зусиль бібліотекарів, бібліотечних активів, педагогічних та учнівських колективів. 

Варто зазначити, що активізувалася й співпраця бібліотек з органами учнівського самоврядування навчальних закладів. 

Державна політика щодо національно-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді спрямована на: виховання громадянина-патріота України; утвердження любові до Батьківщини, духовності, моральності, шанобливого ставлення до національних надбань Українського народу; наслідування найкращих прикладів мужності та звитяги борців за свободу та незалежність України. Ці положення визначаються бібліотеками загальноосвітніх навчальних закладів як пріоритетні напрямки діяльності.

Тож гасло цьогорічного місячника «Виховуємо громадянина – патріота України» відобразило як державну стратегію в аспекті національно-патріотичного виховання, так і події сьогодення в країні.

Робота над реалізацією даної проблеми об’єднала в спільній діяльності бібліотеки, учнівські й педагогічні колективи.

Бібліотекарями навчальних закладів було розроблено плани місячника, тематика яких розкривала їх основний зміст.

Як приклад, у навчально-виховному комплексі «Гімназія - загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 4» Світловодської міської ради (зав. бібліотеки – С.Ф. Кравченко) місячник проходив за такими темами: «Читати – означає любити рідну мову, Батьківщину, її культуру», «Бринить – співає наша мова, чарує, тішить і п’янить», «Виховання громадянина-патріота на прикладах національних традицій, культури, української історії», «Моя країна – Україна». 

Бібліотеки представили широку палітру книжкових виставок, годин спілкування, конкурсів, зустрічей, проектів, спрямованих на формування поваги до рідної української мови, розширення знань про рідні села і міста, пізнання сторінок далекого минулого і сьогодення, пізнання духовної спадщини через книгу, художні твори художників-земляків. Читачі здійснили віртуальні подорожі музеями та картинними галереями України.

Зокрема, у ході місячника Новоукраїнської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 6 Новоукраїнської районної ради (провідний бібліотекар – Л.М. Гайдай) було організовано книжкові виставки «Свою Україну любіть, за неї Господа моліть» та «Славетні герої твої, Україно», конкурси малюнків «Україна – рідний край» і декламаторів віршів «З Україною у серці», проведено усний журнал «Прийди до серця, Україно, благослови добром мене» та презентовано проект «Найцікавіше про Україну».

У бібліотеці Капітанівської загальноосвітньої школи I-III ступенів Новомиргородської районної ради (зав. бібліотеки – Н.А. Бебих), було розгорнуто книжкову виставку «Козацької слави пам’ять невмируща», розроблено і презентовано буклети – рекомендаційний бібліографічний список «Роль сім'ї у патріотичному вихованні дитини» та персональна пам’ятка «Полемічно сучасний поет» про унікальну постать в історії України Володимира Свідзинського.

У загальноосвітніх школах смт Завалля та с. Солгутове Гайворонського району було презентовано книгу П.П. Вершигори «Люди з чистою совістю», книжкові виставки («Це моя Україна, це моя Батьківщина»), години спілкування («Україна починається з тебе»). У ході тижня української мови «Бринить-співає наша мова, чарує, тішить і п’янить» було проведено інформаційні перерви «Мова – це глибина тисячоліть», літературні вітальні та зустрічі з письменниками-земляками «...торкнутись добрим до душі», «Мужай, прекрасна наша мово!»

Т.В. Ружанська, провідний бібліотекар Помічнянської загальноосвітньої школи I-III ступенів Добровеличківської райдержадміністрації, провела бібліотечні уроки, серед яких: «Зерна народної мудрості», урок-дослідження «Іван Федоров – засновник книгодрукування в Україні і Росії», інтегрований урок-вікторина «Я – українець! І я цим пишаюсь!», до якого було створено мультимедійну презентацію «Ми горді, що ім’я нам – Українці!». Для читачів бібліотеки було презентовано книгу Анатолія Костецького «Все про тебе та про всіх» доповнену мультимедійною презентацією «Чарівний світ дитинства». Створено анотований бібліографічний покажчик «Книги з історії України».

До Дня захисника Вітчизни бібліотекар з активом розробили вітальні листівки і привітали односельців зі святом.

Т.О. Капкан, провідний бібліотекар Великосеверинівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Кіровоградської райдержадміністрації, запросила молодших школярів до участі в грі-подорожжі «Моя країна – Україна».

У рамках місячника у Соколівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів Кіровоградської райдержадміністрації (бібліотекар – В.В. Попова) відбулася презентація поетичної збірки авторських патріотичних віршів учнів та вчителів школи «З Україною в серці». 

У ході уроку-мандрівки «Світловодщина – наш рідний край» (загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 5 Світловодської міської ради) школярі розширили свої знання про історико-архітектурні пам’ятки м. Світловодська.

Варто відзначити, що жовтневі зустрічі з письменниками-земляками, презентації нових видань, виставки творів про рідну землю, розкриття нових сторінок з історії українського народу та його культурної спадщини в рамках проектної діяльності, читання й обговорення книг, а також участь у конкурсах читців, знавців народної творчості, знайомство з талановитими односельцями – художниками й майстрами народних ремесел сприяли розвитку й збагаченню духовності та системи цінностей учнів.

Важливим акцентом у ході місячника стало звернення до героїчних подій на Євромайдані та героїчних сторінок захисту територіальної цілісності й незалежності нашої держави на сході України. Бібліотекарі ініціювали або долучилися до збору матеріалів про героїчні події сьогодення, героїв АТО, волонтерську діяльність односельців, готували листівки, малюнки та сувеніри для воїнів-захисників.

Розгорталися книжкові виставки «Ще вчора ми цього не знали», організовувалися зустрічі «Я гордий тим, що я патріот України», «Твої герої, Україно» з односельцями – учасниками бойових дій на сході України та волонтерами «Стан душі – волонтер», вечори пам’яті (загальноосвітні школи I-III ступенів с. Солгутове та смт Завалля Гайворонського району, Новоукраїнська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 3 Новоукраїнської районної ради). 

У Златопільській гімназії м. Новомиргорода було проведено вечір пам’яті, присвячений герою АТО – випускнику гімназії Андрію Гурічеву та відкрито на його честь меморіальну дошку на приміщенні навчального закладу. 

Сприяли вихованню патріотичних почуттів школярів також конкурси на кращий малюнок, авторський вірш, пісню на патріотичну тематику. 

Отже, Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек створив підґрунтя для формування громадянина-патріота України, виховання патріотичних почуттів до своєї малої Батьківщини; сприяв розширенню знань школярів про історико-культурну спадщину й сьогодення свого краю, міста чи села та героїв-захисників і героїчні сторінки захисту територіальної цілісності й незалежності нашої держави на сході України у процесі дослідницької діяльності, а також активізації співпраці бібліотек, учнівських і педагогічних колективів щодо виховання активного, компетентного й зацікавленого читача.

Пропонуємо Вам додатково інші матеріали, що розкривають певні сторінки проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек на Кіровоградщині, які надіслали нам бібліотекарі області.

Інформацію підготувала Дяченко Н.І., методист науково-методичної лабораторії виховної роботи і формування культури здоров’я КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського»


Інформація про Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек у 2014 році тут >>>

Переглядів: 585 | Додав: SIRIUS | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar