Вітаю Вас, Гость
Головна » 2013 » Листопад » 10 » Інформація про обласний постійно діючий семінар методистів позашкільних навчальних закладів
18:27
Інформація про обласний постійно діючий семінар методистів позашкільних навчальних закладів

5-6 листопада 2013 року на базі районного центру дитячої та юнацької творчості «ЗОРІТ» м. Новоукраїнки, Рівнянскої філії РЦДЮТ та комунального закладу «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського» відбувся обласний постійно діючий семінар методистів позашкільних навчальних закладів з проблеми «Здоров’язбережувальний потенціал позашкільної освіти»

Розпочався семінар на базі нещодавно відкритої Рівнянської філії РЦДЮТ, де у відремонтованому приміщенні розпочато роботу Школи декоративно-прикладного мистецтва та дизайну.

З хлібом-сіллю рівнянці зустрічали гостей – учасників обласного семінару.

 

З вітальним словом до учасників семінару звернулись голова Новоукраїнської районної ради В. Годлевська та перший заступник голови Новоукраїнської райдержадміністрації Н. Степаненко, які ознайомили присутніх з історією розвитку району, його культурними особливостями та перспективами розвитку освітньої сфери Новоукраїнщини. Начальник відділу освіти Новоукраїнської райдержадміністрації Т. Тарасенко акцентувала увагу на виконанні районної цільової соціальної програми розвитку позашкільної освіти та підтримки обдарованої молоді на період до 2014 року. Т. Тарасенко наголосила, що пріоритетним завданням для педагогічного колективу РЦДЮТ є збільшення кількості дітей, охоплених позашкільною освітою. Сьогодні цей показник у районі складає 59%.

Про підтримку ініціативи Рівнянської місцевої громади, дітей, їхніх батьків та керівників-гуртків щодо розвитку філії позашкільної освіти було наголошено у виступі сільського голови В. Неділька. Він підкреслив, що створена філія – Школа декоративно-прикладного мистецтва і дизайну сприяє розвитку інтелектуальної, морально-духовної, творчої сфер дитини та допомагає у вихованні зростаючої особистості.

До уваги учасників семінару було запропоновано роботу майстер-класу «Вплив арт-мистецтва на формування духовного здоров’я дитини», який провів В. Лисенко, керівник студії образотворчого мистецтва та дизайну «Гармонія». Вихованці студії з особливим захопленням презентували учасникам семінару свої творчі напрацювання та креативні проекти.

 

Продовження програми семінару відбулося на базі районного центру дитячої та юнацької творчості «ЗОРІТ» м. Новоукраїнки. Учасникам семінару було запропоновано у форматі флеш-змагання «Усмішка здоров’я», подолавши перешкоди та відшукавши правильні відповіді на загадки та приказки про здоров’я, створити «Піраміду здоров’я» перед фасадом РЦДЮТ.

 
 

У ході роботи семінару заступник директора Т. Сава презентувала форми, методи та шляхи здоров’язбережувальної діяльності РЦДЮТ як закладу ЗДОРОВ’Я й осередку формування здорового способу життя та ціннісного ставлення до здоров’я.


«Об’єднаємо здоров’ям світ» – це основна ідея здоров’язбережувальних проектів та програм, які представила заступник директора РЦДЮТ Л. Білокоз. Серед них: «Дорослішай на здоров’я», «Літоленд», «Наметове містечко», «Діти з особливими освітніми потребами», «Здорове майбуття в незалежній Україні», «Інформаційно-ресурсний центр», «Ландшафтний заказник «Квіти на скелях».


До уваги гостей запропоновано методичний ринг «Впровадження здоров’язбережувальних технологій у навчально-виховний процес – перпективний напрям розвитку позашкільної освіти», який провела завідувач методичного відділу РЦДЮТ Н. Мазур. Об’єднавшись у групи учасники семінару запропонували власні підходи у формуванні складових здоров’я, зокрема: фізичного, духовного, соціального, психічного.
Важливим етапом реалізації програми семінару стало відвідування гостями виставки дитячих робіт «Зернятка творчості ЗОРІТу». Роботи були представлені за різними напрямами декоративно-прикладного мистецтва, а їх демонстрація супроводжувалась творчими презентаціями дітей.Учасники семінару відвідали гурткові заняття:

- зразкового хореографічного ансамблю «Веснянка» – заняття з елементами акробатики «Через рух до краси і гармонії тіла» та інтерактивні оздоровчі вправи (керівник Рубля І.В.);

- «Комп’ютерні технології» та «Комп’ютерний Всесвіт» – Веб-квест «10 кроків до здоров’я» (керівники: Кошель А.Ю., Герасименко В.А.)


Родзинкою семінару став мультимайстер-клас керівників гуртків декоративно-ужиткового відділу: «Оберіг» (керівник Т. Сава), «Бісерні фантазії» (керівник С. Нероба), «Віночок» (керівник М. Бобирь), флористика «Мальва» (керівник Т. Сидоренко), «Абетка рукоділля» (керівник О. Коваленко). Всі учасники семінару мали можливість власноруч виготовити сувенірами.Концерт «Рекламуємо здоров’я» відбувся в Палаці культури «Ювілейний», який підготували колективи РЦДЮТ «ЗОРІТ», культорганізатор закладу І. Вакуленко та акомпаніатор П. Олійник.

Свої таланти та здібності демонстрували дитячі творчі колективи ЦДЮТ «ЗОРІТ», зокрема:

- зразковий хореографічний ансамбль «Веснянка», керівник Ірина Рубля;

- військово-патріотичний клуб «Відвага», керівник Валентин Лихоліт;

- художнє слово «Джерельце», керівник Ірина Ігнатенко;

- вокальний гурток «Веселі дзвіночки», керівник Олег Халявка;

- хореографічний колектив «Волошки» МБК № 3, керівник Юлія Тітовська;

- екологічна агітбригада «Екоштурм», керівник Антоніна Кравченко;

- агітбригада юних інспекторів руху «Знак», керівник Костянтин Тоток;

- євроклуб «Євродрузі», керівник Олена Драган;

- дружина юних пожежників-рятувальнків «Рятівний патруль», керівник Вікторія Фулга;

- вокальний гурток «Пісенний вернісаж», керівник Сергій Поповкін.Навчальну програму другого робочого дня семінару було реалізовано на базі комунального закладу «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського».

Особливу увагу приділено проблемі підготовки педагогів-позашкільників до здоров’язбережувальної діяльності. У цьому контексті розкрито такі проблеми:

- «Формування здоров’язбережувальної компетентності педагогів позашкільних навчальних закладів у системі науково-методичної роботи» (Міцай Ю.В., завідувач НМЛ виховної роботи і формування культури здоров’я КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського»);

- «Реалізація програми «Дорослішай на здоровя» в умовах позашкільного навчального закладу» (Чебоненко В.Ф., завідувач центру практичної психології і соціальної роботи КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського»);

- «Система психолого-педагогічної підтримки здоровя дітей у Кіровоградському обласному центрі дитячої та юнацької творчості» (Фоменко А.Г., заступник директора КПНЗ «Кіровоградський обласний центр дитячої та юнацької творчості»);

- «Використання здоров’язбережувального потенціалу екологічної стежини в діяльності керівника гуртка» (Лоцман Т.В., Кротенко О.М., методисти КЗ «Кіровоградський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді»);

- «Здоров’язбережувальна спрямованість Всеукраїнського конкурсу майстерності педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів «Джерело творчості – 2014» (Міцай Ю.В., завідувач НМЛ виховної роботи і формування культури здоров’я КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського»).

Більше фотографій у фотозвіті семінару.

Переглядів: 1422 | Додав: SIRIUS | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar